یک راه زیرکانه برائ شناخت بیشتر نامزدتان

۲۰فروردین

یکی از نکاتی که در دوران نامزدی باید به آن توجه کنید اینست که نامزدتان چطور در بحث و گفتگو راجع به مسائلی که توافق ندارید شرکت می‌کند و به چه حالت و طریقی بحث خاتمه می‌یابد.

در روابط قبل از ازدواج، اشخاص مجرد را می‌توان بطور کلی در دو دسته قرار داد.
یک دسته اشخاصی می باشند که  روی شخص بخصوصی تمرکز برائ ازدواج ندارند اصولا نمیخواهند ازدواج کنند.دسته ی دیگر آنهایی می باشند که به فکر پیدا کردن آن فرد دلخواه برائ عشق و همسر آینده خود می‌باشند.
۱٫میان این دسته اخیر اشخاصی با هم به اشتباه  جفت می‌شوند که هیچگونه هدف و راه مشخص زندگیشان با هم مشترک نیست و در واقع وقت خود را با هم به هدر می‌دهند.
۲٫گروهی که می‌خواهم روی آنها در این جا تأکید کنم زوجهایی می باشند  که نامزد کرده اند و قرار است به زودی زیر یک سقف بروند.  آنها در مسیر هدفهای زندگیشان با هم همراه اند و بنظر می‌رسد که با هم جور می باشند.  یکی از فرم هایی که این رابطه ها می‌گیرند اینست که یکی از طرفین و یا هر دو طرف باور دارند که نامزد  آنها و بطور کلی رابطه آنها خوب است بجز چند نکته و یا مسئله ای که اگر وجود نداشت رابطه کاملاً رضایت بخش می‌شد.  این اشخاص به رابطه ادامه داده و  امیدوارند که نامزدشان به طریقی که آنها می‌خواهند عوض بشود.  آنها ممکن است مدت طولانی به  این امید رابطه ای را نگه دارند، بدون اینکه هیچ تغییری در فرد مورد نظر پیدا شود.  اگر شما در این موقعیت در رابطه ای میباشید و تصمیم گیری برائتان مشکل است، من در اینجا یک تمرین ساده پیشنهاد می‌کنم که شما را به تصمیم گیری کمک خواهد کرد.
 البته مشاوره با یک روانشناس رابطه و ازدواج لازم است.  برائ کمک و آشنایی بیشتر به عمق مسائل رابطه، این تمرین آغازی است که کمک می‌کند به تنظیم افکار شما دربارهٔ ی رابطه خود:
۱-در یک صفحه سه ستون درست کنید.  روی ستون اوّل لیستی از خصوصیات نامزدتان که برائ شما دوست داشتنی و قابل تحسین است بنویسید.
۲- درستون دوّم یک لیست از ارزشها و هدف هایی که هر دو مشترک میباشید بنویسید. (کار، تحصیل، بچه داشتن و تعداد بچه ها و غیره)
۳- در ستون سوم لیستی از فعالیت هایی که مشترکاً دوست دارید، ورزشی، تفریحی، هنری و غیره بنویسید.این صفحه را کنار  بگذارید و در چند روز و هفته های بعد وقتی نکته ی دیگری به یادتان می‌آید به آن اضافه کنید.
۴-روی صفحه ی دیگری لیستی از خصوصیات رفتاری فرد مورد نظر که شما دوست ندارید و آرزو می‌کنید که کاشکی عوض می‌شدند بنویسید.
۵- بعد از چند روزی لیست شماره ۴ را مرور کنید.  در نظر داشته باشید که امکان اینکه نامزدتان در رابطه با این خصوصیات شخصی و رفتاری عوض بشود وجود ندارد، با آگاهی و تعمق یکایک رقم لیست خصوصیات ناخواسته را بسنجید و ببینید که آیا در میان این لیست خصوصیاتی که در عین حال که کاملاً دلخواه شما نیست ولی شما می‌توانید در زندگی با آنها کنار بیائید وجود دارد؟
۶- این خصوصیات مورد دلخواهم نیست ولی می‌توانم با آن کنار بیایم- به ستون دوم در همان صفحه منتقل کنید.  هر دو لیست های خود را برائ چند روزی کنار بگذارید.
۷- هر  چند روز و یا چند هفته ای به لیست ها مراجعه کنید و ببینید آیا می‌توانید رقمی‌به لیست خصوصیات دوست داشتنی و مشترک و رضایت آمیز اضافه کنید.  و همچنین ببینید آیا می‌توانید از لیست ارقام مورد دلخواه نبودن رقمی‌را به لیست – مورد دلخواهم نیست ولی می‌توانم با آن کنار بیایم منتقل کنید.
اگر بعد از چند دفعه کوشش در مورد این لیست ها هنوز رقمی ‌یا ارقامی‌در لیست مورد دلخواه نبودن وجود دارند و شما نمی‌توانید تصور زندگی با آن خصوصیات را داشته باشید بجا نیست که این مساله را به امید عوض شدن آن خصوصیات ادامه بدهید.

باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ