زنان خیابانی تهران علت افزایش مزاحمت های خیابانی در تهران + عکس و فیلم

زنان خیابانی تهران باعث شده اند که مزاحمت خیابانی بخشی از تجربه اجتماعی بسیاری از دختران و زنان در خیابان های تهران شود، که البته نوع پوشش زنان هم در افزایش این موضوع بی تقصیر نیستند.

موضوعی که مربوط به زمان، مکان و افراد خاصی هم نمی شود و تا دلتان بخواهد، انواع و اقسام مختلف دارد.

از متلک پرانی های کوچه بازاری و تنه زنی گرفته، تا ترمز زدن با ماشین جلوی پای دختران، بوق زدن، تعقیب و گریز و حتی قمه کشیدن در خیابان و… که هر کدام با شدت و ضعفی در زمره مجموعه مزاحمت ها جای می گیرد.

زنان خیابانی تهران

زنان خیابانی تهران

زنان خیابانی تهران

در کنار تمام عواملی که زمینه بروز آن را فراهم می کند، نباید از نقش و اهمیت افزایش زنان خیابانی تهران هم چشم پوشی کرد.

به هر حال هر اقدامی که در فضای عمومی از سوی فردی در برخورد با فرد دیگر انجام شود، به گونه ای که زمینه آزار و اذیت وی را فراهم آورد مزاحمت خیابانی محسوب می شود. البته هیچ آمار رسمی دقیقی از حجم و تعداد مزاحمت هایی که زنان در خیابان ها با آن مواجه می شوند وجود ندارد، اما نبود این آمار دلیلی بر کتمان ماجرا نیست. در انواع مزاحمت ها، حقی از حقوق شهروندان ضایع می شود، اما در بسیاری از موارد، نه کار به دادگاه و تنبیه مزاحم می کشد و نه فرهنگ سازی گسترده ای برای کاهش بار مزاحمت ها اندیشیده شده است.

براساس آخرین تحقیقاتی که چندسال پیش توسط یک مرکز تحقیقاتی خصوصی انجام شد، هر زن یا دختری در جوامع شهری در ایران به میزان مسافتی که طی می کند یا مدت زمان حضورش در سطح خیابان ها، در هر تردد شهری، بین یک تا ۲۰ بار به لحاظ مزاحمت های کلامی، فیزیکی و چشمی (نگاه نامناسب و آزاردهنده) از سوی برخی مردان مورد آزار و اذیت قرار می گیرد. (به نقل از روزنامه ابتکار) تقریباً می توان گفت بیشتر زنان در هر موقعیت سنی و با هر نوع پوششی و با هر ترکیب ظاهر و چهره، در تمام ساعات شبانه روز با انواع گسترده مزاحمت های خیابانی روبه رو می شوند. هر چند این اتفاق می تواند برای خانم هایی که پوشش مناسبی دارند، به مراتب کمتر پیش بیاید. در این پرونده نگاهی مستند داریم به این معضل اجتماعی که بخش اعظم افراد جامعه هرروز به نحوی با آن سر و کار دارند و به سراغ این می رویم که چه عواملی می تواند بازدارنده باشد و نقش مردمی که ناظر ماجرا هستند، چیست و….

برخی از انگیزه های مزاحمت های خیابانی زنان

زنان خیابانی تهران

لذت بردن یا تحقیرکردن؟

متلک پرانی را شاید بتوان یکی از رایج ترین و دم دستی ترین اَشکال مزاحمت در ایران دانست. گرچه مردان هم در تیررس انواع متلک ها از سوی زنان خیابانی تهران قرار می گیرند اما بیشترین قربانیان متلک ها در کشور ما خانم ها هستند. به نظر باید جالب باشد که بدانیم هدف برخی آقایان از حرکاتی که از آن به عنوان مزاحمت های خیابانی برای زنان یاد می شود، از چه انگیزه ای نشأت می گیرد. شاید در نگاه اول به نظر برسد، هدف سوء استفاده است، اما مطالعات گوناگونی که در کشورهای متفاوت روی این نوع مزاحمت ها انجام شده و نظر بسیاری از روانشناسان و جامعه شناسان، حاکی از آن است که حقیقت این است که هدف افراد از ایجاد مزاحمت، ارضای نیازهای جنسی نیست! در واقع نتایج این تحقیقات نشان می دهد که بیشترین لذت مردانی که قصد ایجاد مزاحمت های خیابانی را دارند، احساسِ قدرت و برتری و تحقیر جنسی طرف مقابل است که در قالب کلام یا تماس کوتاهی بروز پیدا می کند. این تحقیر کردن از ویراژ دادن در مقابل دخترخانم ها برای به رخ کشیدن به اصطلاح توانایی هایشان، ترمز کردن و متلک پرانی و تمسخر و گاهی هم فحاشی شروع می شود تا تنه زدن و تعرض های جسمی در حد و حدود مختلف. این مزاحمت ها ،از تنها یک صدا و آوای آزار دهنده یا یک کلام تا آزار های جسمی و جنسی، احساس نامطلوبی را در زنان ایجاد می کند و احساس آرامش و امنیت روانی آنان را دستخوش تزلزل می کند. در حقیقت ایجاد مزاحمت امری غیرعادی محسوب می شود.

زنان خیابانی تهران

مشکلات شخصیتی یا ساختاری؟

نگاه تخصصی دو گروه جامعه شناس و روانشناس به این موضوع جالب و کمی با یکدیگر متفاوت است؛ برخی روانشناسان مشکلات شخصیتی و روانی را عامل مهمی در ایجاد مزاحمت خیابانی می دانند و در مقابل جامعه شناسان مشکلات ساختاری و زنان خیابانی را که جامعه با آن ها درگیر است به عنوان مهم ترین عامل این موضوع مطرح می کنند.

فاصله زیاد بلوغ طبیعی و اجتماعی

تغییر سبک زندگی در جامعه ما و ورود فناوری جدید ارتباطی که از جلوه های زندگی مدرن است؛ نوعی دوگانگی فرهنگی ایجاد کرده است. در یک سو ارزش های سنتی جامعه خودمان قرار دارد و در سوی دیگر دریافت آخرین تصاویر و محصولات فرهنگی غرب. در واقع این نبود تعادل بین فرهنگ وارداتی و فرهنگ خودی، بین بلوغ طبیعی و بلوغ اجتماعی فاصله ایجاد کرده است. از آنجا که هیچ طرح فراگیری هم برای پر کردن این فاصله وجود نداشته است، اختلالاتی همچون مزاحمت های خیابانی به کرات اتفاق می افتد. البته نوع و شکل مزاحمت ها همیشه در حال تغییر است. شاید در یک دهه گذشته، مزاحمت های تلفنی را می شد در صدر رایج ترین نوع مزاحمت در ایران به حساب آورد، اما حالا با گسترش ضریب نفوذ اینترنت در میان خانواده ها و همچنین برخورداری تعداد بیشتری از افراد جامعه به ویژه جوانان از خودرو، این مزاحمت ها به محیط های مجازی و تمام خیابان ها و کوچه های شهرها کشیده شده است. در این شرایط افزایش زنان خیابانی تهران می تواند به عنوان یک عامل  برای ایجاد مزاحمت به شمار آید و….

زنان خیابانی تهران

مردان متأهل غیرمتعهد

جای بسی تاسف دارد که بخش قابل ملاحظه ای از مزاحمت های خیابانی توسط مردان متأهل انجام می شود. نداشتن تعهد و پایبندی اخلاقی و زنان خیابانی تهران باعث می شود برخی از مردان متاهل به دنبال این باشند که کمبودهای روحی و روانی خود را این گونه رفع کنند. می‌توان این نوع رفتار ناهنجار و شاید تجربه نوعی ارتباط غیرصحیح و غیرطبیعی با جنس مخالف را نوعی از انواع انحرافات جنسی دانست.

نقش زنان در مزاحمت‌های خیابانی

تحصیل و اشتغال غیرمناسب دختران و به تبع آن بالا رفتن سن ازدواج، متلاشی شدن خانواده ها، احساس بی هویت بودن، تعهد پذیر نبودن زن و مرد در محیط خانواده، سرخوردگی در دوران کودکی و مشکلاتی از این قبیل به بروز عقده های جنسی در افراد و میل به ایجاد مزاحمت منجر می شود که بر همین اساس برخی از مردان از طریق آزار رسانی خیابانی سعی می کنند به نوعی نیاز خود را برطرف کنند.

در این راستا شاید زنان نیز بی تقصیر نباشند. مزاحمان خیابانی در بیشتر موارد مزاحم زنانی می شوند که پوشش و رفتاری مغایر با عرف جامعه دارند و حتی در موارد غیر ضروری، در زمان و مکان نامناسب تردد می کنند. رفتار مردی که برای زن یا دختری مزاحمت ایجاد می کند، توجیه پذیر نیست، اما برخی از زنان نیز خودشان زمینه این مزاحمت ها را فراهم می کنند.

عفت وتقوای گمشده

خشکاندن ریشه این رفتار نابهنجار و آسیب رسان اجتماعی، شاید نیازمند طی مسیری بس طولانی و اندیشیدن راهکارهای متعدد باشد.

بسیاری از کارشناسان، تربیت اسلامی را بهترین راهکار رفع این آسیب اجتماعی می‌دانند. فارغ از مشکلات جسمی و روحی افراد، اگر به گذشته مزاحمان خیابانی نگاهی بیندازیم قاعدتا درمی یابیم که این افراد از نوع پرورش، تربیت صحیح، سبک زندگی و الگوپذیری مناسبی در خانواده برخوردار نبوده اند.

زنان خیابانی تهران

تربیت دینی در خانواده

با دقت به آموزه های قرآنی در داستان حضرت یوسف نیز می فهمیم که حتی اگر زنی خودش را عرضه کرد، تقوای مرد باید مانع او شود. در واقع اگر مردان جامعه تقوا و خویشتن داری را در خود تقویت کنند و زنان عفت را در خود پرورش دهند و ظاهر، پوشش و حتی رفتار خود را در خیابان از راه رفتن و شیوه برخورد تا صحبت کردن را از عرف جامعه دور نکنند و برمبنای عفت و اخلاق عمل کنند مزاحمت های خیابانی به حداقل می رسد.

گذری در شهری که پر از مزاحمت هاست

برای آن که بدانیم مزاحمت های خیابانی چقدر زیر پوست شهر اتفاق می افتد باید حضوری میدانی در شهر داشته باشیم، در ادامه روایتی مستند از آن چه رخ داده تقدیم می کنیم:

داخل یک کوچه فرعی – ساعت ۳ ظهر

دختر خانم جوانی که البته پوشش اش کمی با عرف جامعه فاصله دارد و ظاهری شبیه زنان خیابانی دارد، با گام های بلند می رود و به دنبالش خودرویی آرام آرام حرکت می کند و گاهی هم برای او بوق می زند، ولی او به حرکتش ادامه می دهد. خودرو از حرکت می ایستد و سرنشین پیاده می شود و چند لحظه ای با دختر صحبت می کند. بعد از این مکالمه، دختر باز به مسیرش ادامه می دهد تا به خانه اش می رسد و داخل می شود. اما سرنشین خودرو که گویی موقعیت جدیدی را در همان کوچه پیدا کرده، با سرعت زیاد حرکت می کند نرسیده به انتهای کوچه، دختر جوانی با دختر دیگری با فرم رسمی و اداری در حال عبور است. این بار همان دفعه اول، دختر دوم سوار می‌شود و خودرو حرکت می کند.

زنان خیابانی تهران

دور میدان اصلی شهر – ساعت ۱۰ شب

در ترافیک سنگین میدان، دو دختر جوان با ظاهری خارج از عرف، در میان خودروها حرکت می کنند و پیاده از این سوی میدان به آن طرف می روند و در این میان کمتر راننده خودرو و راکب موتورسواری است که به این دو دختر کم سن و سال نگاه نکند یا کنایه ای نثارشان نکند. حتی یکی از موتورسواران که به نظر نمی رسد، بیشتر از ۱۸ سال داشته باشد، به یکی از دختران دست درازی هم می کند و با چهره ای شاد و راضی، سریع از میدان عبور می کند. البته دختران انگار از این موضوع خیلی هم ناراحت نمی شوند و این سوژه را به دست مایه ای برای جلب توجه بیشتر تبدیل می کنند و با سر و صدا و ایستادن وسط میدان، نگاه های بیشتری را به سمت خود دعوت می کنند و چند لحظه بعد آرام آرام به مسیر خود ادامه می دهند و در لابه لای ترافیک و شلوغی، گم می شوند. اما هنوز هم مسیر حرکتشان را می توان از راه بندان و صدای بوق خودروهایی با سرنشینانی از تمام گروه های سنی، تشخیص داد.

جلوی در ورودی یک مرکز خرید- ساعت ۶ بعدازظهر

از در ورودی یک مرکز بزرگ خرید در ساعات میانی عصر و اوایل شب، دختران جوانی تردد می کنند که یا به قصد خرید آمده اند یا به قصد دور زدن و تفریح کردن. سر و صدا و همهمه ای که در مقابل یکی از در های ورودی این مرکز به گوش می رسد حاکی از ایجاد مزاحمت پسر نوجوانی برای یک دختر دانشجوست. دختر که مورد مزاحمت جنسی پسر ۱۶-۱۵ ساله ای قرار گرفته است و توانسته، به کمک دوستانش او را به انتظامات مرکز خرید تحویل دهد، با چهره ای برافروخته در حال گرفتن شماره تلفن نیروی انتظامی است. حتی در همین حین هم هستند کسانی که با دیدن این صحنه، از کنار دختران ایستاده در محل عبور می کنند و با خنده می گویند: در خدمت باشیم…

ساعت ۸ شب نزدیک یکی از مراکز آموزش عالی

هوا سرد و بارانی است و دختر دانشجویی از لابه لای خودروهایی که در مقابل پایش ترمز می زنند، به انتظار رسیدن تاکسی ایستاده است. از بعضی جمله هایی که می شنود برافروخته می شود اما سکوت را ترجیح می دهد. هم کلامم که می شود، می گوید: مزاحمت خیابانی نه ساعت دارد و نه جا و مکان خاص. همین که تنها باشی و به خصوص پیاده، این اجازه را به خودشان می دهند که هر حرفی را نثارت کنند. شاید هم خیلی ها به این رفتارها چراغ سبز نشان می دهند و از شنیدن حرف هایشان می خندند که آن قدر بی پروا مزاحم می شوند.

دختر جوان دیگری که متوجه شغل من و علت این مکالمه می شود، جلو می آید و گویی که سر درد دلش باز شده باشد، می گوید: نمی دانم هدف از این همه مزاحمت‌های رکیک و ایجاد مزاحمت چیست که تکرار هرروز آن، خسته شان نمی کند. در این یک سالی که دانشجوی این مرکز شده ام، احساس می کنم هر دانشگاه و مرکز و خیابانی، به یک شعبه ایجاد مزاحمت برای تعداد ثابتی از افراد تبدیل شده است که در ساعت‌های مختلف شبانه روز به محدوده خود سر می زنند و تا صدای اعتراض دختران را نشنوند، دور نمی شوند. یعنی ما این همه جوان بیکار داریم؟!

زنان خیابانی تهران

چه باید کرد؟

قبل از هر چیز فردی که به چنین رفتارهایی اقدام می کند باید با خودش فکر کند با به خطر انداختن امنیت روانی قشر وسیعی از جامعه و خانواده های شان چه چیزی نصیبش می شود و اگر در موقعیت مشابه همین اتفاق برای خانواده‌اش می افتاد چه ممتاز نیوزی داشت؟

در کنار آن خانم ها هم تا حد امکان با رفتار و پوشش مناسب باید پیشگیری های لازم را داشته باشند. خانواده ها هم تمهیدات لازم را برای حضور دور از آسیب همسر، فرزند و…. در جامعه فراهم کنند. خیلی نگذشته از زمانی که اگر یک دختر بنا بود به مدرسه یا دانشگاه برود پدر یا برادرانش تا جایی که امکان داشت او را مشایعت می کردند یا اگر زمان بازگشت او بود حداقل سر کوچه یا دم در می ایستادند تا محیط کوچه را که نا امن تر از خیابان های اصلی است برای تردد دختر امن کنند.

البته در این کار هم نباید آن قدر زیاده روی و وسواس به خرج داد که زمینه رفتار پنهانی طرف مقابل فراهم شود. از طرفی هر کدام از اعضای جامعه به عنوان کسانی که با دیگران سوار بر یک کِشتی هستند و سرنوشت مشترکی دارند ولو به اندازه تذکر زبانی، یا با نگاهی که حاکی از تاسف باشد باید نسبت به این رفتارها ممتاز نیوز نشان دهند تا هنجارهای جامعه در نظر مزاحمان خیابانی تغییر یافته به نظر نرسد و یک نوع نظارت همگانی و اجتماعی ایجاد شود.

از طرفی نهادهای آموزشی مثل رسانه ها هم باید آموزش های لازم را به مخاطبان خود که هر کدام در جایگاهی با این موضوع در ارتباط هستند بدهند و از آن طرف قانون گذار هم باید با در نظر گرفتن یکسری محرومیت های اجتماعی و …. زمینه ارتکاب مجدد چنین رفتارهای ناهنجار را از بین ببرد.

از میان بردن زمینه های اجتماعی این معضل همچون افزایش سن ازدواج،مفید به نظر می رسد.

البته مزاحمت خیابانی در قانون مجازات اسلامی جرم محسوب می شود و برای آن محکومیت حبس از ۲ تا ۶ ماه و تا ۷۴ ضربه شلاق در نظر گرفته شده است.

اخبار وب سایت ممتاز

تا این لحظه ۹۹نظر ثبت شده
 1. ' حسین زاده گفت:

  سلام دوستان -اول خوب مدیریت و خوب کنترل نکردن فرزندان است-دوم درست تربیت نکردن انهاست-سوم درست یادندادن بچه ها از عشق وپسرودختر بودن انهادرکنارهمدیگروچشم بسته بزرگ کردن انهاست

 2. رضا گفت:

  متاسفم

 3. نسرین گفت:

  حالم از همه ی پسرایی ک میگن رابطه برقرار میکنیم ب هم میخوره هه از همه پسرا متنفرم

 4. علیرضا گفت:

  اره مخصوصا دو روز پیش….خدافظی

 5. Arghavan گفت:

  میدونی چرا؟؟؟؟؟چون عقده ای شدن من خودم دخترم اگه بهم توجه نشه معلوم که ناراحت میشم مخصوصا داخل خانواده حالا اینا یا دانشجو هستن که از شهرستانا اومدن یا دختر فراری یا کلا ذات اونا خرابه

  • AliReza گفت:

   ما ایرانیا جنبه نداریم….از هیچی درست استفاده نمیکنیم….از چیزای ساده گرفته تا ………ن واقعا اگه دختری نخواد براش مزاحمتی ایجاد بشه با این نوع پوشش بیرون میاد؟؟؟چرا سایت یه عکس نذاشته که یه دختر با حجاب مزاحم داشته باشه؟!!!!

   • Arghavan گفت:

    تهرانی های اصیل رو تا حالا دیدی؟با این که چندین سال تو تهران هستن حجاب شون اینجوری نیست’بعضی هاشون چادرین و اونایی که مانتو میپوشن اینجوری نمیگردن یا کلا به قول تو جنبه نداریم

 6. .... گفت:

  سلام آقا شاهین سوره بقره آیه ۱۹۱ رو بخون دستور خداونده . اما اگر اشتباهت رو ادامه ندی در آیه ۱۹۲ همین سوره ورق برمیگرده . ( انشاالله همه ما لایق هدایت الله باشیم چون اوست که تشخیص می دهد چه کسی لایق هدایت است و چه کسی لایق هلاکت )

 7. مینا گفت:

  همه این چیزا ریشه توی بیکاری و الافی مردم بخصوص آقایون داره

 8. مریم گفت:

  اره دختر سالم نیست مگه پسر سالم هست؟؟؟؟؟؟؟؟هرزگی زن و مرد نداره!!!!!!!!! یه طرف این قضیه مردا هستن که به حریم دخترا تجاوز می کنن. ما خراب تو خوب باش !!!!باور کن نمی تونی اکثرتون دستتون برسه انسانیت زیر پا میذارید. خدایا با تموم روزای سختی که داشتم و دارم شکر که مرد نیستم چون مرد بودن کار هر ادمی نیست.

 9. مریم گفت:

  وجدان وانسانیت اگه باشه، ادما به حریم دیگران تجاوز نمی کنند، مرد بودن نعمت بزرگی است که گروهی فقط اسمش به یدک می کشن مثل آقایx ، من اگه مرد بودم که بهم تجاوز نمی شد، اگه مرد بودم حق انتخاب داشتم، اگه مرد بودم قدرت داشتم نمی ذاشتم له بشم، لعنت به این زندگی که من دارم ۱۰ ساله اسم دختر یدک می کشم ولی نیستم، ۱۰ ساله با خودم میگم چرا من چرا من می بایست تاوان هوس چند تا مرد بدم، خسته ام از این زندگی از این که بی دلیل از ازدواج تفره برم، چه روزایی که یه بچه دیدم و تو دلم گفتم خدایا میشه یه روز منم یه بچه داشت باشم، من قید زندگی زدم فقط منتظرم بمیرم…یعنی اون دنیا وجود داره چون امید دارم شاید اونجا خوشبختی را ببینم.

 10. باران گفت:

  اینکه میگید پوشش نامناسب خانمها تو این جور مزاحمتهای خیابونی بی تاثیر نیست تا حدی قبول ولی من یه سوال دارم چرا تو جوامع غربی که ممکنه یه زن بدون لباس در سطح شهر تردد کنه کسی حتی در حد متلک انداختن براش ایجاد مزاحمت نمی کنه؟؟؟حتی بیش از یه لحظه نگاهش نمی کنه ولی تو ایران کوچکترین کم حجابی عامل این مزاحمتها میشه؟؟؟!!!!!!

 11. ساسان گفت:

  اره بد میگی ،،،تودنبال دوستی اوشکل

 12. sasi گفت:

  به نطر من همه ی اینا تقصیر دختراس متاسفانه دیکه دختره سالم پیدا نمیشه اکثرشون دستکاری شدن و خرابن! حتی این حانومایی هم که اینجا نطر دادن و ادعای پاک بودن و معصومیت میکنن خدا میدونه که تا حالا با چن تا پسر خونه خالی رفتن!

  • asa گفت:

   همه دخترا مثه هم نیستن!!
   .
   .
   .
   .
   .
   مثلا الـــــــــــــــکی میخواد بگه من دکترای دخمل شناسی دارم!!

  • Arghavan گفت:

   خخخخخخ آره اصلا یادم رفته بود…این دخترا خودشون باید درست بشن با نظر های ما چیزی حل نمیشه از اول گفتن کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی کسی که خودش رو به خواب زده نه”

 13. م-ر بندرانزلی گفت:

  بنظر بندهبرای کمتر شدن چنین موضوعاتی میبایست هر فرداز خودش شروع کند.باپوشیدن لباس مناسب وشمایل نرمال وخیلی از مسایل دیکر میتوان درصد قابل توجهی ازحوادث خیابانی راکاهش داد.

 14. یحیی گفت:

  ۸سال پیش که جوون بودم و شیطون گولم زد با نیرنگ وتحت فشار گذاشتن یه دخترباهاش رابطه برقرار کردم و با تهدید فیلمش پخش می کنم از سر رام برش داشتم و الان که خونه زن ،بچه.ماشین کار دارم یه وقتای تو مهمونی ها می بینمش و هنوزم مجرده میگم میشه نفرینم کرده باشه و بدبخت شم یا اصلن اگه حق باهاش بود چرا تا الان خوش شانس بودم

  • باربد گفت:

   دیر نشده شاید هنوز زمان تاوان دادنت نرسیده دنیا دار مکافاته هر کسی نتیجه کار بدش رو می بینه دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره

 15. سارا گفت:

  دوستان عزیز حرص نخورین کسی که بخوادسالم باشه سالم میمونه اونیم که بخوادلجن شه لجن میشه ربطی به صحبتهای مانداره.

 16. مجید گفت:

  به نظر من تمامی افراد بی حجاب و آقایونی که به نامحرم نگاه می کنن به خدا وروز قیامت اصلاً اعتقاد ندارن خداوند ان شاءا… تمامی مردان بی غیرت و زنان بی حجاب را هدایت کند

 17. Ali گفت:

  یاد کنید خون شهدا را ……………. الله اکبر.

 18. نام گفت:

  نگاه که هرزه باشدحجاب هم که داشته باشی انطور که میخواهند تو را تصور میکنند پس فکری به حال مغزهای هرزه مان کنیم نه حجاب زنانمان.

 19. دخترم گفت:

  اولا که بعضیا واقعا جنبه نظر دادن درمورد یه موضوع اجتماعی رو ندارن…چرا این آقایون عادت دارن تا عصبانی میشن شروع به فحاشی میکنن..متاسفم که با اینجور جنسای نر توی یه کشورم.خدا هدایتشون کنه.دوما آقای مدیر وب.لطفا نظارت کنید رو کامتنا.اون کلمه های رکیکه فاجعه بار چیه که منتشر کردید.لعنت به اینجور آدمای بد دهن
  خدایا مارو هدایت کن.
  این موضوع مزاحمتا هم ۹۰درصد اجتماعیه.روانشناسا همیشه میان دخالت بیجا میکنن تو موضوعات.آخه وقتی انسان تو جامعه زندگی میکنه چه ربطی به مشکلات روحی روانی داره.مشکل از جامعه ست

 20. ؟؟؟؟؟ گفت:

  خانم لیلی اگه شما با قیافه ای شبیه به عکس های بالا بیرون میریرد مشکل از خودتونه…درسته اوناهم مقصرند اما ن به اندازه شما.

 21. لیلی گفت:

  مشکل از خانواده است وبس که چی تو مخ بچه ها می کنن از بچگی .من خودم ی خانمی هستم که شوهرم دارم .حال داشته باشم ی روز با ارایش می رم بیرون ی روز ساده ولی در هر حالت مزاحم دارم تو خیابون.تازه ۳۰ سالمه و از پسر کم سن گرفته تا مرد گنده ی جوری بهم نگاه می کنن.مشکل ریشه داره مال امروز دیروز نیس.

 22. ptpm گفت:

  😐

 23. x گفت:

  نه به اونهمه انتقاد از شاهین که اول نظرداد! نه به اینهمه حرفای پایین تنه ای که نثارهم میکنین
  نتیجه میگیرم اکثرا یه کمبودی دارن حتی خودم.یه جورعقده حقارت توتمام نظرا مشهوده.
  دل همتون خوشه بمولا!!!!!!!؟؟؟؟
  یه عده آدم بیکار حرف مفت زن که اندازه عدس عقل ندارید بلدید هی گنده بگوزیددرصورتی که همتون نقاب دارید
  دروغ میگم؟

 24. negiii گفت:

  هیچ حرفی جزشفابرای تمامی مریضان ندارم

 25. Ali گفت:

  دختر خوشگل بلای جون پسرِ.خوش به حال کسی که این دختر ها مال اونند حالا یا شوهرش یا شریک جنسیش(دوست پسرش)

 26. نام شما... گفت:

  ای شیطون !
  خیلی بلایی کربلایی !

 27. مهدی گفت:

  همه ی تقصیرا گردن دختراس.بیش از حد خوشگلن

 28. علی گفت:

  شما که اینقدر مینالید جوون ها فلانند و جوونها فیسانند!یا میگید چرا اینجور شدیم!؟من میتونم ثابت کنم این قضیه شهوت و مزاحمت نوامیس ربطی به جوون نداره و پیر مردان هم کم از جوونا ندارند.من دیدم که میگم.یارو بالای ۵۰ سن داره و همچین به خودش رسیده و تیپ زده و متلک پران حرفه ایه و نگم روزانه ولی هفتگی یه دختر رو با پول میخره و حالش رو میکنه و چون سنش بالاست کمتر بهش شک میکنن.تازه زن و بچه هم دارند و فراوونند نه یکی دو تا.از این گذشته شما که میگید دخترا باید مراقب باشند و عشوه گری نکنند و لباس ناجور نپوشند تا پسرا گمراه نشند درست اما اونی که جوون رو بدبخت میکنه هوسرانیه نه چند تار مو.اگر نه به من بگید موی پسر که دیدنش حرام نیست پس چرا لواط و تجاوز به پسرها هم تا حد جنون آمیزی زیاد شده؟من خودم میشناسم پسرهایی رو که هر روز توسط عده ای بهشون تجاوز میشه و کسی هم ککش نمیگزه.حتما میگید خودش رو بپوشونه آره؟!یا نیاد بیرون؟این ها که میگید امتحان الهیه(بهشت رو به بها میدن نه به بهانه)اگر این طور نبود شمر و یزید و امثالهم ذاتشون معلوم نمیشد و اونا هم بهشتی بودن.
  بنابراین بترسید از خدا و در برابر گناه بهونه تراشی نکنید.در ضمن امام زمان وقتی ظهور میکنه که مردم از گناه و ظلم وستم خسته شده باشند و به خودشون بیان و آماده ظهور بشن و اقا هم برای اصلاح جامعه و کمک به مردم قیام میکنه.
  در آخر هم بگم این مسائل از زمان هبوط آدم بوده و ربطی به حالا نداره.یکی هست که نزدیک ۵۰ سالشه اما تعریف میکنه از خرابی های زمان شاه و تجاوز به دختران و لواط و…خودش هم این کار رو میکرده.میگه محله رو قرق میکردن و دختر های محل مال اونا بودن و یا دعواهایی که سر دختر میشده یا از زنا دادن دختر های فامیلشون به صورت علنی.در ضمن کاواره ها هم که همیشه پر بوده!!!
  علی ۳۳ ساله

 29. حسین گفت:

  بچه ها من ی سوال دارم ک ب هرکی گفتم جواب درستی بم نداده.چرا ما دختر پسرا هر دوممون صدتا دوس دختر و صدتا دوس پسر داریم؟چرا سعی نمیکنیم با همون یکی باشیم و باهاش عشق کنیم چرا حتما باید بیستا دوست معمولی بیستا دوست اجتماعی و بیستام دوست تریپ لاو داشته باشیم؟

 30. mozh گفت:

  وقتی فرهنگ حرف زدن بدون فحش دادن مردا یاد گرفتن باقی چیا هم یاد میگیرن که مزاحم نشن هههه اینم ختما تقصیر بقیه هست دیگه مردای جامعه ما اینقد کثیف و هرزه هستن

 31. المیرا گفت:

  اولا اوصولا اینا تو لحظه تصمیم گرفتن پس مراقب لحظه هامون باشیم
  دوما خودمونو انقدر دوست داشته باشیم ک تصمیم عاقلانه بگیریم
  سوما حرفای تاریخ مصرف گذشترو برین توی غارای پشت کوه رد بدل کنید

  متشکرم

 32. المیرا گفت:

  انشارو خوب اومدی

  • یابقیت الله گفت:

   پس روزی هم افرادی مثل همین اقا شما را اذیت میکنند وازگفته خود پشیمان میشوید

 33. فريد گفت:

  دقیقا س ک س و نیاز به آن یک غریزه ی درونی است و نباید سرکوب شود ولی بیان نویسنده در این باب که این مزاحمت ها جنبه ی ارضای س ک سی ندارد کاملا درست است و در ادامه ی گفتار نویسنده باید این مطلب افزوده شود که تاثیرات ناخود آگاه این حرکات بر جنس مونث بسیار مضر است وقتی دختری توسط این افراد حتک حرمت می شود این دختر دیگر همه را به یک چشم می بیند و در ادامه او یاد می گیرد که با همه ی مذکر ها بد رفتار کند برای مثال اگر مذکری آدرس می پرسد با پیش فرض آن مذکر را مزاحم بدند و جواب وی را ندهد و در این حالت مذکر هایی که دارای هیستری بالا و یا از لحاظ درونی بزرگ باشند نسبت به جنس مونث زدگی ئیدا می کنند این دقیقا مقوله ای است که در کشورمان روی داده و جوانان مذکر روی به کارهای متفاوتی از رابطه های جنسی آورده اند با تشکر

 34. rika گفت:

  dey shikh ba cheragh hamy gasht gerd shahr @
  kaz divo dad malolamo ensanam arezost

 35. سید جواد گفت:

  سلام با کسب اجازه ازبزرگان به نظر من عواملی که باعث ایجاد ناهنجاری های اجتماعی و به دنبالش تجاوز به حقوق مردم یا ملت در یک جامعه اسلامی میشه ریشه دوانی در نوع تربیت والدین نسبت به فرزندان ‘عدم انجام یک واجب مهم الهی به نام امر به معروف و نهی از منکر هستش ‘به قوا آقا گفتن گناه به گناهکار ریشه گناه رو در جامعه کم میکنه و به انزوا میکشونه

 36. حببیب گفت:

  آدم باید آدم باشد آدم که آدم نباشد آدم نیست!!!

 37. رويا گفت:

  امیدوارم روزی برسه که همه ی دخترا و پسرای بدحجاب دست از این کاراشون بردارن و با این کاراشون ظهور امام زمانو به عقب نندازن. بی حجابی که فقط برا خانما نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟ بیایین به هم دیگه قول بدیم با هم مثل خواهر و برادر باشیم و هر کدوم خودمونو اصلاح کنیم و نگذاریم با این رنگ و لعاب ها دینمونو ازمون بگیرن!!! وقتی خانم ها و آقایون بدحجاب رو می بینم کمرم میشکنه زیر این همه دهن بینی غربی ها………..

  • بهار گفت:

   تا اونجایی که من میدونم امام زمان زمانی ظهور میکنن که فساد در جوامع به حد بالایی رسیده باشه!!!

 38. آرین گفت:

  آره واقعاخداازچش بدحفظت کنه مواظب خودت باش.دردسترس نیستی ولی بده اسپنددودکنن واست حتتتتتتتتتتما.

 39. aref گفت:

  من هرکسیو که دیدم مخالفه و میگه این اگه خواهرم بود یا فامیلم بود پدرشو در میاوردم….پس بنظر شما ایانا کی هستن؟؟چرا خودمونو گول بزنیم به خدا همه خواهر و زن ماها هستن خانواده باید کنترل کنه دولت چیکارکنه

 40. aref گفت:

  من هرکسیو که دیدم مخالفه و میگه این اگه خواهرم بود یا فامیلم بود پدرشو در میاوردم….پس بنظر شما ایانا کی هستن؟؟چرا خودمونو گول بزنیم به خدا همه خواهر و زن ماها هستن خانواده باید کنترل کنه دولت چیکار کنه

 41. هستی گفت:

  به نظر من آدم باید آدم باشه

 42. هستی گفت:

  به نظر من آدم باید آدم باشه چه مرد ، چه زن

 43. هیییچ انکاری گفت:

  بزاری همه تونو یه نصیحت کنم دوستانه.جووون وقتی زندگیش و ببینه که رو هوا هست و نمیتونه برنامه ای مدت دار برای زندگی خودش تنظیم کنه بخاطر اینکه پول نیس کار نیس رو میاره به فساد .خدا تو قرآنم گفته انسان بیکار رو به گناه کشیده میشه.پس جای تعجب نداره منه جوون برم دنبال عیاشی.عزیزای من جامعه ای که هدف های زندگی یه جوونو بگیره و رسیدن به هدفمان سخت بشه میشه همین جامعه فاسد خودمون.من که جوونا رو درک میکنم چون عمده مشکلات از اونا نیس.جوونی که تموم وقتش به کارو خستگی در کردت بعدش بره درگیر عیاشی کمتر میشه و کمتر آرایش میکنه و وقت نمیکنه دو ساعت بشینه جلو اینه یا حوصله اش نمیکشه.من خودم یه جوونم که همه این کارا رو کردم دنبال هر چی رفتم وتجربه کردم.والسلام.
  حرف آخر اینکه شرایط جامعه خراب هست موشک از جوونا نیس.
  عزیزانم که این چرندیات نوشتی که بعضیا ش درست و خیلی هاش غلطه.بهتر نیس واقعیتو به نمایش گذاشت.؟؟؟؟

 44. NASTARAN گفت:

  اینا رو که دیدم تازه فهمیدم خودم چه دختره خوبیم خدا منو حفظ کنه

 45. راه پیما. بنیان گذار تز علمی دان - تونا در جهان گفت:

  می توان با یک نگرش علمی و عملی از نقطه نظر روان شناسی و جامعه شناسی، در راستای تقویت و تربیت نیروی فیزیکی و فکری جوانان و با کنترل انرژی آنان ره به اصلاح چنین اندیشه های کاذب و بی فرجام برد. و همچنین پروسه ی تولید اندیشه را در آنان به جریان انداخت. و این عقب ماندگی را که رکود فرهنگی می خوانم به چالش کشید و افق روشن را در پیش رو قرار داد.
  در تفکر پرواز اندیشه ..

 46. SS_SOLDIER گفت:

  مقصر نه اون دخترای به ظاهر بدحجابن نه اون پسرا
  مقصر خانواده ها هستن که تو تربیت بچشون کوتاهی کردن
  از اول بچگی تو کلمون چپوندن بلوادین احسانا ولی هیچ وقت نیومدن از حقوق ما در مقابل پدرمادر حرف بزنن عاقبتش این میشه

  • مهدیه گفت:

   خوشم اومد که حرف دل زدی.نه فش وبدوبی راه

 47. SS_SOLDIER گفت:

  نمیشه گفت واقعا مقصر کیه دخترای بد حجاب یا پسرای پرو
  در هر حال ایشالا خدا جفتشونو هدایت کنه

  • مهدیه گفت:

   اکثراین رفتارهاناشی ازآزادی بیش ازحدی است که معمولاپدرومادرهابه فرزندانشان میدهند درثانی متاسفانه برخی پدرومادرهاخودمنشآءاین بی بندوباری هاهتندوقتی دخترش باآن وضع آنچنانی بیرون ظاهرمیشودبطبع چشمان هیزبه طرفش عین گرگ گرسنه سراسزیرمیشودپس هرعملی راعکس العملی هست

 48. بهنام گفت:

  مزاحمت نشان دهنده ی فرهنگ پایین مردم است

 49. ehsan گفت:

  از شما دوست عزیز یک چیز میخوام برید بپرسید ۴۰ سال پیش این چیزارو به این شدت داشتیم یا نه؟؟
  خیلیا هنوز درک نکردن از کجا به کجا رسیدیم
  ما زندگی نمیکنیم فقط زنده ایم و زجر میکشیم …..

  • منم من گفت:

   آفرین و احسنت بر شما
   اگه جایی باشه تا جوون ها اونجا خودشون رو تخلیه کنن عمرا کسی مزاحم کسی نمیشه
   فرض کنید ی ماه تمام توالتها عمومی شهر تهران رو ببندند بنظرتون کسیکه وسط مترو یا ایستگاه قطار یا پارک یاهرکجای دیگه دستشویی گرفته پیکار باید بکند! !!؟؟؟ خب معلومه گوشه گوشه شهرمون شاهد تخلیه ادرار و مدفوع ملت خواهیم بود

   • ناشناس گفت:

    پس مسجد رو واسه چی گذاشتن پسره خوب ؟

  • منم من گفت:

   آفرین و احسنت بر شما
   اگه جایی باشه تا جوون ها اونجا خودشون رو تخلیه کنن عمرا کسی مزاحم کسی نمیشه
   فرض کنید ی ماه تمام توالتها عمومی شهر تهران رو ببندند بنظرتون کسیکه وسط مترو یا ایستگاه قطار یا پارک یاهرکجای دیگه دستشویی گرفته پیکار باید بکند! !!؟؟؟ خب معلومه گوشه گوشه شهرمون شاهد تخلیه ادرار و مدفوع ملت خواهیم بود درسته؟؟؟

 50. احسان گفت:

  از شما دوست عزیز یک چیز میخوام برید بپرسید ۴۰ سال پیش این چیزارو به این شدت داشتیم یا نه؟؟
  خیلیا هنوز درک نکردن از کجا به کجا رسیدیم
  ما زندگی نمیکنیم فقط زنده ایم و زجر میکشیم …..

 51. smams گفت:

  خب نقش بسیار مهم برخی از پدیده های امروز جامعه رو از قلم انداخته اید، بحث دخترانی که به هر شکل ممکن و با هر وسیله ای خود را می آرایند تا به دنبال عرضه ی خود در این بازار جنسی باشند تا بلکه از میان شرکای کوتاه مدت خود، ته مانده ی غذای جسم خود را غااب یکی از مردان آماده ی ازدواج کنن و این پایان ماجرا نیست
  پدیده ای که دوباره همین دختران پس از ازدواج هم رقم میزنند، چرا که اینبار از عشق شوهران خود دلسرد و دلمرده شده! و از هیچ راهی برای یافتن عشق های رومانتیک و زودگذر جنسی به مدد شوهری که وظیفه ی تامین اقتصادی اونهارو بر عهده داره، دریغ نمیکنن!

 52. الهه گفت:

  نظری ندارم!

 53. حامد گفت:

  سلام
  تا حالا کسی از خودش پرسیده مردها چرا این رفتارو از خودشون نشون میدن!!!!
  یکی از مشکلاتی که ما داریم اکثر اوقات یک طرفه به قضاوت میکنیم!!!!
  ما مشکلات رو حل نمیکنیم صورت مسئله رو پاک میکنیم.
  حالا یکی از این دختر ها پرسیده چرا با این وضع میان تو جامعه؟
  حتما یکی مگه دوست دارند!!!!
  آقا منم خیلی چیزا رو دوست دارم بلاخره یه باید و نبایدهایی تو جامعه است که رعایت کنیم آسیب نمیبینیم

 54. ............... گفت:

  من واقعا با فرمایشات بعضی از دوستان موافقم ولی یکطرفه قضاوت نکنیم بهتره خوده من دانشگاه که میرم موهامو کامل داخل میزنم و چادر هم میپوشم آرایشم ملایمه شاید باورتون نشه گاهی وقتا که از خونه تادانشگاه که نزدیک هم هستن پیاده میرم تاحدی چادورمو مجبورم جلوبیارم که انگار نقاب زدم سرمم همش پایینه یعنی اهل اینوراونور نگاه کردن نیستم اما حسرت به دلم موند یبار باخیال راحت راهموبرم نمیدونم این آقایون البته بعضیاشون شعور وفهم اینو ندارن که اینجور خانمی اهلش نیست ونباید مزاحمش شن؟ آخه بخاطر هرزه بازی بعضی از آقایون یکی مثل من مجبوره همش با ماشین دررفت و آمد باشه که نکنه کسی یه تیکه بندازه یادنبالش راه بیفته وآبروش بره..آخه برادر من شما که تو لجن افتادی لااقل دنبال کسی بیفت که معلومه اینکارست چه گیری به اونی دادی که حتی نگات هم نمیکنه

 55. دوست گفت:

  مهیار؟؟

 56. صادق گفت:

  به نظر من هر بلایی سر این تهرانیا بیاد حقشونه خواهر من مگه مرض داری که اون مانتو (مانتو که نه بیشتر شبیه پیرهته) میپوشی که اینجوری مزاحمت بشن ببین تا نباشد چیزکی مردم نگویند چیزها عزیز من با یه دست نمیشه کف زد شماخودت مشکل داری که این بلا سرت میاد بعد تا یه چیزی میشه فلانی دهاتیه فلانی شهرستانیه آخه تو اون همه خودت رو بالا میگیری اون بالا بالاها بز کوهی هم میپره شما خودت یه چادر سرت کن اون موقع آدمشو میخوام خایه داشته باشه به تو دست بزنه

  • ζα گفت:

   دمت گرم داداش …
   خیلی آقایی..

 57. زارعی گفت:

  من قبول دارم یه سری از مردها واقعا مریضند و کاریشون نمیشه کرد ولی قبول کنین بخش بزرگی از این مزاحمتها به خاطر این اتفاق میفته که تو جامعه ما مردها از لحاظ جنسی تأمین نمیشن و مجبورن نیاز جنسی رو سرکوب کنن و این پس از مدتی براشون تبدیل به عقده میشه که نتیجه اش هم میشه انواع مزاحمتها برای زنان، قصد دفاع از این کارهای ناپسند رو ندارم ولی ما باید بیشتر به عوامل و پیش زمینه های به وجود آورنده این رفتارها توجه کنیم، همه که یوسف پیامبر نیستن وقتی یه مرد نیازش تأمین نشه و تحت فشار قرار بگیره، پتانسیل اینگونه رفتارهای ناپسند رو داره.

  • باربد گفت:

   یعنی پسر بچه ای که تو سن ۱۵-۱۶ سالگی مزا حمت ایجاد می کنه علتش اینه که نیاز جنسیش برآورده نمیشه؟؟؟؟؟؟بعدشم به نظرتون با متلک پرانی یا چشم چرانی این نیاز برطرف میشه؟؟؟اون مرد متاهلی که دنبال این کاراست چی اونم مشکل عدم رقع نیاز جنسی داره؟؟؟؟یا شایدم زنش تکراری شده دنبال تنوعه؟؟

 58. رضا گفت:

  دوستان عزیز اگه شما هنوز فرق بین مرد بودن و نر بودن رو نمی دونید خواهشا ما مردها رو بدنام نکنید !!!!!! اون کسانی که توقع دارن که هیچی نبینن تا پاک باشن یا با هر ناز و عشوه و یه تار مو از راه به در میشن نرها هستن و نه مردها !!!!!! پس خواهشا وقتی دارید از این جور افراد حرف می زنید اصطلاح نر رو درباره ی اونا به کار ببرید نه مرد!!!! چون من به عنوان یه مرد بهم برمیخوره که شما اسم مرد بر روی این جور آدما میذارید!!!!!!

 59. مهدی گفت:

  همین طهران بزرگ چه کارا که داخلش اتفاق نمیافته چه خوب باشی چه بد باید قربانی کارای یه سری حیوان شهوتی بسید توی شهرای بزرگ فقط اینجور نیست توی شهرای کوجیک هم دست کمی نداره فساد و فاحشه گری مردان و زنان ترویج یافته دیگه کسی غیرت نداره همش خیانت رو خیانت

 60. goli ahmadi گفت:

  تازه اولشه نگه داشتن جوانان از بحثهای صحیح جنسی

 61. اسی گفت:

  خداوند متعال در قران کریم میفرماید زنان در پوشش و رفتار با مردان حجاب و عفاف داشته باشند تا مورد آزار قلوب مریض نشوند.
  باید هم مزاحم و هم و هم مسبب مزاحمت توبیخ شوند.

 62. رامین گفت:

  من به عنوان یک پسر متأسفم برای آقایانی که با دیدن چند تار مو حالشون عوض میشه .ما عادت کردیم فقط رفتار زنان را در بوته نقد بگذاریم ولی از زیر ناف و شورت وزیر شورت هویدای آقایان ننویسیم و نگویییم

 63. جابری گفت:

  اصولاً بعضی از آقایون توقع دارن که هیچی نبینن تا پاک باشن مثل جرجیس پیامبر . اینجوری که فایده نداره همه باید آزاد در چهارچوب قانون و دین راحت باشند ولی آقایون خودشون باید جلو خودشون رو بگیرن نه اینکه به صرف اینکه یه خانم مثلا مانتو کوتاه پوشیده به خودشون اجازه بدن تا مزاحمش بشن اتفاقا اگر آقایون دست از این کارهای زشتشون بردارن و بعضی خانوما وقتی دیدن هر جوری اومدن بیرون کسی بهشون توجهی نمی کنه می شینن سر جاشون . البته اینم بگم تو محیط های کاری و اداری زیاد دیدم خدا وکیلی خانم های چادری رو که این چادر رو وسیله پوشش کارهای زشستشون کردن و با آقایون همکار رابطه داشتن ولی خیلی ها رو هم دیدم که راحت می گشتن ولی پاک تر از اون خانوم های بظاهر با حجاب بودن .

  • حمید گفت:

   دقیقا , من خودم به عنوان یه مرد با این حرف شما موافقم , قرار نیست فقط خانوم ها مسؤول حفظ اخلاق و امنیت جامعه باشن , اگه یک زن بد حجابه دلیل بر این نیست که شما مزاحمش بشی !!!!! اون نفهمیده و فرهنگ لباس پوشیدن رو نداره شما که می فهمی کاری به کار اون نداشته باش مثل اینه که بگی یکی عقلش نرسیده و حواسش نبوده و کیف پولش رو در مغازه ی شما جا گذاشته حالا چون اون سهل انگاری کرده و کیف پولش رو در مغازه ی شما جا گذاشته شما باید کیف پول اونو برداری و پولشو بدزدی و بگی تقصیر اون بوده که کیف پولشو جا گذاشته و در نتیجه اشکالی نداره که من پولشو بدزدم ؟!؟!؟ اشتباه اون دلیل بر توجیه اشتباه شما نیست و در هر صورت شما قدرت اختیار و انتخاب بین راه درست و غلط رو دارید .فرق بین انسان و حیوان در همینه که اگه حیوان غریزه اش تحریک بشه حیوانی رفتار میکنه و تقریبا قدرت اختیار نداره ولی انسان که قدرت اختیار و عقل و شعور داره , باید بفهمه که حتی در برابر رفتار غلط دیگران نباید رفتاری غلط مرتکب بشه !!!! اگه خانوم ها باید مراقب پوشش خود باشن آقایون هم باید مراقب نگاه و رفتارشون باشن و سهل انگاری خانوم ها در لباس پوشیدن هم دلیل بر چشم چرانی و مزاحمت آقایون نیست !!!!! به ناموس مردم حتی اگه بی حیا و بد حجاب هم باشه نظر نداشته باشید تا بقیه به ناموس شما حتی اگه یه روز بی حیا و بد حجاب بشه نظر نداشته باشن !!!!!!

   • مرضیه گفت:

    ای کاش همه ی مردها مثل شما بودن ولی افسوس که نسل مردهای چشم پاک و با غیرت تقریبا منقرض شده و فکر می کنن که خانوم ها باید برای به گناه نیفتادن اونا خودشونو لای صد تا لباس بپوشونن تا مبادا اونا یه تار موی این خانوما رو ببینن!!!!!! خب اگه اون سر و وضعش ناجوره تو اون چشم های هیزت رو درویش کن بدحجابی اون دلیل بر چشم چرانی تو نیست ولی افسوس که بعضی از آقایون زیادی پر رو شدن و فکر میکنن همه در برابر به گناه نیفتادن و از راه به در نشدن اونا مسؤول هستن به جز خودشون !!!! قبل از هر کس خود تو هستی که باید دلت به حال خودت بسوزه و سعی کنی که به بیراهه کشیده نشی و به گناه نیفتی , وقتی خودت هیچ تلاشی برای سالم موندن و از راه به در نشدن خودت نمی کنی و با هر ناز و عشوه و یه تار مو از راه به در میشی همون بهتر که از راه به در بشی!!!!!

    • یابقیت الله گفت:

     من هم بانظر شما موافقنم کسی بالا هست که عمل وعکس العمل رااجرا کند

 64. مرتضی گفت:

  سلام مهمترین دلیل این مزاحمتها اینترنت و ماهواره و مخصوصا افزایش بی حجابیها هستند
  یک دلیل دیگر لبخند بعضی دختران به جای اخم در مقابل پسرانی که مزاحم آنها می شوند
  دلیل دیگر راحت گرفتن رابطه بین دختر و پسر در برخی خانواده ها و جوامع
  اگر دختران با بی حجابی باعث تحریک پسران نشوند دیگر پسرها نیز دنبال هر کسی نمی افتند مگر تعداد کمی از آنها که مریض باشند
  درسته مردان باید خوددار باشند ولی همه که به یک اندازه قدرت حفظ خود را ندارند و همه نمی توانند مثل حضرت یوسف باشند چون شرایط خانوادگی های هر شخص فرق دارد یکی قدرت بیشتری دارد و یکی بسیار کم با یک تحریک کوچک هم هوایی می شود

 65. زهراسادات گفت:

  والا منم چادریم…عمرا آرایش هم نمیکنم…همون ضدافتاب رو هم نمیزنم والا…از صب تا شب هر دیقه برم بیرون تا دلت بخواد مزاحم دارم!!!!!ذات بد زایل نگردد چون که بنیادش بد است….
  بر فرض اون خانم ظاعرش ناجوره…به شما چه که به ناموس ملت نظر میندازین…اصن مشتری نداشته باشه اونم خودشو جم میکنه دیگه…
  من با دخترم رفتم سوار تاکسی شدم راننده به خودش اجازه میده به من شماره بده!!!!!به چه مجوزی؟؟!!!با علم بر اینکه من متاهلم و یه دختر دارم که کنارم نشسته!!!!!!!!
  تاکید میکنم من بنا به شرایط کاریم بدون مقنعه بیرون نمیرم.ارایش نمیکنم.چادری هم هستم.اصلا هم زیادی حرف نمیزنم.و نمیخندم!!!!!
  در ضمن آقایونی که خیلی خوشحالین که ناموس مردم رو دست کاری کردین ایشالا یکی از همونا قسمت خودت میشه…این عدالت خداس کاکل پسر

  • حمید گفت:

   دقیقا , کسی که به ناموس دیگران رحم نمیکنه دیگران هم به ناموس اون رحم نمیکنن!!!! اگه شما دخترهای مردم رو ابزار هوسرانی خودت می کنی میرسه اون روزی که یکی هم همین کار رو با دختر و خواهر خودت بکنه و یا یه دونه از همون دخترهایی که با صد تا پسر داستان داشته قسمت خودت میشه و بعدشم وقتی اونو فقط برای ۵ دقیقه توی خونه تنها بذاری همه اش فکرت اون جاست که الان تنهایی توی خونه با کدوم یکی از دوست پسرهای قبلی اش داره دل میده قلوه می گیره !!!!! از ماست که بر ماست

 66. مهسا گفت:

  اقاشاهین به نظرم اشتباه زندگی میکنیدچون مطمین باشیدیه نفرلنگه ی خودتون قسمتتون میشه.شک نکنید.پس سعی کن وجدان داشته باشی.

 67. علیزاد گفت:

  اولا هر دولتی که بخواهیدجلوی این معضل را بگیرد ، هیچ کاری برایش ندارد. طعمه‌گذاری (استفاده از پلیس مخفی) و جریمه‌های سنگین و چندبرابر شدن با تکرار می‌توانداین درد را تبدیل به منبع درآمد دولت کند و تا نود درصدش را بخشکاند.
  ثانیا دولت نباید برای زنانی که خود قانون عفت عمومی را زیرپا می‌گذارند تأمین‌کننده باشد.
  پس نتیجه می‌گیریم که همه‌چیز از بستگی به لیاقت دولتمردان دارد. جنگل بودن یا مدینه فاضله بودن.

 68. mostafa گفت:

  خداوندا بسا به بزرگی و بخششت از ما بگذر……….

  • کربلایی گفت:

   آمین

   • یابقیت الله گفت:

    وقتی که گله ای چوپان وسگ داشته باشد گرگ به آن گله حمله نمیکند شرح حال امروز ما این است که اگر دختری باحجاب کامل درخیابان باشد کسی به آن تعرض نخواهد برد وقتی مروارید ارزشمند است که دردرون صذف پنهان باشد
    برای تعجیل درفرجش آرام صلوات

    • باربد گفت:

     مزاحم به پوشش کار نداره به جنس کار داره برو بالا ببین دختر چادری هم از شر این مزاحمتها در امان نیست بعدشم چرا تو کشورهای غربی که زن با کمترین پوشش ممکن در سطح شهر تردد می کنه این اتفاقها نمی افته؟؟؟؟؟؟؟

     • رها گفت:

      به نظر من دقیقا به پوشش ربط داره اگرم برای چادری مزاحمتی ایجاد میشه اکثرا واسه مسخره کردن اوناست متاسفانه..واینکه تو غرب ایجور اتفاقی نمی افته غلطه اونا چون براشون زن عادی شد ه کمتر ایجاد مزاحمت میکنن نه اینکه اصلا نمیکنن ،خیلیاشون زن براشون مهم نیست دنبال حیووون و هم جنس خودشون رفتن

 69. مینا گفت:

  آقاشاهین من دختری چادری وکارمندم ساعت۳وقت اتمام اداره است ومن نصف مسیرم راباسرویس اداره وبقیه را مجبورم تنهایی سرکنم تابه منزل برسم ولی قسم میخورم باوجود حجاب وظاهری ساده وکاملابدون زینت بازهستن کسانی که مزاحمت ایجادمیکنندبه نظرمن کلااین قشراز آقایون بایدخودشون رااصلاح کنندومقصررادرخانوم وحجابش نگردندچون آدمی خودش سالم باشه به هیچ وجهه سراغ هرزگی نمی رود

  • سمیرا گفت:

   درسته برای منم پیش اومده
   گرچه بعضی از دخترها داین پوشش هستن که چراغ سبزم میدن نمیدونم چرا این کارو میکن اونا هم باعث میشن.

 70. شاهین گفت:

  خب نگردن اونجوری چه کاریه
  من خودم….
  دخترا لطفا مواظب خودتون باشید

  • مریم گفت:

   تو همین مقاله امثال تو رو هم تعریف کردن که چه جور آدمایی هستین و از چه عقده های جور واجوری رنج میبرین. خدا شفات بده و هدایتت کنه. آمین.

  • علی گفت:

   لاااااااااااااااااایک

  • ﻧﺎﻣﻮﺱ ﻳﻜﻲ اﺯ ﻏﻴﻮﺭ ﻣﺮﺩاﻥ اﻳﺮاﻥ ﺯﻣﻴﻦ گفت:

   ﺣﺮﻓﻬﺎﻱ ﺷﺎﻫﻴﻦ ﺑﺪ ﺑﻮﺩ ﺩﺭﺳﺖ.ﻣﻦ ﻣﻮﻧﺪﻡ ﺗﻮ ﻋﻜﺲ اﻟﻌﻤﻞ ﻣﻠﺖ ﻛﻪ ﺑﺮا ﻧﻔﺮﻳﻦ ﻛﺮﺩﻥ اﻭﻥ ﻣﺮﺩ اﺯ ﺧﻮاﻫﺮ و ﻣﺎﺩﺭﺵ ﻣﺎﻳﻪ ﻣﻲ ﺯاﺭﻧﺪ ﻛﻪ :”اﺷﺎﻻ ﻫﺮ ﻛﺎﺭﻱ ﺑﻪ ﻧﺎﻣﻮﺱ ﻣﺮﺩﻡ ﻛﺮﺩﻱ ﺳﺮ ﻧﺎﻣﻮﺱ ﺧﻮﺩﺕ ﺑﻴﺎﺩ ” ﺷﻤﺎ ﻣﺮﺩﻫﺎ ﺭاﺣﺖ ﺑﺎﺷﻴﺪ ﻫﺮ ﻛﺎﺭﻱ ﻫﻢ ﻛﻨﻴﺪ ﺑﺎ ﺷﻤﺎ ﻛﺎﺭﻱ ﻧﺪاﺭﻳﻢ ﺧﺪا ﺳﺮ ﻧﺎﻣﻮﺳﺘﻮﻥ ﺑﻴﺎﺭﻩ

   • باربد گفت:

    آی گل گفتی..من نمی دونم چرا ما ایرانی ها عادت داریم سر هر چیزی پدر و مادر طرف رو نفرین کنیم جای خودش؟؟؟؟؟

  • یابقیت الله گفت:

   کاری که میکنی درست نیست کمی فکر کن من هم مانند تو یه پسر نوجوان هستم ولی هربار به زنی میرسم سرم راپایین میاندازم چرا که همه بدبختی ها ازنگاه حرام است

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *