۸ مرد کوچک جهان را بشناسید/عکس

به گزارش ممتازنیوز ؛ «چاندرا دانگی» از کشور نپال با قدی به طول ۵۴/۶ سانتی‌متر هم‌اکنون عنوان کوتاه‌‌‌قدترین مرد جهان را در اختیار دارد. «چاندرا» در سال ۱۹۳۹ میلادی متولد شد و تمامی اعضای خانواده‌اش از قدی مناسب برخوردار هستند. او که ۷۲ ساله است آرزو دارد به تمامی کشورهای جهان سفر کند.

پیش از «چاندرا»، «گل محمد» از کشور هند با ۵۷ سانتی‌متر این عنوان را در دست داشت. «گل محمد» متولد سال ۱۹۵۷ میلادی است و پس از فوتش در سال ۱۹۹۷ این عنوان را از دست داد.

«جونری بالاوینگ» فیلیپینی پیش از «گل محمد» رکوردار عنوان کوتاه قدترین مرد جهان بود. او که در سال ۱۹۹۳ میلادی متولد شده است قدی برابر با ۵۶ سانتیمتر دارد و در سن ۱۸ سالگی این رکورد را به دست آورد.

«ایستوان تت» از کشور مجارستان با قدی برابر با ۶۵ سانتیمتر این عنوان را در اختیار داشت اما با شناسایی «جونری بالاوینگ» عنوان کوتاه‌ قدترین مرد جهان را از دست داد. او که متولد سال ۱۹۶۳ میلادی است در سال ۲۰۱۱ میلادی و در سن ۴۸ سالگی فوت کرد.

«کاگاندرا تاپاماگار» با قدی برابر ۶۷ سانتیمتر از کشور پنال برای مدتی رکوردار این عنوان بود. او که در سال ۱۹۹۲ میلادی متولد شده بود، هم‌اکنون یکی از ساکنان این کشور است.

«لین یو چین» از تایوان نیز با قدی برابر ۶۷/۵ سانتیمتر تنها رکوردار این عنوان تا سال ۲۰۰۹ میلادی بود. پیش از «لین»، «ادوارد نینو هرناندز» کلمبیایی با قدی برابر با ۷۰/۲۱ سانتیمتر این عنوان را در اختیار داشت.

به گزارش پایگاه اینترنتی ثبت رکورد‌های جهانی گینس، هشتمین مرد کوچک جهان «هی پینگ‌پینگ» از کشور چین بود. او که متولد ۱۹۸۸ میلادی است قدی برابر با ۷۲ سانتیمتر داشت و در سال ۲۰۱۰ میلادی فوت کرد.

تا این لحظه ۲نظر ثبت شده
  1. محمدهادی گفت:

    سلام بعلت مشکلات مالی تا الان نتوانستم ازدواج کنم.آیا خانمی هست با من ازدواج کنم شرایط مالی من درک کن.من ۳۰سالمه.لیسانس حسابداری دارم.فعلا بیکار شدم درآمدی ندارم. سن خانم برام مهم نیست فقط درکم کن.شماره تماس من ۰۹۰۳۳۰۵۲۹۲۸. اگر ادم خیر میشناسید شماره تماس یا عابر بانک سپه من بهش بدهید ثواب داره (۵۸۹۲۱۰۱۰۶۰۸۹۶۴۴۲) قربانی هستم

  2. میرمحمد گفت:

    هشت نفر معرفی میکنید ولی تصویر پنج نفر(دوتاشون تکراری ان) می زنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ