۱۹ بهمن پژ‍وهشکده مجازی سلامت راه‌اندازی می‌شود

۳۰م دیماه ، مهر- رئیس پژوهشکده مجازی سلامت الکترونیک از افتتاح این پژوهشکده در روز ۱۹ بهمن ماه خبر داد و گفت: افتتاح این پژوهشکده از جمله برنامه‌های کنفرانس تله مدیسین است که به صورت رسمی آغاز به کار می‌کند.

حمید کشوری با اشاره به برگزاری کنفرانس تله مدیسین در روزهای ۱۷ تا ۱۹ بهمن ماه سال جاری، افزود: این کنفرانس طی ۳ روز در دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار می‌شود.

رئیس پژوهشکده مجازی سلامت الکترونیک از افتتاح این پژوهشکده در روزهای برگزاری این کنفرانس خبر داد و اظهار داشت: یکی از برنامه های جنبی این کنفرانس افتتاح پزوهشکده مجازی سلامت است.

وی زمان افتتاح این پژوهشکده را روز ۱۹ بهمن ماه ذکر کرد و یادآور شد: این پژوهشکده به منطور هماهنگی میان وزارتخانه‌های ارتباطات و فناوری اطلاعات و بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای حل مشکلات در زمینه پزشکی از راه دور و انجام پژوهش‌های تخصصی در این حوزه ایجاد می‌شود.

کشوری، با بیان اینکه در این پژوهشکده متخصصان حوزه‌های پزشکی و مهندسی در کنار هم قرار می‌گیرند، اضافه کرد: مجموعه‌هایی که در حوزه پزشکی از راه دور فعالیت می‌کنند یا از متخصصان پزشکی می باشند که اطلاعاتی در حوزه مهندسی ندارند و یا مجموعه‌های مهندسی صرف می باشند که اطلاعات پزشکی کاملی ندارند. از این رو در این پژوهشکده هر دو گروه در کنار هم قرار می‌گیرند تا مسایل مربوط به حوزه تله مدیسین را به صورت علمی دنبال می‌کنند.

عضو هیات علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: به منظور اجرا ی پروژه‌های تحقیقاتی در حوزه سلامت الکترونیک گروه‌های مختلفی چون پیشگیری، بهداشت، درمان و تشخیص در این پژوهشکده راه اندازی شده است.
IT Iran
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ