گلایه افتخاری از بی‌اخلاقی برخی سایت‌ها در انتساب سخنانش به شخصی خاص

به گزارش فارس علیرضا افتخاری خواننده پرآوازه کشورمان چندی پیش در گفت‌وگویی با خبرگزاری فارس به بیان مطالبی درباره موسیقی امروز پرداخت و در ضمن سخنانش درباره برخی معضلات در این حوزه مواردی را بیان کرد. متاسفانه برخی سایت‌ها که در تخریب و جو سازی علیه افراد موجه ید طولایی دارند با نسبت دادن حرف های وی به شخص خاصی سبب حرف و حدیث هایی را بوجود آوردند.

به همین دلیل افتخاری با ارسال یادداشتی به خبرگزاری فارس نکاتی را در این مورد ارائه کرد.

متن این یادداشت به شرح زیر است:

چندی پیش در گفت‌وگوی مشروحی که با خبرگزاری فارس داشتم بر اهمیت اخلاق و لزوم توجه به خانواده‌ نکاتی را به دوستان هنرمند یادآور شدم. در آنجا عنوان کردم که اساتید ما در روزگار گذشته بیش از همه چیز به اخلاق پایبند بودند و حرمت فعالیتی را که انجام می دادند نگه می داشتند و اتفاقا همین مساله موجبات ماندگاری آنها را در دل مردم فراهم نمود. در آنجا عنوان کردم که هنرمندی که اهل تزکیه باشد سکوتش هم مخاطب را مجذوب می کند.

این مساله امروز بیش از زمانهای دیگر باید مورد توجه قرار گیرد چراکه متاسفانه علیرغم وجود افراد ریشه‌دار در این عرصه برخی مصادیقی که امروز دیده و شنیده می شود نشان از توجه کمتر به میراثی است که از گذشته در این عرصه به ما رسیده است.

این هشداری است که از سر درد و دلسوزی برای جوانهایی عنوان کردم که قرار است صدای ساز و آوازشان مردم را تحت تاثیر قرار دهد. به همین خاطر گفتم که برخی‌ها با «اولین آلبوم» خود زن‌شان را طلاق می‌دهند و این یک معضلی است که باید نسبت به آن حساس و هشیار بود.

پس از انتشار این درددل، برخی سایت‌ها به جای توجه به این هشدار و تلاش برای همفکری برای حل این معضل با ترفندهای ژورنالیستی به برداشت های ناصواب از سخنانم پرداختند و حرفهایم را به فرد و افراد خاصی نسبت دادند در صورتیکه این گفته‌ها به شخص یا اشخاص خاصی برنمی‌گردد و هدف اصلاح مشکلی بوده که به گمانم دامن جوانترهای ما را گرفته است.

باید بدانیم کار موسیقی بسیار دشوار و بازی با آتش است و افرادی که نیت ورود به این عرصه(و هر عرصه دیگر) را دارند باید قبل از موسیقی به خودسازی بپردازند تا با افزایش توجه مردم پایشان نلغزد.

اگرچه به توهین‌ها و آزار برخی که بدون توجه به عمق مطالب تنها در صدد تخریب شخصیت انسانها هستند آشنایم و به آن عادت کرده ام اما باید بگویم که این هشداری بود که از سر درد بیان کردم و به آن نیز اعتقاد راسخ دارم.

جوان آنلاین – آخرین عناوین فرهنگی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ