گام بعدی انهدام ضایعات فضایی!!

۲۹ آبان ،

در پاسخ به افزایش روزافزون خطر زباله‌های فضایی، نیروی هوایی امریکا در حال طراحی سیستم جدیدی موسوم به «حصار فضایی» Space Fence با هدف انهدام این ضایعات است.

 

Waste

 

به گزارش “یک پارس” به نقل از ایسنا، این ساختار جایگزین «سیستم نظارت فضایی نیروی هوایی» (AFSSS) می‌شود و مجهز به آرایه‌ فازبندی‌شده فوق حساسی از رادارهای رهگیری باند S است.

 

سیستم‌های نمونه اولیه «حصار فضایی» قادر به شناسایی و رهگیری اشیا به میزان ده برابر کوچک‌تر از اشیا رهگیری شده توسط AFSSS خواهند بود و توسط کمپانی‌های Raytheon و Lockheed Martin طراحی می‌شوند.

 

نیروی هوایی امریکا هم‌اکنون در حال انتخاب پیشنهادات نصب و ساخت ارائه شده توسط هر دو کمپانی جهت اجرایی کردن پروژه ۳٫۳ میلیارد دلاری حصار مزبور تا سال ۲۰۱۷ است.

 

روزی که این پروژه آماده بهره‌برداری شود، قادر خواهد بود ۵۰۰ هزار شیء بزرگ‌تر از یک سانتی‌متر را رهگیری کند که این عدد با رقم ۲۲ هزار شی رهگیری شده توسط سیستم کنونی نیروی هوایی قابل مقایسه است.

 

انتظار می‌رود ساخت سیستم جدید در سال ۲۰۱۷ به اتمام برسد و گفته می‌شود نخستین رادار آن در جزیره کواجالین واقع در جمهوری جزایر ماشرال نصب شود.

تکنولوژی
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *