یک ایرانی به عنوان موفق‌ترین و محبوب‌ترین خواننده سوئد انتخاب شد

۰۹ام بهمن ،

lale-poorkarim2موسیقی ایرانیان: «لاله پورکریم» به عنوان موفق‌ترین و محبوب‌ترین خواننده سوئد در سال ۲۰۱۲ نام گرفت. رادیو سوئد فهرستی از برترین‌های موسیقی سوئد در سال ۲۰۱۲ را منتشر کرده کە در آن لاله پورکریم به عنوان خواننده و آهنگساز به مقام برتر رسید و ترانه معروف او به نام Some die young در صدر فهرست برترین‌های سال۲۰۱۲ قرار دارد.

همچنین روزنامه «داگنزنیهتر» هم در مطلبی، لاله پورکریم را کە از اعضای ارکستر جایزه صلح‌نوبل در سال ۲۰۱۲ نیز بوده، «ملکه موسیقی سوئد» نامیده است. ترانه Some die young این خواننده به مدت ۲۹ هفته در میان برترین‌های موسیقی سوئد قرار داشت. Some die young (برخی جوان می‌میرند) به عنوان ترانه سال سوئد به نام یکی از ترانه‌های چهارمین آلبوم این خواننده با نام Sjung است کە ژانویه سال‌گذشته توسط کمپانی مشهور موسیقی، «وارنر» وارد بازار شد. لاله پورکریم، خود، ترانه این قطعه را نوشته و آهنگسازی کرده است. مضمون این ترانه با بیان اینکه بعضی جوانان از دنیا می‌روند ولی امید برائ بازماندگان ادامه دارد، در واقع ترانه‌ای غیررسمی برائ بازماندگان اتفاق تروریستی نروژ لقب گرفته است کە طی آن ده‌ها کودک و نوجوان قربانی حمله مسلحانه یک تروریست نژادپرست نروژی شدند. این قطعه نه‌تنها در سوئد، بلکه به مدت هشت‌هفته، برترین ترانه در نروژ بود و اولین قطعه موسیقی از این خواننده بود کە از مرزهای اسکاندیناوی نیز فراتر رفت.

وی همچنین در سال ۲۰۰۵ به عنوان بهترین هنرمند زن در فستیوال راک سوئد انتخاب شد و رقبای معروف و پرطرفداری چون روبین، لنا فیلیپسون و امی دیاموند را پشت‌سر گذاشت. لاله پورکریم در مراسم Grammis سوئد نیز به عنوان تهیه‌کننده و هنرمند تازه سال سوئد انتخاب شد. وی همچنین در هفت‌شاخه نامزد دریافت جایزه شده بود. این خواننده ایرانی‌الاصل در سال ۲۰۰۵ به سبب آهنگ live tomorrow در یوتیوب، موفق به کسب هفت نامزدی و دریافت سه جایزه از هیات داوران برترین فستیوال موسیقی کشور سوئد شد. پورکریم متولد سال ۱۹۸۲ میلادی در شهر بندرانزلی است و از سن ۱۴سالگی فعالیت در زمینه موسیقی را آغاز کرده است.

منبع: روزنامه شرق/ بازنشر از موسیقی ایرانیان


موسیقی ایرانیان
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ