۴۱۵ کیلومتر از مسیر رودخانه های خراسان شمالی نیازمند ساماندهی است

۱۱اردیبهشت۹۲ به نقل از منبع ذکر شده، در پرتال خبری ممتاز نیوز منتشر گردیده است

به گزارش ایرنا به نقل از اداره روابط عمومی این شرکت در روز پنجشنبه، ˈرضا نعیمیˈ گفت: ۴۰۰ کیلومتر از مسیر ذکر شده برای ساماندهی مربوط به رودخانه ها و مسیل های داخل استان و ۱۵ کیلومتر نیز مربوط به رودخانه های مرزی استان است.

وی هدف از ساماندهی رودخانه های استان را افزایش ضریب ایمنی مناطق حاشیه رودخانه ها در برابر سیلاب ها و جلوگیری از پیشروی طغیان رودخانه ها به داخل زمین های کشاورزی و مناطق مسکونی اطراف آن و همچنین حفاظت از حریم و بستر رودخانه ها ذکر کرد.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی اعتبار موردنیاز برای ساماندهی ۴۱۵ کیلومتر از مسیر رودخانه ها و مسیل های استان را بیش از سه هزار میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: اکنون ساماندهی هفت کیلومتر از رودخانه های استان با اعتبار چهار میلیارد و ۶۸۰ میلیون ریال نیز در دست اجرا است.

وی افزود: تاکنون ۹۱ کیلومتر از مسیر رودخانه ها و مسیل ها در خراسان شمالی با هزینه ۲۰۳ میلیارد و ۲۷۰ میلیون ریال اعتبار ساماندهی شده است.

معاون حفاظت و بهره برداری شرکت آب منطقه ای خراسان شمالی طول رودخانه ها و مسیل های اصلی استان را دو هزار و ۱۰۰ کیلومتر اعلام کرد.ک/۱

۶۲۳

انتهای پیام /*

Economic@irna.ir


www.irna.ir
باز نشر: پرتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ