۳ خاصیت درمانی گل لادن


می‌توان از گل لادن برای راحتی دفع، مقابله با سرماخوردگی و مراقبت از مو استفاده نمود.


گل لادن

اگر جز افرادی میباشید که جعبه‌ی کمک‌های اولیه‌تان را پر از داروهای رنگ و ورانگ نمی‌کنید، اگر اعتقادی iبه داروهای امروزی ندارید و iبه قول بنده خدایی آن‌ها را گچ می‌دانید و اگر طرفدار داروهای گیاهی و طبیعی میباشید این مطلب iبه دردتان می‌خورد. می‌خواهیم ۳ خاصیت گل لادن را بازگو کنیم.

لوئی چهاردهم دستور داد این گل را iبه خاک فرانسه وارد نمودند تا از قابلیت تزئینی آن استفاده نمایند. اما باید بدانید که این گل علاوه بر رنگ‌های بسیارزیبا و دل انگیز آن خواص درمانی نیز دارد. می‌توان از این گل لادن برای راحتی دفع، مقابله با سرماخوردگی و مراقبت از مو استفاده نمایید.

گل لادن برای راحتی دفع

دانه‌های خشک گل لادن خواص ملینی دارد. در واقع این دانه‌ها عمل دفع را راحت‌تر می‌کند. ۷۰ گرم دانه‌ی خشک گل لادن را پودر نمایید. ۱۵۰ گرم عسل iبه آن اضافه نمایید. هر روز تا وقتی که حالتان iبهتر شود ۳ قاشق چای‌خوری میل نمایید.

گل لادن برای مقابله با سرماخوردگی

سرماخوردگی، سرفه، برونشیت و غیره. گل لادن مانند یک پزشک مهربان iبه سراغ درمان گلو و سینه‌ی شما می‌رود. گلبرگ‌ها و برگ‌های خشک گل لادن را دم و میل  نمایید. این دم نموده تب شما پایین می‌آورد و خواب راحتی iبه شما هدیه می‌دهد.

دانه‌های خشک گل لادن خواص ملینی دارد. در واقع این دانه‌ها عمل دفع را راحت‌تر می‌کند

گل لادن برای مراقبت از مو

یکی دیگر از خواص گل لادن یاری رساندن iبه موهای آسیب دیده است. گل لادن سبب درخشندگی و تقویت موها می‌شود و با ریزش آن‌ها مقابله می‌کند. برای این کار داخل یک لیتر آب یک مشت برگ، گلبرگ و دانه های خشک لادن را ریخته و iبه مدت ۱۵ دقیقه بجوشانید. اجازه دهید این جوشانده خنک شود. موهایتان را با شامپوی همیشگی‌تان شستشو دهید و این محلول را روی موهایتان بریزید. ۱۰ تا ۱۵ دقیقه صبر نمایید و آب بکشید.

ترجمه: فاطمه مهدی پور

بخش تغذیه و آشپزی تبیان


منبع:plurielles

 مطالب مرتبط:

آشنایی با خواص انواع گیاهان دارویی

… درحال بارگذاری


سایت موسسه فرهنگی تبیان > بخش تغذیه و آشپزی

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ