۹ رقیب اسکار فیلم خارجی‌زبان مشخص شدند

۳۰م آذر ،

به گزارش خبرآنلاین، «عشق» به کارگردانی میشل هانکه که ماه مه برنده جایزه نخل طلا شد (نماینده اتریش) و «تسخیرناپذیر» ساخته اریک تولدانو و اولیویه ناکاش از فرانسه دو فیلمی می باشند که بیشترین بخت را برای دریافت جایزه اسکار فیلم خارجی‌زبان دارند.
 

«نه» پابلو لارین (شیلی)، «آن طرف تپه‌ها» کریستیان مونگیو (رومانی)، «خواهر» اورسولا می‌یه (سوئیس)، «کن-تیکی» اسپن ساندبرگ و یواخیم رونینگ (نروژ)، «یک رابطه شاهانه» نیکلای آرسل (دانمارک)، «عمیق» بالتازار کورماکور (ایسلند) و «جادوگر جنگ» کیم نگوین (کانادا) دیگر فیلم‌هایی می باشند که بخت راه یافتن به فهرست پنج نامزد نهایی اسکار فیلم خارجی‌زبان را دارند.
 

از ۹ فیلم انتخاب‌شده، شش فیلم را اعضای رای‌دهنده بر مبنای امتیاز ۱۰ انتخاب کردند. سه فیلم باقی‌مانده را یک کمیته اجرایی با در نظر گرفتن تمام جوانب و با این هدف که هیچ رقیب قدرتمندی از قلم نیفتد، انتخاب کرد.  
 

کمیته‌های ویژه در نیویورک و لس آنجلس از ۴ تا ۶ ژانویه ۲۰۱۳ هر روز سه فیلم می‌بیند و بعد دربارهٔ پنج نامزد نهایی تصمیم می‌گیرد.
 

امسال در مجموع ۷۱ فیلم نمایندگان خود را برای رقابت در بخش فیلم خارجی‌زبان به آکادمی معرفی کردند که یک رکورد بود.   
 

پارسال «جدایی نادر از سیمین» به کارگردانی اصغر فرهادی از ایران جایزه اسکار فیلم خارجی‌زبان را برد و در بخش بهترین فیلمنامه غیراقتباسی هم نامزد بود. با این حال، ایران اواخر سپتامبر اعلام کرد در اعتراض به تولید یک فیلم ویدیویی ضداسلامی در آمریکا، فیلم منتخب خود «یه حبه قند»‌ ساخته رضا میرکریمی را وارد رقابت نمی‌کند.
 

«عشق» تاکنون از سوی بیش از ۱۰ گروه از منتقدان سینما به عنوان بهترین فیلم خارجی‌زبان سال ۲۰۱۲ انتخاب شده و نامزد جایزه گلدن گلوب هم هست.

اسامی نامزدهای هشتاد و پنجمین دوره جوایز اسکار ۱۰ ژانویه (۲۱ دی‌ماه) اعلام و مراسم اعطاء جوایز ۲۴ فوریه (دوشنبه هفتم اسفند به وقت ایران) در هالیوود اند هایلند سنتر در لس آنجلس برگزار می‌شود.
 

ورایتی / ۲۱ دسامبر / ترجمه: علی افتخاری
 

۵۸۵۸
 

دانلود   دانلود


خبرآنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *