۲۸۰ دانشگاه برای جذب ۱۶ هزار عضو هیئت علمی اعلام نیاز کردند

رئیس مرکز جذب هیئت علمی وزارت علوم:

آموزش > عالی
به گفته رئیس مرکز جذب هیئت علمی، از سوی ۲۸۰ دانشگاه و موسسه آموزش عالی ۱۶ هزار نیاز برای جذب هیئت علمی در سامانه جذب ثبت شده است که بخشی از این تعداد را طرح هیئت علمی سربازی تشکیل می‌دهد.

محمدرضا مردانی در گفتگو با مهر با اعلام این خبر اضافه کرد: طی ۴۰ روز فرصتی که برای بارگذاری نیازها اعلام شده بود، ۲۸۰ دانشگاه و مؤسسه آموزش عالی در فراخوان سال ۹۱ جذب متمرکز هیأت علمی شرکت کردند که از این تعداد، ۹۳ دانشگاه و مؤسسه دولتی، ۱۵۱ دانشگاه و مؤسسه غیردولتی غیرانتفاعی و ۳۶ مؤسسه وابسته به دستگاه‌های اجرایی بودند.

وی با بیان اینکه ۱۶ هزار نیاز از سوی دانشگاهها اعلام شد، ادامه داد: از این تعداد، ۳ هزار و ۸۰۰ نیاز اعطای بورس تحصیلات به دانشجویان دکتری، ۹ هزار و ۲۰۰ رشته گرایش محل برای استخدام هیأت علمی دکتری به صورت پیمانی، یک هزار و ۱۲۰ نیاز برای پیمانی مقطع کارشناسی ارشد، یک هزار و ۵۰۰ نیاز برای جذب طرح سربازی دکتری و ۲۸۰ درخواست طرح سربازی با مدرک کارشناسی ارشد در سایت بارگذاری شده است.

به گفته رئیس مرکز جذب هیأت علمی، دانشگاههایی که موفق نشده اند در موعد مقرر نسبت به ثبت نیازهای خود اقدام کنند، می‌توانند با مرکز جذب هیأت علمی مکاتبه کنند، وضعیت این دانشگاه‌ها در کمیسیون موارد خاص مرکز جذب وزارت علوم مورد بررسی قرار می‌گیرد و این مرکز نیازهای دانشگاههای را روی سایت بارگذاری می کند.

مردانی پیش بینی کرد که همانند فراخوان بهمن ماه سال ۹۰، حدود ۲۵ هزار متقاضی جذب هیأت علمی به سامانه مرکز جذب برای نام نویسی مراجعه کنند.


RSS

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ