گران ترین وارداتی های ایران کدامند؟

۱۶م دیماه ،

گران ترین وارداتی های ایران کدامند؟

طبق آمار گمرک در ۹ ماهه اول سال ۹۱، تعداد ۳۰ هزار و ۳۰ دستگاه خودرو به کشور وارد شده که میانگین قیمت هر خودروی سواری وارداتی طی نه ماهه سال جاری مبلغ ۲۳ هزار و ۵۲۳ دلار بوده است.

به گزارش «عصرخودرو» به نقل از افکار، طبق آمار گمرک، هیوندای و تویوتا، خودروهای چشم بادامی های شرقی، بیشترین خودروهای وارداتی را تشکیل می دهند. هر چند که برای ایرانیان خودروهای این دو خودروسازی از گران های لوکس محسوب می شوند ولی کافیست نگاهی به لیست خودروهای واردات گمرک انداخت تا فرق لوکس های آلمانی با لوکس های کره ای و ژاپنی مشخص شود.
گران ترین های ماه آبان
هر سال که جلوتر می رویم در فهرست انتشار یافته گمرک، خودروهای تازهتری به چشم می خورد؛ خودروهایی که شاید روزی بودن آن ها در ایران آرزو بود. فراری، مازراتی، آلفا رومئو، پورشه و … از لوکس هایی می باشند که در آمار رسمی گمرک در چند سال اخیر نامشان دیده شده است.
در آبان ماه، طبق این آمار، می توان گفت گران ترین خودرویی که از مرزهای امارات وارد خاک ایران شده است، ۲دستگاه خودرو بنز SL۵۰۰ به ارزش ۴۰۹ میلیون تومان بوده است که ارزش تقریبی هر دستگاه برابر ۲۰۴میلیون تومان می گردد. البته در این آمار یک محموله منتشکل از دو خودروی بنز s۵۰۰ و پورشه پانامرا توربو نیز دیده می گردد که ارزش این محموله دو خودرویی حدود ۴۶۸میلیون ذکر شده است!
همچنین محموله ای دیگر متشکل از ۴دستگاه پورشه به ایران وارد شده است که واردات آنها طبق ثبت سفارش انجام گرفته است. ارزش این محوله گران قیمت برابر ۸۱۴.۵میلیون تومان ذکر شده است. بنابراین می توان گفت میانگین هر دستگاه این پورشه ها که از آلمان به تهران رسیده آمده اند، برابر ۲۰۳ میلیون تومان است.
همچنین یک دستگاه SL۵۰۰ بنزینی مدل ۲۰۱۳ و ساخت ۲۰۱۲ از امارات و از طریق معاونت واردات و ترانزیت تهران به کشور وارد شده که ارزش آن ۱۹۶ میلیون تومان است.
مازراتی گرانترین برند خودرو در ایران
بعد از پورشه ها و مرسدس های آخرین مدل آلمانی، نوبت ایتالیایی هاست. درحال حاضر مازراتی گران ترین برند خودرو در ایران است. در آبان ماه، ۳۵ مازراتی مستقیم از ایتالیا به اردبیل رسیده است. ۷ دستگاه گرنکابریو، ۷ دستگاه گرنتورسیمواس، ۹ دستگاه گرنکابریو اسپرت و ۱۲ دستگاه کواتروپورته، مازراتی هایی می باشند که در ابان ماه از ایتالیا به ایران رسیدند.
طبق آمار گمرک، ارزش هر دستگاه مازراتی گرنکابریو، ۱۷۶ میلیون تومان، مازراتی گرنتورسیمواس، ۱۵۸ میلیوت تومان، گرنکابریو اسپرت ۱۸۵ میلیون تومان و کواتروپورت ۱۵۰ میلیون تومان در گمرک به ثبت رسیده است.
البته در کنار این مازراتی ها، یک دستگاه مازراتی دیگر به ارزش ۱۸۴ میلیون تومان از امارات و از طریق گمرک شهید باهنر وارد کشور شده است.
در حال حاضر مازراتی در بازار ایران بسته به نوع مدل تا ۸۵۰ میلیون تومان نیز معامله می گردد. هر چند پورشه ها همیشه از گران ترین ها می باشند ولی طبق آمار آبان ماه گمرک میانگین هردستگاه پورشه وارداتی چیزی در حدود ۱۱۶ میلیون تومان ذکر شده است.
این روزها دعوای بین دارو و خودرو بالاگرفته است. با این که واردات دارو متاثر از تحریم ها کم شده است، واردات خودروهای لوکس کماکان ادامه دارد.
طبق آمار گمرک، در آبان حدود ۳۰ دستگاه پورشه به ایران وارد شده است که ۲۵ دستگاه آن از امارات وارد قزوین شده اند. ارزش این محموله که در قالب ۵ محموله ۵ خودرویی وارد کشور شده است، از ۶۲۰ تا ۹۳۰ میلیون تومان ذکر شده است. بر اساس آمار گمرک در سال ۱۳۹۰ بالغ بر ۵۶۳ دستگاه انواع خودروهای پورشه به ارزش بیش از ۴۹/۸ میلیون دلار وارد ایران شده است.

شنبه ۱۶ دى   ۱۳:۰

منبع:عصرخودرو
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن