نرخ “اجاره‌بها” ۹ درصد کاهش یافت

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران از سیر نزولی اجاره‌بها در بازار مسکن خبر داد و گفت:‌ بر اساس آمار رسمی نرخ اجاره بها در بهار امسال ۹ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافته است.

به گزارش گروه بازار باشگاه خبرنگاران به نقل از اتحادیه مشاوران املاک استان تهران، حسام عقبائی با بیان این‌که خوشبختانه در بهار امسال شاهد بازار کنترل شده مسکن هستیم واین روند در این مدت هم ادامه داشته است، افزود: با توجه به اینکه شاخص اجاره بها وابسته به  نرخ مسکن است باید گفت که طی یک ماه اخیر شاهد افت قیمت مسکن بوده ایم و در این راستا نیز بازار اجاره مسکن با کاهش قیمت و افزایش قراردادهای اجاره روبرو شده است.

وی افزود: در بازار مسکن در بخش اجاره بها نرخ ها براساس نظرخود مالکین تعیین می شود و نمی توان در این خصوص به لحاظ قانونی دخالتی کرد مگر اینکه مشاوران املاک فقط ارشاد کنند.

رئیس اتحادیه صنف مشاوران املاک تهران با اشاره به کاهش نرخ تورم در جامعه تصریح کرد: با توجه به سیاست هایی که دولت در بخش مسکن اعمال کرده است در کنار کاهش نرخ تورم وافزایش عرضه مسکن ساخته شده از سوی سازندگان، دلیلی برای افزایش اجاره بها از سوی مالکان وجود ندارد.

انتهای پیام/

منبع:تسنیم

— .

باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ