۲۰ هزار دلار جایزه یافتن حفره‌های خطرناک کروم

بیشترین جایزه برای یافتن آسیب‌پذیری‌هایی پرداخت می‌شود که به هکرها و مهاجمان امکان می‌دهند از راه دور کدهای مخربشان را بر روی رایانه‌های افراد قربانی اجرا کنند.
– – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – – –

http://www.momtaznews.com/wp-content/plugins/wprobot/images/dbcc1_ybrmhhmamghwbr4vlr8.jpg

گوگل برای شناسایی حفره‌های امنیتی و آسیب‌پذیری‌های مرورگر کروم یک بار دیگر دست به دامن کارشناسان امنیتی و متخصصان خارج از این شرکت شده است.

این شرکت اعلام کرده به کارشناسانی که موفق به یافتن آسیب‌پذیری‌های این مرورگر و همین طور دیگر برنامه ها و خدمات گوگل شوند تا حداکثر ۲۰ هزار دلار جایزه پرداخت می‌کند.

به گزارش اینترنت ویک، بیشترین جایزه برای یافتن آسیب‌پذیری‌هایی پرداخت می‌شود که به هکرها و مهاجمان امکان می‌دهند از راه دور کدهای مخربشان را بر روی رایانه‌های افراد قربانی اجرا کنند.

در رتبه دوم اهمیت گزارش آسیب‌پذیری‌های مربوط به SQL injection قرار دارد. این آسیب‌پذیری‌ها حمله به دیتابیس‌ها و سرورها را ساده می‌کند. در صورت گزارش چنین مشکلاتی ۱۰ هزار دلار پرداخت می‌شود.

همچنین در صورت گزارش آسیب‌پذیری‌های موسوم به Cross-site scripting حدود ۳۱۳۳ دلار پرداخت خواهد شد. برای پرداخت پاداش به افراد در کنار ماهیت آسیب‌پذیری شناسایی شده به میزان گستردگی و آلودگی که توسط آن ایجاد شده هم توجه خواهد شد.

گوگل که بارها در شناسایی آسیب‌پذیری تولیداتش شکست خورده از سال ۲۰۱۰ با اعطای جوایز نقدی تلاش می‌کند تا حدی با این مشکل مقابله کند.

طبقه بندی: اخبار آی تی, اخبار آی تی   |   تعداد بازدید: ۶۳ نفر   |   تاریخ انتشار: پنجشنبه ۷ اردیبهشت
برچسب: , حفره‌های خطرناک کروم, کروم

مجله اینترنتی عکس ، دانلود اهنگ ، اس ام اس ، اخبار روز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ