۵۰روستای ریگان در محاصره شن‌های روان

۲۱اردیبهشت،

ایران > شهرستان‌ها– ریگان:
سیل شن و ماسه در روستا‌های ریگان به‌خصوص روستای رستم‌آباد چاه ملک نخل‌های روستاییان را به زیر شن فرو برده‌ و با بسته‌شدن در‌های خانه‌ها زیر خروارها شن، مردم مجبورند از پنجره‌ها رفت‌وآمد کنند.

به گزارش مهر، در شهرستان ریگان بیش از ۵۰ روستا در محاصره شن‌های روان قرار دارد که روستای رستم‌آباد چاه‌ملک یکی از روستاهاست که در حال فرو رفتن زیر شن‌های روان است. این روستا با ۱۶۰ خانوار و ۷۰۰نفر جمعیت در قبل یکی از روستاهایی بود که به‌دلیل داشتن پرآب‌ترین قنات استان، یکی از قطب‌های مهم تولید خرما و مرکبات و انار محسوب می‌شد.

اما خشکسالی‌های پی‌در‌پی سبب شده که جنگل بالادست روستا خشکیده و شن‌های روان همانند سیلی به سمت روستا هجوم آورد که این امر سبب مهاجرت نیمی از روستاییان شده است. شن‌های داغ این روستا منجر به تاول زدن پاها و دست‌های کودکان شده است. با وزش کوچک‌ترین نسیم یا توفان به‌دلیل شن‌گرفتگی، در‌های منازل روستاییان بسته می‌شود و ساکنان به‌ناچار از پنجره منزل خود خارج می‌روند. مجید اعتمادی، فرماندار ریگان درخصوص مشکلات این روستا و روستاهایی که در محاصره شن قرار دارد، اظهار داشت: جنگل‌های اطراف این شهرستان خشکیده است.


RSS
منبع:همشهری
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ