گوشی‌های هوشمند محبوب‌ترین دستگاه الکترونیکی جهان می باشند

۰۸اردیبهشت،

 

این طور نتایج حاصل از مطالعات تازه مرکز تحقیقاتی IDC نشان می‌دهد، هیچ دستگاهی روی کره خاکی به اندازه گوشی‌های هوشمند محبوبیت ندارد و روز به‌روز هم بر محبوبیت این دستگاه نزد کاربران جهانی افزوده می‌شود.
 
به گزارش گروه خبرها خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تحقیقاتی IDC در بررسی تازه خود اعلام کرده است که گوشی‌های هوشمند یکه‌تاز بازار جهانی تلفن‌های همراه شده‌اند و تنها در سه ماه اول امسال ۲۱۶٫۲ میلیون دستگاه از آن‌ها به فروش رسیده است.
 
آمار انتشار یافته از سوی این مرکز تحقیقاتی نشان می‌دهد که در این دوره زمانی سه ماهه ۴۱۸٫۶ میلیون دستگاه انواع تلفن‌های همراه وارد بازار جهانی شد که از بین آن‌ها بیشتر از ۵۰ درصد را گوشی‌های هوشمند تشکیل دادند.
 
البته باید گفت که یک فصل قبل از این دوره زمانی ۴۸۳٫۲ میلیون دستگاه تلفن‌همراه به جهان عرضه شده بود که این رقم در فصل اول ۲۰۱۳ اندکی کاهش یافت. با این وجود میزان عرضه جهانی گوشی‌های هوشمند بیشتر شد و در حالی که طی سه ماه اول سال ۲۰۱۲ شاهد عرضه ۱۵۲٫۷ میلیون دستگاه گوشی هوشمند در جهان بودیم، این رقم با رشد ۴۱٫۶ درصدی در دوره زمانی مشابه امسال به ۲۱۶٫۲ میلیون دستگاه رسید.
 
کارشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که محبوبیت گوشی‌های هوشمند همچنان رو به افزایش است و در حالی که برای اولین بار در تاریخ این دستگاه‌ها موفق شدند از تلفن‌های همراه معمولی پیشی بگیرند، در فصول آتی سال جاری میلادی کم‌کم شاهد حذف شدن گوشی‌های معمولی در بازار جهانی خواهیم بود.

ایستنا
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن