۹۵ درصد از مشکلات تولید خودرو، تحریم داخلی است

افزایش نرخ ارز، قیمت مواد اولیه و همچنین عدم پرداخت تسهیلات به قطعه سازان همانند تحریم داخلی عمل کرده و عامل اصلی افزایش قیمت انواع خودرو در بازار است.

پایگاه اطلاع رسانی خودروسازی –دبیر انجمن قطعه سازان با اشاره به دو برابر شدن قیمت ارز گفت: افزایش نرخ ارز، قیمت مواد اولیه و همچنین عدم پرداخت تسهیلات به قطعه سازان همانند تحریم داخلی عمل کرده و عامل اصلی افزایش قیمت انواع خودرو در بازار است.

محمدرضا نجفی منش به ایلنا گفت: بلاتکلیفی در قیمت ارز و کمبود نقدینگی موجب بحرانی شدن وضعیت قطعه سازان داخلی است.

وی کمبود نقدینگی به دلیل عدم حمایت دولت در پرداخت تسهیلات به قطعه سازان را عامل بحرانی شدن وضعیت این صنف خواند و اضافه کرد: بانک‌ها از پرداخت تسهیلات به قطعه سازان خود داری می‌کنند.

نجفی منش در ادامه گفت: تنها ۵ درصد از مشکلات تولید قطعات خودرو به دلیل تحریم‌های خارجی است و ۹۵ درصد دیگر به دلیل تحریم داخلی است.

دبیر انجمن قطعه سازان با اشاره به راهکارهای جلوگیری از افزایش قیمت خودرو گفت: تعیین تکلیف قیمت ارز، قیمت گذاری خودرو بر اساس قیمت تولید و همچنین پرداخت تسهیلات به قطعه سازان می‌تواند موثز باشد.

به گفته وی افزایش قیمت ارز و همچنین عدم توازون عرضه و تقاضای بازار خودرو از مهم‌ترین عوامل افزایش قیمت خودرو است و این افزایش قیمت تا زمانی که این مشکلات بر حل نشود، همچنان سیری صعودی خواهد داشت.

Share


خودروسازی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ