۱۰ پرنده تیز پرواز جهان را بشناسید +عکس

ایرانویج: آیا می دانستید که سریع ترین پرنده ی جهان از از تندرو ترین اتومبیل ها هم سریع تر پرواز می کند. پرنده هایی که در زیر آمده اند بخاطر شکل فوق العاده ای که دارند ۱۰ پرنده ی تیز پرواز جهان را تشکیل می دهند.

۱۰٫ اردک دم سوزنی (۱۰۵ کیلومتر در ساعت)

10 پرنده تیز پرواز جهان را بشناسید +عکس

اردک دم سورنی در مناطق گسترده ای از نواحی شمالی اروپا، آسیا و آمریکای شمالی زندگی می کند. این اردک نوعی پرنده ی مهاجر است که برای جفت گیری و تولید نسل در فصل زمستان به سمت جنوب ونواحی استوا پرواز می کند. چون این پرنده بدنی کشیده و لاغر دارد به او لقب تازی آسمان هم داده شده است.

۹٫ مالارد یا اردک وحشی (۱۰۵ کیلومتر در ساعت)

10 پرنده تیز پرواز جهان را بشناسید +عکس

این گونه که معمولاً به نام اردک های وحشی شناخته شده اند در آمریکا، اروپا، آسیا، شمال آفریقا، نیوزیلند و بخش هایی از استرالیا پیدا می شوند. این پرنده جد بسیاری از گونه های اردک های خانگی است و یک اردک مهاجر است.

۸٫ تیل (۱۰۹ کیلومتر در ساعت)

10 پرنده تیز پرواز جهان را بشناسید +عکس

این اردک مهاجر که به نام تیل اوراسیایی هم شناخته شده است گونه ای است که در نواحی معتدل اوراسیا (اروپا و آسیا) زندگی می کند و در فصل زمستان به جنوب مهاجرت می کند. این اردک از آنجایی که کوچکترین اردک شناگر است تیل نامگذاری شده است. در فصولی که زمان جفت گیری نباشد این پرنده ها جزو اجتماعی ترین اردک ها هستند و گروه های بسیار بزرگی تشکیل می دهند.

۷٫ مرغابی شمالی (۱۱۳ کیلومتر در ساعت)

10 پرنده تیز پرواز جهان را بشناسید +عکس

این پرنده بزرگترین مرغابی ای است که در اروپا و شمال آمریکا پیدا می شود. این پرنده در نواحی شمالی اروپا ، آمریکای شمالی و شرق سیبری و بیشتر در نواحی ساحلی پیدا می شود. این پرنده ها بسیار اجتماعی هستند و در نزدیک ساحل زندگی می کنند.

۶٫ اردک کانواس بک (۱۲۰ کیلومتر در ساعت)

10 پرنده تیز پرواز جهان را بشناسید +عکس

این اردک یک پرنده ی شناگر بزرگ است که در شمال آمریکا یافت می شود. اندازه ی این اردک بین ۴۸ تا ۵۶ سانتی متر است. این پرنده ها در فصل زمستان به مناطق گرم تر مهاجرت می کنند و در زمان پرواز شکل ۷ مانندی را تشکیل می دهند.

۵٫ پرستوی پشت سفید یا بادقپک (۱۲۴ کیلومتر در ساعت)

10 پرنده تیز پرواز جهان را بشناسید +عکس

این پرنده یک بادقپک کوچک است. این پرنده که از دسته ی پرستوسانان است پاهای بسیار کوتاهی دارد که تنها برای چسبیدن به سطوح عمودی از آن استفاده می کند. این پرنده ها عموماً در سازه های ساخت انسان مثل پل ها و ساختمان ها زندگی می کنند. این پرنده بیشتر در اسپانیا، مراکش و کشور های جنوب ساهارا زندگی می کند.

۴٫ اردک ماهیخوار سینه سرخ (۱۲۹ کیلومتر در ساعت)

10 پرنده تیز پرواز جهان را بشناسید +عکس

این پرنده بخاطر منقار دراز و دندانه دارش اردک نوک اره ای هم نامیده می شود. این پرنده به طور گسترده ی در اروپا، آسیا گرین لند و آمریکای شمالی وجود دارد. این نوع پرنده در فصل زمستان به جنوب پرواز می کند.

۳٫ غاز سیخ بال (۱۴۲ کیلومتر در ساعت)

10 پرنده تیز پرواز جهان را بشناسید +عکس

این پرنده که به عنوان بزرگ ترین غاز دنیا هم شناخته می شود از خانواده ی اردکیان است؛ وزن آن بین ۴تا ۶ کیلو است و بیشتر در زمین های مرطوب جنوب ساهارا در قاره ی آفریقا زندگی می کند و یکی از اولین گونه هایی است که در آن منطقه شناخته شده است.

۲٫ پرنده ی فرایگیت (۱۵۳ کیلومتر در ساعت)

10 پرنده تیز پرواز جهان را بشناسید +عکس

این این پرنده ها در واقع یک خانواده به نام فرگتیدایی هستند که از ۵ گونه ی مختلف تشکیل شده اند. این پرنده ها را به نام پرندگان “مرد جنگی” یا دزد دریایی نیز می شناسند. یک نکته ی جالب در مورد این پرنده ها آن است که دوره ی پیش زادی آنها از هر پرنده ی دیگری بیشتر است. این نوع پرنده ها بیشتر در اقیانوس آرام ، اقیانوس هند و جنوب اقیانوس اطلس پیدا می شوند.

۱٫ پرستوی دم سوزنی (۱۷۰ کیلومتر در ساعت)

10 پرنده تیز پرواز جهان را بشناسید +عکس

این پرنده که به نام پرستوی سینه سفید هم شناخته شده است که می تواند با سرعت خارق العاده ای پرواز کند. از آنجایی که این پرنده بیشتر وقتش را در آسمان می گذراند و اگر مجبور نباشد به زمین قدم نمی گذارد، این سرعت برایش بسیار مناسب است. آسیای مرکزی و جنوب سیبری مکان هایی هستند که این پرنده در آنها زندگی می کند و از آنجایی که ذاتاً پرنده ای مهاجر است در فصل زمستان به شبه قاره ی هند، استرالیا و جنوب شرقی آسیا مهاجرت می کنند.


مجله اینترنتی برترین ها سبک زندگی سلامت دکوراسیون موفقیت کودک

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ