گردنه اسدلی در خراسان شمالی سفیدپوش شد

۰۶اردیبهشت،

گردنه اسدلی در خراسان شمالی سفیدپوش شد

بارش برف در پنجمین روز از اردیبهشت بعضی از کوه‌ها و مناطق مرتفع استان به ویژه گردنه اسدلی در خراسان شمالی را سفیدپوش کرد.

به گزارش راسخون به نقل از فارس از بجنورد، بارش برف که هم‌اکنون به صورت پراکنده در این گردنه ادامه دارد، سبب کندی رفت‌وآمدهای خودروها شد.

بنا بر این گزارش بارش برف در بعضی از نقاط این گردنه تا حدود ۱۰ سانتی‌متر هم می‌رسید.

این بارش‌ها که توأم با بارش باران بوده و سرتاسر این گردنه را فرا گرفته بود، سبب سیراب شدن طبیعت منطقه شده است. بارش‌های برف و باران در اوایل دومین ماه از فصل بهار سبب کاهش دمای هوا در استان شده است؛ همچنین در پی بارش باران و برف در بعضی از رودخانه‌های این  استان، سیلاب جاری شده است.

مدیرکل مدیریت بحران خراسان شمالی  با اشاره به ناپایداری‌های هوا بر پرهیز مسافران از اطراق در حاشیه رودخانه‌های این استان تأکید کرد.

غلام‌رضا عوض‌زاده با بیان اینکه در پی بارش‌ باران امروز و روزهای قبل، در بعضی از رودخانه‌های این استان سیلاب جاری شده است، افزود: براساس گزارش‌های هواشناسی استان، ناپایداری و برودت هوا تا صبح بامداد تداوم خواهد داشت.

مدیرکل مدیریت بحران خراسان شمالی با بیان اینکه باید خانواده‌ها مراقب فرزندان خود باشند تا خدای ناخواسته اتفاق‌ای برای آنان روی ندهد، ادامه داد: شهروندان و مسافران استان برای مصون ماندن از هرگونه آسیب در کنار رودخانه‌ها و مناطق سیل‌گیر مستقر نشوند.

گردنه اسدلی در جنوب مرکز خراسان شمالی و در محور ارتباطی به اسفراین قرار دارد.

خراسان شمالی از جمله استان‌های کوهستانی کشور به شمار می‌رود.

/۱۱۱/


اخبار راسخون / محیط زیست
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ