گزینه احتمالی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کابینه یازدهم/ سید ابوالحسن فیروزآبادی کیست؟

بهمن ۱۳۹۹

“سید ابوالحسن فیروزآبادی” عضو هیئت مدیره شرکت ملی نفتکش ایران از گزینه‌های احتمالی پست وزارت ارتباطات دولت یازدهم است.

به گزارش خبرنگار باشگاه خبرنگاران، “سید ابوالحسن فیروز آبادی” متولد ۱۳۴۰ در نجف اشرف می‌باشد.  پدر وی مرحوم آیت‌الله فیروزآبادی از روحانیون حوزه علمیه قم بوده است.
 
وی  دارای مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد در رشته مهندسی برق با گرایش مخابرات از دانشگاه علم و صنعت بوده و اکنون در مرحله دفاع از تز دکتری مدیریت استراتژیک خود در دانشگاه عالی دفاع ملی است.

طراحی، اجرا و مدیریت پروژه‌های ICT در کشور به مدت ۲۵ سال، طراحی و اجرای دوره‌های آموزش رشته مخابرات از جمله خدمات قابل توجه فیروزآبادی است.

فیروزآبادی در سال‌های ۱۳۵۹ تا ۱۳۶۱ به فعالیت مطبوعاتی و روزنامه نگاری اشتغال داشته و مقالاتی در حوزه روابط بین‌الملل انتشار یافتن داده است.
 
وی دروس حوزه شامل ادبیات عرب، اصول فقه، فقه تا سطح و نیز دروس فلسفه را نزد اساتید به‌نام حوزه آموزش دیده است و به زبان‌های عربی و انگلیسی تسلط کامل دارد.

همچنین تدریس دروس تخصصی مخابرات و مدیریت، تالیف مقالات متعدد تخصصی در زمینه فناوری اطلاعات و ارتباطات، راهنمایی و مشاوره تعدادی پایان نامه کارشناسی ارشد و دکتری در کارنامه فیروزآبادی وجود دارد.
 
 فیروزآبادی در طول دوران خدمت خود عهده‌دار مشاغل و سمت‌هایی بوده است که می‌توان به مدیرعاملی و نایب رئیسی هلدینگ مدیریت صنایع نوین تامین، ریاست هیات مدیره شرکت تامین تلکام (مجری پروژه اپراتور موبایل نسل سوم با نام تجاری رایتل)، ریاست هیات مدیره چندین شرکت بزرگ در زمینه صنایع الکترونیک و مخابرات، طراحی، اجرا و مدیریت پروژه‌های ICT در کشور، طراحی و اجرای دوره‌های آموزش رشته مخابرات و عضویت در هیات مدیره شرکت ملی نفتکش ایران اشاره کرد.

گفتنی است در سایت‌ها و خبرگزاری‌های معتبر از سید ابوالحسن فیروزآبادی به عنوان گزینه احتمالی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات کابینه یازدهم یاد می‌شود، خبری که هنوز از هیچ یک از منابع رسمی تأیید نشده است.


باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ