یادگاری از تاریخ چند هزار ساله ایران در تالار وحدت

گردآوری توسط گروه موسیقی ممتازنیوز

گزارش کنسرت علی اکبر مرادی

شب قبل (دوشنبه ۵ خرداد) کنسرت تنبور نوازی علی اکبر مرادی با حضور حسین علیزاده در تالار وحدت برگزار شد.

به گزارش خبرنگار موسیقی هنرآنلاین این کنسرت ساعت ۲۲ با ورود هنرمندان به صحنه آغاز شد. مرادی پس از ورود به صحنه با خوش آمد گویی به میهمانان و تشکر از حضورشان با اشاره به حضور حسین علیزاده و اردشیر کامکار از آنان و دیگر اساتید حاضر اجازه خواست و با همراهی حسین رضایی نیا نوازنده ساز‌های کوبه‌ای که در این اجرا تنها همنوازش بود آغاز به نواختن مقدمه “باستان” کرد و با صدای تنبورش گوش مشتاقان حاضر در سالن را تیز کرد. او اولین قطعه با کلام خود را با ابیاتی از شاهنامه با نام و یاد خداوند منان آغاز کرد.

از جمله جذابیت‌های این اجرا که تنبورنوازی همراه با آواز‌های کردی بود می‌توان به ریتم‌های جذاب و گیرای آن اشاره کرد که از سرمایه‌های نهفته در موسیقی نواحی کردستان و کرمانشاه است. همراهی دف، کوزه و دیگر ساز‌های کوبه‌ای با ساز باستانی تنبور فضای روح نواز و عرفانی ایجاد، و مخاطبان را در خود غرق کرد.

این کنسرت در دو بخش و با تعدادی قطعه کردی و تعدادی قطعه بی‌کلام اجرا شد که از جمله آن‌ها می‌توان به “آهنگ سودای یار”، “بت زیبای من”، “گیاه و رود”، “ساقیا بیگه رسیدی” و “بداهه نوازی در مقام گل و خاک” اشاره کرد.

از جمله چهره‌های حاضر در بین میهمانان این برنامه می‌توان به حمیدرضا نوربخش (مدیر‌عامل خانه موسیقی، خواننده)، حسین علیزاده (نوازنده و آهنگساز)، زید‌الله طلوعی (نوازنده)، اردشیر کامکار (نوازنده) و علی ترابی (مدیر‌عامل انجمن موسیقی ایران) اشاره کرد.

انتهای پیام/

 


آخرین خبرها
منبع:هنرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن