ھفته گرامیداشت و یاد خاطره امام خمینی ﴿رہ﴾ در پاکستان برگزار می شود

علامه ‘محمد امین شھیدی’ معاون دبیر کل مجلس وحدت مسلمین پاکستان امروز سه شنبه به ایرنا گفت: برنامه ھای مرتبط با گرامیداشت یاد امام راحل از ۱۳ خرداد در بسیاری از شھرھا از جمله کویته، کراچی، گلگیت و بلتستان، جھلم، لاھور، فیصل آباد و حیدر آباد برگزار می شود.

وی با اشارہ به نقش مھم امام راحل در ایجاد ھمبستگی بین مسلمانان و بویژہ وحدت امت اسلامی، افزود: در این برنامه ھا سعی خواھد شد تا اقشار مختلف مردم از جمله دانشجویان و دانش آموزان پاکستان با افکار امام خمینی ﴿رہ﴾ و انقلاب اسلامی در ایران بیشتر آشنا شوند و آگاھی پیدا کنند.

امین شھیدی افزود: اعضای ارشد مجلس وحدت مسلمین از روز شنبه با سفر به شھرھای مختلف پاکستان در ویژہ برنامه ھا و سمینارھایی که به به مناسب بیست و سومین سالگرد رحلت امام خمینی ﴿رہ﴾ برگزار می شود، شرکت و سخنرانی خواھند کرد.

در ھمین حال علامه سید ‘ساجد علی نقوی’ رییس شورای علمای شیعه و نھضت تحریک جعفریه پاکستان در پیامی به مناسبت سالگرد رحلت بنیانگذار انقلاب اسلامی ایران، گفت: امام خمینی ﴿رہ﴾ شخصیت انقلابی و متفکر بزرگی در قرن گذشته بودند.

وی در پیام خود با اشارہ به نقش کلیدی امام راحل در ھدایت و رھبری امت اسلامی، افزود: امام خمینی ﴿رہ﴾ فعالیت ھای شخصی و اجتماعی خود را مطابق با تعلیمات و احکام قرآن مجید، سیرت نبوی ﴿ص﴾ و ائمه اطھار سلام اللہ علیھا به انجام می رساندند.

ساجد نقوی تاکید کرد: مسلمانان می توانند با قدم نھادن در مسیر افکار و مقاصد امام خمینی ﴿رہ﴾ موفقیت و پیروزی امت اسلامی را تضمین کنند.

آساق ** ۱۰۹۵**۲۰۴۷**

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۱۵۸۹۹۶


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ