گزارش یک مورد دیگر ابتلا به کرونا ویروس جدید در عربستان

سلامت > بیماری– ممتازنیوز:
سازمان جهانی بهداشت می‌گوید عربستان سعودی یک مورد دیگر عفونت با گونه جدیدی از کروناویروس‌ را گزارش کرده است.

به گزارش رویترز اعلامیه جدید سازمان جهانی بهداشت  که در مقرش در ژنو  است می‌گوید آخرین بیمار مبتلا به این ویروس جدید یک زن ۸۱ ساله است که دچار بیماری‌های متعدد است. این زن سه هفته پیش بیمار شد و در وضعیت بحرانی اما پایداری قرار دارد.

از سپتامبر سال ۲۰۱۲ که دانشمندان برای اولین بار این ویروس را شناسایی کردند تا به حال در سراسر جهان ۴۱ مورد عفونت ثابت‌شده این بیماری شناسایی شده است که به ۲۰ مورد مرگ و میر انجامیده است.

این کروناویروس جدید که به اختصار nCoV نامیده می‌شود، در برخی از جورنال‌های علمی کرناویروس عامل “نشانگان تنفسی خاورمیانه” (MERS) نامیده شده است، و به همان خانواده ویروس‌هایی تعلق دارد که باعث سرماخوردگی می‌شوند و نیز عامل شیوع مرگبار “نشانگان تنفسی حاد شدید” یا SARS در سال ۲۰۰۳ بودند.

موارد MERS تا به حال در کشورهای عربستان سعودی، اردن، قطر، بریتانیا، آلمان و فرانسه گزارش شده‌اند، اما اغلب موارد بیماری در عربستان سعودی رخ داده است.

به گفته سازمان جهانی بهداشت اخرین مورد بیماری با این ویروس جدید در همان کلینیکی در شرق عربستان بستری است که ۲۲ مورد قبلی بیماری، شامل ۸ مورد مرگ و میر، در آن مشاهده شده است.

کارشناسان سازمان جهانی بهداشت به عربستان سعودی رفته‌اند تا با مقامات بهداشتی این کشور مشاوره کنند که می‌گویند به نظر می‌رسد که این ویروس جدید توانایی انتقال میان انسان‌ها- البته پس از تماس‌های نزدیک طولانی‌مدت – را پیدا کرده است.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن