۵۰ درصد از کاربران اینترنت در ایران در رده سنی ۲۵ تا ۳۴ سال قرار دارند

۱۲ام بهمن ،

فاوانیوز: نتایج یک تحقیق نشان می دهد ۵۰ درصد از کاربران اینترنت در ایران در رده سنی ۲۵ تا ۳۴ سال قرار دارند.

به گزارش فاوانیوز به نقل از عصر ایران؛ نتایج یک تحقیق که از سوی یک وب پایگاه اینترنتی آنلاین نظر سنجی از میان بیش از ۸۰۰ کاربر اینترنت در ایران صورت گرفته بیش از ۶۳ در صد از پاسخ دهندگان گفته اند که برای ای میل از سرویس ” یاهو” استفاده ، ۳۲ درصد از سرویس   گوگل و ۲ درصد نیز از هات میل استفاده می کنند.

طبق این نظر سنجی همچنین نشان می دهد بیشترین استفاده کاربران اینترنت در ایران از سرویس گوگل از بخش ” گوگل ترنسلیت” با ۵۳ دصد استفاده کننده است.

بر اساس این تحقیق ۴۹ درصد از کاربران اینترنت در ایران ۱ تا ۳ ساعت ، ۲۵ درصد کاربران ۳ تا ۶ ساعت و ۱۷ درصد نیز بیش از ۷ ساعت از وقت روزانه خود را صرف اینترنت می کنند و ۹ درصد نیز کمتر از یک ساعت از اوقات روزانه خود را صرف اینترنت می کنند.

بر اساس نتایج این تحقیق همچنین مشخص شد ۶۷ درصد از کاربران اینترنت در ایران از این وسیله برای جستجوی اطلاعات، ۶۵ درصد خواندن خبرها، ۶۴ درصد برای عملیات بانکی، ۴۹ درصد برای دانلود موزیک،۴۴ درصد برای عضویت در شبکه های اجتماعی و بالاخره ۴۳ درصد برای خرید .اینترنتی استفاده می کنند.( از انجا که بسیاری از اشخاص ، استفاده چند منظوره از اینترنت دارند ، جمع درصدها ، از عدد ۱۰۰ فراتر است.)

همچنین در حالی که تنها ۳ درصد از کاربران اینترنت در ایران از طریق تلفن همراه خود به این شبکه جهانی وصل می شوند ۷۱ درصد از خانه و ۲۶ درصد نیز از محل کارشان به اینترنت وصل می شوند.

به لحاظ دامنه سنی کاربران اینترنت در ایران ۲۶ درصد در دامنه سنی ۱۸ تا ۲۴ ،۵۰ درصد از آنها در رده سنی ۲۵ تا ۳۴ سال، ۱۴ درصد در رده سنی ۳۵ تا ۴۴ ،۶ درصد ۴۵ تا ۵۴ ، ۲ درصد بالای ۵۵ سال و ۲ درصد زیر ۱۸ سال تشکیل می دهند.

همچنین به لحاظ سطح تحصیلات کاربریان اینترنت در ایران ۳ درصد از کاربران زیر دیپلم،۷۵ درصد دیپلم تا لیسانس، ۱۹ درصد فوق لیسانس و ۴ درصد دارای مدرک دکترا می باشند.

 این نظر سنجی نشان می دهد ۱۵ درصد از کاربران از بازی های کامپیوتری آنلاین،۲۲ درصد جستجوی شغل،۲۷ درصد برای وبلاگ،۳۱ درصد برای چت و بالاخره ۳۸ درصد برای شنیدن رادیو و برنامه های آنلاین اینترنتی از این وسیله ارتباطی استفاده می کنند.

در مجموع ۶۹ درصد از کاربران اینترنت در ایران طبق نتایج این نظر سنجی گفته اند که زمانی بین ۳۰ دقیقه تا ۲ ساعت روزانه آنها صرف بررسی ای میل هایشان می کنند.

از منظر جنسیت نیز ۷۸ درصد از کاربران شرکت کننده در نظر سنجی آنلاین مرد، ۱۹ درصد زن و ۳ درصد نیز ترجیح داده اند تا جنسیت خود را نگویند.

فاوا نیوز
باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ