یک هزار واحد مسکونی برای معلولان و مددجویان بهزیستی احداث می شود

به گزارش خبرنگار اجتماعی ایرنا، ‘محمد هاشم سلیمی آشتیانی’ عضو جامعه خیرین مسکن ساز کشور بامداد چهارشنبه در نشست خیرین حامی بهزیستی درهتل فردوسی تهران با اعلام این خبر، افزود: در شرایط کنونی، سه هزار و ۹۲۲ نفر خانواده در کشور دارای سه تا هفت فرزند معلول هستند.

وی گفت: این خانواده ها فرزندان معلول خود را در خانه نگهداری می کنند که این مساله، کار بسیار دشواری است.

عضو جامعه خیرین مسکن ساز کشور با بیان اینکه خانواده های دارای سه فرزند معلول به بالا در ۳۱ استان کشور شناخته شده اند، گفت: مردم باید بدانند که این خانواده ها نیازمند مسکن هستند تا بتوانند از فرزندان معلول خود در شرایط مکانی مناسب و مطلوبی نگهداری کنند.

سلیمی آشیانی گفت: حساب ویژه ای برای این افراد برای واریزی پول ساخت مسکن بازشده که این پول فقط برای مسکن استفاده خواهد شد.

وی ادامه داد: در حقیقت، پول خیرین به طور مستقیم به دست فرد، نهاد یا ارگانی داده نمی شود و کمک های آنان فقط به حساب معلولان واریز می شود.

سلیمی آشتیانی افزود: این پول ها با نظارت بهزیستی و جامعه خیرین در راه ساخت مسکن هزینه می شود.

وی با اشاره به اینکه معلولان بیشتر به توجه نیازدارند نه ترحم، افزود: خانواده های معلولان بسیار دل شکسته هستند و باید با عزم جدی و کمک های خیرین ساخت مسکن را برای این قشر توسعه دهیم.

عضو جامعه خیرین مدرسه ساز، تاکید کرد: انجام هر کار و اقدامی برای معلولان نباید همراه با معامله باشد و نیت خیر باید سرلوحه کارخیرین و نیکوکاران قرار گیرد.

سلیمی آشتیانی به جامعه خیرین کشور اطمینان خاطر داد که دعای خیرین معلولان همواره پشتیبان آنان خواهد بود.

در پایان این مراسم، خیرین حامی بهزیستی از مبلغ پنج میلیون به بالا برای ساخت یک هزار واحد مسکونی جمع آوری کردند.

اجتمام**۹۱۳۴ **۱۳۶۸**

انتهای خبر / خبرگزاری جمهوری اسلامی (ایرنا) / کد خبر ۸۰۲۵۵۸۴۸


ایرنا: خبرگزاری جمهوری اسلامی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ