گزارش بانکی اروپا تداوم بحران یورو را تایید کرد

شبکه تلویزیونی یورونیوز گزارش داد: بنا بر کارنامه سه ماهه نخست سال ۲۰۱۲ بانک های بزرگ اروپایی، بحران اقتصادی در حوزه یورو به راه خود ادامه می دهد.

به گزارش این شبکه، اطلاعات انتشار یافته نشان می دهد که بحران بخش مسکن در اسپانیا، بانک ها را فلج کرده است و سود خالص بانک ‘سانتاندر’ بزرگترین بانک دولتی این کشور در سه ماهه مورد بررسی در مقایسه با مدت مشابه سال ۲۰۱۱، بیش از ۲۴ درصد سقوط کرده است.

این گزارش می افزاید: سایر بانک های اروپایی نیز وضعیت بهتری ندارند و همچنان از ادامه بحران اقتصادی و بی اعتمادی مشتریان خود به آینده اقتصادی اروپا رنج می برند.

دولت اسپانیا برای کاهش این بحران، در نظر دارد ۱۰ میلیارد یوروی دیگر از هزینه ها در بخش بهداشت و درمان بکاهد که مردم را نسبت به آینده نگران تر کرده است.

در زمان حاضر بسیاری از اعضای منطقه یورو از ادامه بحران اقتصادی و بدهی ها رنج می برند که حتی در یونان، ایتالیا، اسپانیا و پرتغال منجر به تغییر دولت شد.

بر اساس آخرین نظر سنجی ها، بسیاری از اروپایی ها به خروج فوری از بحران مالی موجود خوشبین نیستند و معتقدند این وضعیت دست کم تا پایان سال ۲۰۱۳ ادامه خواهد داشت.

مترجمام**۹۰۴۱**۱۵۱۶

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۰۹۹۱۳۰


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ