گزارش وقوع زلزله در استان بوشهر و تاکید رهبری بر نجات آسیب دیدگان

ایران > رهبری– حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی در پی اتفاق تلخ زلزله در استان بوشهر با صدور پیامی برای خسارت دیدگان و بازماندگان این اتفاق صبر و اجر مسالت کردند.

در این پیام آمده است: با تاسف و اندوه خبر زلزله در استان بوشهر و تلفات و خسارتهای انسانی آن را دریافت کردم. با دعا و درخواست رحمت و مغفرت الهی برای درگذشتگان و شفای آسیب دیدگان و صبر و اجر برای بازماندگان، از نماینده ی محترم ولی فقیه و مسئولان محترم در استان و نیز مسئولان ذیربط در مرکز و غیره می‌خواهم که همه کوشش خود را برای نجات آسیب دیدگان و پشتیبانی خسارت یافتگان بکار برند و امیدوارم مردم عزیز از همه جای کشور نیز مانند همیشه نقش درخشان خود را در کاستن از رنج مصیبت دیدگان ایفا کنند.

زلزله ۶٫۱ ریشتری، دشتی بوشهر را لرزاند

گروه شهرستان‌ها: بعدازظهر روز قبل زمین لرزه شدید، شهرهای خورموج، کاکی و شنبه واقع در شهرستان دشتی استان بوشهر را لرزاند. مقارن ساعت ۱۶ و ۲۲ دقیقه روز سه‌شنبه زمین لرزه‌ای به قدرت شش و یک دهم در مقیاس ریشتر، شهرستان دشتی در استان بوشهر را به لرزه درآورد. شدت این زمین‌لرزه به حدی بود که ساکنان شهر بوشهر نیز آن را حس کرده و‌ وحشت زده از منازل خود خارج آمدند.

پس از این زمین لرزه چند پس لرزه مجددا منطقه را به لرزه درآورد که شدت یکی از پس لرزه‌ها پنج و دو دهم ریشتر بود. حسین درخشان، سخنگوی سازمان هلال‌احمربه همشهری گفت: تا عصر دیروز امدادگران به دست‌کم ۶۰۰نفر که در زمین‌لرزه مصدوم شده بودند، خدمات دادند. از این میان ۵۰نفر به‌دلیل شدت جراحات، در بیمارستان بستری و بقیه به‌صورت سرپایی مداوا شدند.

وی ادامه داد: بررسی‌ها تا عصر دیروز نشان داد که زمین لرزه به ۲۰۰خانوار خسارت وارد کرده و منازل آنها از حداقل ۲۰درصد به بالا تخریب شده است. به نقل از درخشان، بیشتر خسارات این زمین لرزه به بخش‌های شنبه و کاکی وارد شده است.‌ خبرگزاری فارس تا عصر دیروز گزارش کرد که در این زلزله۳۱ نفر جان باخته‌اند. ‌همچنین بعضی گزارش‌های دیگر حاکی از آن است که هیچ‌گونه خسارتی متوجه نیروگاه بوشهر نشده است.


RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *