گزارش رویترز از حمله هکرهای ایرانی به بانک‌های آمریکایی

فضای سایبر > جرایم سایبر
رویترز می‌گوید گروهی از هکرهای ایرانی موفق به حمله به وب‌سایت بانک آمریکا، موسسه مالی جی پی مورگان چیس و سیتی‌گروپ شده‌اند.

در این گزارش آمده که این حملات از اواخر سال ۲۰۱۱ شروع شده و در سال ۲۰۱۲ افزایش یافته‌است. رویترز به نقل از منابع خود ماهیت این حملات را Denial of Service معرفی کرده که باعث ایجاد اختلال و کندی کار وب‌سایت‌های اصلی این چند بانک و موسسه مالی شده‌است.

این منابع به رویترز گفته‌اند هدف این هکرها پاسخ به فشارهای غرب به ایران بوده‌است و هنوز در مورد اینکه آسیب‌های بیشتری به زیرساخت‌های این سه بانک وارد شده یا خیر در دست نیست.

در خبر رویترز آمده که متخصصان ایران از سال ۲۰۱۰ با کشف ویروس استاکسنت که به احتمال زیاد توسط آمریکا طراحی شده بود در زمینه امنیت سایبر به پیشرفت‌ها و توانایی‌ها زیادی دست یافته‌اند.[جنگ سایبری آمریکا و رژیم صهیونیستی علیه ایران]

منابع رویترز همچنین گفته‌اند هکرهای ایرانی احتمالا علاوه بر این سه بانک به زیرساخت‌های دیگر شرکت‌های آمریکایی نفوذ کرده‌اند اما نامی از هیچ شرکت خاصی نبرده‌است. به گفته رویترز این حملات قدرت ایران در جنگ سایبری را بیش از پیش آشکار می‌کند.

هنوز هیچ واکنش رسمی از سوی مراجع اطلاعاتی و امنیتی آمریکا در رابطه با این حملات منتشر نشده اما پیشتر چند موسسه سرویس دهنده به شرکت‌های مالی آمریکا اعلام کرده بود که بانک‌ها باید تدابیر امنیتی خود را بازبینی کنند.

همچنین سناتور جوزف لیبرمن، رئیس کمیته امنیت داخلی سنای آمریکا روز جمعه به حمله سایبری هکرهای ایرانی به بانک‌های آمریکایی اشاره کرد.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ