گروه دانه ها و مغزها بهترین میان وعده برای دانش آموزان

گروه دانه ها و مغزهای روغنی حاوی مقادیر مناسبی از ویتامین E، روی، پروتئین و فیبر نامحلول بوده و برای میان وعده بسیار مناسب هستند.

به گزارش گروه علمی،‌ پزشکی باشگاه خبرنگاران به نقل از وبدا؛ سعیده معانی ، کارشناس دفتر بهبود تغذیه جامعه وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: نوع چربی موجود در این گروه از نوع چربی های مفید بوده و جایگزین مناسبی برای چربی های نوع اشباع و ترانس است که به کاهش کلسترول و تری گلیسیرید کمک می کند.

سعیده معانی با اشاره به این که گروه مغزها و دانه ها به حفظ سلامت پوست کمک زیادی می کند، افزود: فیبر نامحلول موجود در این ترکیبات با جذب آب در دستگاه گوارش منجر به افزایش حجم مدفوع شده و در نتیجه از بروز یبوست جلوگیری می کند،‌ از سوی دیگر با ایجاد احساس سیری و پری شکم از پرخوری و زیاده خوری نیز جلوگیری می کند.

وی تصریح کرد: یک مشت آجیل و خشکبار، دانه هایی مانند کنجد، نخودچی و کشمش، شاهدانه و گندمک،‌ ذرت بوداده و برنجک، نمونه هایی از میان وعده های غذایی هستند که مصرف آنها برای دانش آموزان توصیه می شود.

این کارشناس تغذیه با تاکید بر این که باید در مصرف میان وعده ها نیز دقت شود، گفت: درست است که این گروه در میان وعده های سالم آورده شده است ولی مصرف بیش از حد آنها می تواند ایجاد اضافه وزن و چاقی کند بنابراین رعایت حد تعادل در مصرف و ایجاد تنوع در استفاده از آنها توصیه می شود. /ح


باشگاه خبرنگاران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ