۱۰۰۰ پروژه نیمه تمام صنعتی تکمیل شد

به گزارش خبرگزاری مهر، مهدی غضنفری با اعلام این خبر، افزود: تکمیل طرح‌های نیمه تمام از جمله ۱۰ محور اولویت دار فعالیت این وزارتخانه در راستای تحقق اهداف سال تولید ملی است.

وی تاکید کرد: تامین و تخصیص سریعتر اعتبارات و تسهیلات لازم برای تکمیل پروژه های نیمه تمام حوزه صنعت و معدن از سوی دستگاههای پشتیبان مالی تولید و سرعت بخشی به اتمام پروژه ها در سال جاری، علاوه بر نتیجه بخش شدن سرمایه های مردم و اشتغالزایی که حمایت از کار و سرمایه ایرانی خواهد بود موجب افزایش تولید ملی و موثر در توسعه صادرات غیرنفتی خواهد شد.

وزیر صنعت ،معدن وتجارت گفت: میزان سرمایه گذاری در طرح های به بهره برداری رسیده در بهار امسال بیش از ۱٫۶ هزار میلیارد تومان است که برای ۱۴ هزار نفر بصورت مستقیم اشتغال ایجاد می کند.

وزیر صنعت معدن و تجارت تکمیل پروژه های نیمه تمام با درصد پیشرفت قابل توجه را در سال جاری برای حوزه تولید بسیار با اهمیت برشمرد و با توجه به نام گذاری سال تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی، شاخص ترین برنامه های وزارتخانه متبوع خود در این زمینه را تکمیل طرح های نیمه تمام، پر کردن ظرفیت های نیمه خالی و توسعه صادرات غیرنفتی بر اساس قابلیت ها و پتانسیل های هر استان اعلام کرد و افزود: بیشترین تعداد پروژه های به بهره برداری رسیده در سه ماهه نخست امسال مربوط به آذربایجان شرقی با بیش از ۱۰۵ فقره پروانه بهره برداری است.

غضنفری همچنین اظهار داشت: اصفهان با حدود ۹۰ فقره و خراسان رضوی با حدود ۸۰ فقره پروانه بهره برداری در جایگاه دوم و سوم تکمیل طرح های نیمه تمام قرار دارند.


MehrNews Rss Feed

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ