یارانه نقدی فعلا افزایش نمی‌یابد / ابراز نگرانی از قاچاق سوخت

به گزارش تفسیری ممتاز نیوز به نقل از ارانیکو در تاریخ شنبه ۱۳م آبان ۹۱،

چکیده: سخنگوی اقتصادی دولت با ابراز نگرانی از قاچاق بنزین و گازوئیل، گفت: دولت از ابتدای سال‌جاری برنامه‌ای برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها به منظور افزایش مبلغ یارانه نقدی در دستور کار نداشته‌ است.

سید شمس‌الدین حسینی در خصوص اجرای فاز دوم قانون هدفمند نمودن یارانه‌ها گفت: در حال حاضر اجرای فاز دوم قانون هدفمندی در کشور با ابهاماتی مواجه است.

وی افزود: با وجود اینکه مجلس به تازگی قانونی در رابطه با توقف اجرای فاز دوم قانون هدفمندی تصویب نموده است اما هنوز ابلاغیه آن به دست‌مان نرسیده است که این موضوع در دولت قطعی شود.

این عضو اقتصادی کابینه دهم خاطرنشان نمود: البته ما (دولت) هم از ابتدای سال جاری برنامه‌ای برای اجرای فاز دوم قانون هدفمند نمودن یارانه‌ها به مفهوم اینکه بخواهیم قیمت حامل‌های انرژی را افزایش دهیم یا حتی درصدد افزایش میزان پرداخت یارانه های نقدی باشیم، در دستور کار نداشته‌ایم.

وی در عین حال تصریح نمود:‌اما این اقدام به معنی این نمی باش که دولت دغدغه اجرای مراحل بعدی قانون هدفمند نمودن یارانه‌ها را ندارد. حسینی افزود: بر این اساس، دولت باید با نمایندگان مجلس جلسه‌ای برگزار و در رابطه با این موضوع به صورت جدی گفتگو کند؛ چرا که امروز من نگران قاچاق بنزین و قاچاق نفت و گاز هستم.

وی در ادامه خواستار آن شد اشخاصی که دایماً آثار مثبت اجرای قانون هدفمند نمودن یارانه‌ها را در کاهش میزان قاچاق انرژی انکار می‌کنند؛ بیایند و راهکارهایی به غیر از اجرای این قانون برای مقابله با چنین قاچاقی به دولت ارایه دهند.

وزیر امور اقتصادی و حاویی توجه به مولفه‌های اقتصاد مقاومتی را برای مقابله با اعمال تحریم‌های خارجی مورد اشاره قرار داد و افزود: اتفاقاً یکی از جنبه‌های اقتصاد مقاومتی پیگیری و به سرانجام رساندن مراحل بعدی اجرای قانون هدفمند نمودن یارانه‌ها است.

وی خاطرنشان نمود: اگر اجرای فاز اول قانون هدفمند نمودن یارانه ها موفق بوده است به طوری که توانسته تا حدودی جلوی قاچاق سوخت را بگیرد و همچنین توانسته مانع مصرف بی‌رویه انرژی در کشور شود به خاطر این بوده که مسئولان با یک وحدت کلام و یک وحدت رویه‌ای با مردم و فعالان اقتصادی برای اجرای این قانون گفتگو نموده‌اند.

سخنگوی اقتصادی دولت اظهارداشت: امروز بیش از و پیش از هر چیز تکلیف اجرای قانون هدفمندی در هر مرحله و در هر زمانی نیازمند وحدت نگاه و اجماع نسبی بین مسئولان کشور است.


ارانیکو – آخرین خبرها و مقالات

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ