یگان ویژه تماشاگران «عصبانی نیستم» را متفرق کرد

ممتازنیوز:

2-1-2014210214136

به گزارش مووی مگ به نقل از ایسنا ،مدیر سینما «استقلال» با ابراز تاسف از برخورد دوگانه‌ دفتر جشنواره فیلم در ارایه سانس فوق‌العاده به سینماها گفت: شامگاه گذشته ۲۰ بهمن ماه، ناچار شدیم تعداد زیادی از تماشاگران را که پشت در سالن مانده بودند را با یگان ویژه متفرق کنیم.

پاسبانیان در این گفتگو عنوان کرد: حدود دو هزار تماشاگر شب گذشته برای تماشای فیلم «عصبانی نیستم» به سینمای ما مراجعه کردند اما پشت در ماندند.

او ادامه داد: سانس نمایش فیلم ۲۲:۳۰ بود و بیشتر بلیت‌های آن سانس پیش‌فروش شده بود با این حال ۲۰۰ بلیت فروختیم و سعی کردیم جمعیت را هدایت و کنترل کنیم اما بیش از دو هزار نفر، بیرون سالن ماندند.

این مدیر سینما با اشاره به پیگیری سینما «استقلال» برای دریافت سانس فوق العاده برای نمایش فیلم «عصبانی نیستم» افزود: متاسفانه دفتر جشنواره و نمایندگانشان به هیچ عنوان موافقت نکردند و این در حالی بود که جمعیت حتی پس از تمام شدن فیلم، همچنان پشت در سینما حضور داشتند و ناچار شدیم با یگان ویژه جمعیت را متفرق کنیم.

پاسبانیان اظهار تاسف کرد: دلیل برخورد دوگانه دفتر جشنواره را متوجه نمی‌شوم، چگونه است که برای برخی از سینماها که ۱۰۰ صندلی دارند سانس فوق العاده می‌گذارند اما برای سینمای ما که در مرکز شهر است و بیش از ۵۰۰ صندلی دارد چنین حقی قائل نمی‌شود.

او با اظهار ناراحتی از اینکه تماشاگران دست خالی به خانه‌هایشان برگشته‌اند گفت: این گونه رفتار خیلی نادرست است اگر جشنواره برگزار می‌کنیم باید رضایت تماشاگر را جلب کنیم، اگر فیلمی مشکلی دارد چرا آن را در جشنواره نمایش می‌دهند و اگر ندارد چرا اجازه نمایش فوق‌العاده نمی‌دهند؟! این گونه برخوردها باعث شد که شب گذشته خیلی اذیت شویم.

پاسبانیان متذکر شد: سالن ما ۵۰۰ صندلی دارد با این حال بیش از ۸۰۰ نفر تماشاگر فیلم «عصبانی نیستم» بودم به طوری که حتی اگر سانس فوق‌العاده می‌گذاشتیم باز هم عده دیگری نمی‌توانستند به سالن راه پیدا کنند.

او ادامه داد: پیش از این هم برای نمایش فیلم «چ» کار آقای حاتمی‌کیا با چنین مشکلی روبرو شدیم و دفتر جشنواره اجازه اکران سانس فوق‌العاده نداد و این شرایط تبعیض‌آمیز بسیار غم‌انگیز است.

درپی انتشار سخنان مدیر سینما «استقلال» درباره‌ی ارائه نشدن سانس فوق‌العاده برای نمایش فیلم «عصبانی نیستم» مدیر سینماهای جشنواره‌ی فیلم فجر گفت: حرف‌های آقای پاسبانیان بیشتر شبیه شوخی و نشان‌دهنده‌ی عصبانیت او است.

فرجی گفت‌: او گفته که دو هزار تماشاگر بیرون از سالن مانده‌اند، در حالی که سینما «استقلال» ۵۰۰ صندلی دارد و با این وضعیت، حداقل باید چهار سانس فوق‌العاده برای فیلم «عصبانی نیستم» می‌گذاشتیم.

وی ادامه داد: تشخیص دادن سانس فوق‌العاده به یک فیلم، براساس ضوابط و قوانین خاصی است. مدیر سینما باید ۲۰ دقیقه پیش از اکران فیلم درخواست خود را ارائه کند، سپس با هماهنگی بین تهیه‌کننده‌ی فیلم و مدیر پشتیبانی جشنواره، در این‌باره تصمیم‌گیری می‌شود.

فرجی بیان کرد: طبق گزارش‌هایی که به من داده شد، شب گذشته بین ۸۰ تا ۱۰۰ نفر بیرون از سالن سینما «استقلال» ماندند. در حالی که یکی از معیارهای اضافه شدن سانس فوق‌العاده حضور پرتعداد تماشاگران است. از سوی دیگر، مدیر سینما «استقلال» ۱۰ دقیقه بعد از شروع فیلم درخواست گرفتن سانس فوق‌العاده را مطرح کرد که در این زمان اندک، نمی‌شد هماهنگی‌ها انجام شود.

او درباره‌ی اکران نشدن فیلم «چ» در یک سانس فوق‌العاده نیز توضیح داد: بلیت‌های این فیلم پیش‌فروش شده بودند، اما بعد از این‌که برخی تماشاگرانی که بلیت را خریده بودند به سینما نیامدند، توانستیم تعدادی از بلیت‌ها را بفروشیم؛ اما چون فقط ۵۵ تماشاگر بیرون از سالن ماندند، نمی‌شد سانس فوق‌العاده بگذاریم.


اخبار ایران

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *