یک راه‌حل شیرین برائ آرام کردن نوزادان در هنگام واکسیناسیون

۲۴م آذر
ممتاز نیوز: متخصصان اطفال در یک بررسی تازه دریافته‌اند کە با استفاده از چند قطره محلول آب قند می‌توان نوزادان را در هنگام واکسیناسیون آرام کرد تا کمتر گریه کنند.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از ایسنا، تیم مطالعاتی Cochrane پس از بازبینی نتایج ۱۴ مطالعه قبلی کە روی بیش از ۱۵۰۰ نوزاد در هنگام تزریق واکسن‌های مخصوص اطفال صورت گرفته بود به نتایج فوق دست یافتند.

به گزارش بی‌بی‌سی، این متخصصان دریافتند اگر پیش از تزریق واکسن مقدار اندکی محلول آب قند در دهان نوزاد بریزید تا بمکد، بسیار کمتر گریه خواهد کرد. در حالی کە آب خالی این تاثیر را ندارد.

کارشناسان می‌گویند: اگرچه محلول آب قند نوزادان را در این شرایط آرام می‌کند اما هنوز مشخص نیست کە در تسکین درد نیز تاثیر داشته باشد.

دکتر «مانال کاساب» از متخصصان علوم پزشکی دانشگاه اردن کە سرپرستی گروه مطالعاتی Cochrane را بر عهده داشته در این باره تاکید کرد: اگر قبل از واکسیناسیون، کودک مقداری از طعم شیرینی را بچشد، هنگام تزریق کمتر گریه می‌کند و زودتر نیز گریه‌اش متوقف می‌شود.

به گفته متخصصان، وقتی کودک به سن دوسالگی می‌رسد باید حدود ۱۰ واکسن مختلف به وی تزریق شود تا در برابر بیماری‌های عفونی مختلف شامل فلج اطفال، اوریون و سرخجه مصونیت پیدا کند.

منبع: ممتاز نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *