گسترش جنگ ارزی سبب افت اخیر بهای جهانی طلا

۱۹م اسفند ،

گسترش جنگ ارزی سبب افت اخیر بهای جهانی طلا | چاپ |
یکشنبه ۲۰ اسفند ساعت ۲۰:۱۰

بینا- کارشناسان اقتصادی سبب افت اخیر قیمت جهانی طلا را گسترش جنگ ارزی در جهان می دانند.
به گزارش بینا به نقل از سایت طلا / گلدسیلور ورلدز، افت اخیر قیمت جهانی طلا بی سابقه است و خبرها حاکی از روند کاهشی قیمت جهانی طلا می باشد. برای مثال فروش طلای موسسه ساروس به شدت افزایش یافته است که این خبر نشان دهنده پیش بینی روند نزولی کارشناسان این موسسه از بهای این فلز زرد می باشد.
بر اساس این گزارش، چشم انداز قیمت جهانی طلا در کوتاه مدت منفی است. در حال حاضر بهای جهانی طلا بر حسب دلار به منطقه حمایتی خود نزدیک شده است در صورتی که این محدوده حفظ نشود قیمتهای پایین تر برای این فلز زرد پیش بینی می گردد.
این گزارش می افزاید، کارشناسان اقتصادی سبب افت اخیر بهای جهانی طلا بر حسب دلار را افزایش ارزش دلار می دانند. اما با توجه به گسترش سیاستهای پولی آمریکا یافتن افزایش ارزش دلار بسیار دشوار می باشد.
در واقع افزایش اخیر ارزش دلار به معنای چاپ پول بسیار توسط بانک مرکزی آمریکا خواهد بود. و پیش بینی سیاستهای پولی این کشور نیز بسیار آسان است. در صورتی که ارزش دلار کاهش یابد بانک مرکزی آمریکا به هدف خود رسیده است. و درصورت افزایش بهای دلار این بانک پول بسیاری چاپ خواهد کرد و سرانجام به هدف مطلوب خود خواهد رسید. به طور کلی تضعیف ارزش دلار به معنای افزایش قیمت طلا بر حسب دلار است.
در حال حاضر قیمت جهانی طلا بر حسب دلار کاهش یافته اما بر حسب ین رو به افزایش است و با گسترش جنگ ارزی در جهان نیز مجددا تحت تاثیر قرار خواهد گرفت.
با نگاهی به چرخه قیمت جهانی طلا بر حسب دلار و یورو ، بهای این فلز زرد بر حسب دلار در سپتامبر سال ۲۰۱۱میلادی به اوج خود رسیده است اما بهای طلا بر حسب یورو یک سال بعد از آن به بالاترین حد خود رسید.
برخی از اشخاص می گویند قیمت جهانی طلا کاهش یا افزایش یافته است اما این جمله درست نیست. حقیقت این است که قیمت طلا ثابت است آنچه تغییر می کند بهای دلار است که افزایش یا کاهش می یابد. زمانی که اشخاص از کاهش قیمت جهانی طلا صحبت می کنند در واقع از افزایش ارزش دلار حرف می زنند.
کارشناسان اقتصادی اعلام کردند ترس سرمایه گذاران از آینده قیمت ارزها سبب کناره گیری این اشخاص از بازار جهانی طلا شده است و تعداد کمی از سرمایه گذاران طلا را به منزله پول می دانند.


RSS
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ