۱۰ گرو ه شغلی در سال جاری تحت پوشش بهداشت حرفه ای قرار گرفتند

سه شنبه ۶ تیر – ۱۰:۴۶:۰۵ ق.ظ

نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
نظرات شما ارسال به دیگران چاپ بدون عکس چاپ با عکس
بزرگنمایی:  

خبرگزای آریا- در سال جاری ۱۰ گروه شغلی تحت پوشش بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزارت بهداشت قرار گرفتند.
به گزارش خبرگزاری آریا به نقل از وب دا، رییس اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، در حاشیه نخستین نشست استقرار خدمات بهداشت حرفه ای در بیمارستان ها و استانداردهای اعتبار بخشی در کرمان ضمن بیان این مطلب افزود: در سال جاری سعی شده خدمت رسانی نیز به گروه های شغلی تحت پوشش افزایش پیدا کند.
رضا عزتیان اضافه کرد: آخرین گروه هایی که به این جمع مشاغل خاص در وزارت بهداشت در سال جاری پیوستند کارمندان دولت، نیروهای مسلح و شاغلین بیمارستان ها هستند که امید داریم سطح خدمات بهداشت حرفه ای این گروه ها نیز بهبود یافته باشد.
رییس اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزارت بهداشت با اشاره به اجرای طرح استقرار خدمات بهداشت حرفه ای در بیمارستان ها و استانداردهای اعتبار بخشی، گفت: این فعالیت در طول دو سال گذشته در سطح وزارت به صورت جدی پییگری شده و از سال ۸۸ آغاز شد.
وی افزود: از سال ۹۰ با برگزاری یک کارگاه باز آموزی کشوری که در استان البرز برگزار شد مقرر شد تا آخرین یافته های علمی در زمینه خدمات بهداشت حرفه ای به بیمارستان ها برای کارشناسان بهداشت حرفه ای مستقر در بیمارستان ها ارایه شود.
رییس اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزارت بهداشت در ادامه گفت: امروز کارشناس بهداشت حرفه ای مسئول در بیمارستان ها می توانند منبع مهمی برای تبادل تجربیات در سطح خدمات بهداشتی که در بیمارستان ها می تواند مورد اجرا قرار گیرد، باشند.
عزتیان، با اشاره به آمادگی اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل خاص وزارت بهداشت در زمینه ایجاد ساختار بهداشت حرفه ای برای خبرنگاران، اظهار داشت: به دلیل استرس زا بودن و همچنین قرار گرفتن در معرض عوامل زیان آور، گروه شغلی خبرنگاران نیز جزء گروه هایی به شمار می رود که می تواند مشمول این خدمات بهداشت حرفه ای باشند.
بر اساس این گزارش، معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز افزود: بیمارستان یک سازمانی در زمینه ارایه خدمات بهداشتی و درمانی است که دارای رده های مختلف حرفه ای نیز هست.
محسن گرکانی نژاد ادامه داد: به دلیل اینکه کارکنان بیمارستان ها با گروه های متعددی در ارتباط هستند باید سلامتی خودشان حفظ شود که دچار آسیب ها و فرسودگی های شغلی نشوند، تا بتوانند ارایه خدمات بهتری داشته باشند.
وی خاطر نشان کرد: توجه به سلامت جسمی و روحی کارکنان بیمارستان، باعث می شود خدمات بهتری به مراجعه کنندگان ارایه شود.
وی همچنین توجه به بهداشت حرفه ای بیمارستان ها را نوعی سرمایه گذاری عنوان کرد و افزود: کرمان به عنوان یکی از استان های پیشگام نخستین نشست استقرار خدمات بهداشت حرفه ای در بیمارستان ها را اجرا کرده است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی کرمان ادامه داد: ساختار صنفی خبرنگاران باید این درخواست را داشته باشد تا برنامه های ایجاد این ساختار از سوی اداره خدمات بهداشت حرفه ای و مشاغل سخت وزارت بهداشت تعیین شود.

کد خبر: ۲۰۱۲۰۶۲۶۱۰۴۶۰۵۷۸۱


خبرگزاری آریا

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ