یارانه‌ها تا پایان خرداد ۹۳ پرداخت می‌شود

ایران > قانونگذاری– ممتازنیوز:
نمایندگان مجلس شورای اسلامی، دولت را مکلف کردند قانون هدفمندی یارانه‌ها را تا پایان خرداد ماه اجرایی کند و اجرای فاز دوم این قانون از ابتدای تیرماه آینده آغاز شود.

به گزارش ایرنا، نمایندگان در جلسه علنی امروز-۱۵ بهمن- مجلس در ادامه بررسی تبصره ۲۱ لایحه بودجه ۹۳ که درمورد اجرای قانون هدفمندی یارانه‌ها است،پیشنهاد محمدقسیم عثمانی نماینده مردم بوکان رسیدگی و تصویب کردند.

این پیشنهاد به عنوان جایگزین تبصره ۲۱ لایحه بودجه مطرح شد که با ۱۱۹ رای موافق، ۷۹ رای مخالف و هفت رای ممتنع ازمجموع ۲۱۹ نماینده حاضر تصویب شد.

با تصویب نمایندگان مجلس، دولت مکلف است حداکثر تا پایان خرداد ماه اقدامات قانونی لازم را جهت اصلاح قانون هدفمندی یارانه ها انجام و از ابتدای تیرماه سال آینده به گونه ای عمل کند که ضمن رفع نواقص اجرایی فاز نخست بر اساس قانون اصلاحی مذکور فاز دوم را اجرا کند.

براساس تبصره الف تبصره ۲۱ لایحه بودجه ۹۳، پرداخت یارانه نقدی از محل اصلاح قیمت های کالاها و خدمات موضوع مواد یک و سه قانون هدفمند کردن یارانه ها مصوب ۱۵ دی ماه ۱۳۸۸ مندرج در پیوست شماره ۳ این قانون و یارانه های نان، برق و سایر کالاها و خدمات مندرج در این قانون تنها تا پایان خردادماه آینده و تا سقف ۱۱۰ هزار میلیارد ریال مجاز است.

همچنین نمایندگان مجلس در تبصره ب به دولت اجازه دادند که از تمامی روش هایی که منع قانونی ندارد برای شناسایی جامعه هدف استفاده کرده و زمینه اجرای هدفمندی یارانه ها را در فاز دوم بر مبنای درآمد نسبی خانوارها فراهم کند.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ