بیمه‌ای به نام “تعاون”

گردآوری شده توسط گروه اقتصاد ممتاز نیوز:

شکل گیری بیمه تعاون، ورود بخش تعاونی کشور به عرصه فعالیت بانک و بیمه و راهیابی آن به بازارهای پولی و مالی کشور، از دست آوردهای بسیار ارزشمند سیاستهای کلی اصل ۴۴ به شمار می رود.

به گزارش گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران تاریخچه شکل گیری بیمه تعاون ورود بخش تعاونی کشور به عرصه فعالیت بانک و بیمه و راهیابی آن به بازارهای پولی و مالی کشور یکی از دست آوردهای بسیار ارزشمند سیاستهای کلی اصل ۴۴ به شمار می رود.

 

این امر و حمایتها و تأکیدات مقام معظم رهبری برای اجرائی شدن سیاستهای ابلاغی فرصتی مغتنم را در جهت توسعه بخش تعاونی کشور ایجاد نموده که استفاده بهینه از آن می تواند محقق کننده یکی از آرزوهای دیرینه تعاونگران کشور باشد.

* بیمه تعاون

 پایه گذاری تأسیس شرکت بیمه تعاون به عنوان اوّلین شرکت بیمه ای در بخش تعاونی کشور که از سال ۸۶ با حمایت وزارت تعاون شروع و شکل عملیاتی به خود گرفته. یکی از اقدامات مهم این بخش جهت اجرائی شدن ابلاغیه مقام معظم رهبری می باشد.

در این خصوص هیأت مؤسس شرکت بیمه تعاون با عضویت تعداد پنجاه شرکت و اتحادیه های تعاونی و شرکتهای سرمایه گذاری استانی و …. در سال ۸۷ شکل گرفت و براساس یک زمانبندی و برنامه تدوین شده جهت اخذ مجوز از بیمه مرکزی ایران و تأسیس شرکت اقدامات خود را آغاز نموده ، مؤسسین ضمن بهره گیری از یک تیم کارشناسی باتجربه در امور قوانین و مقررات بیمه و تأسیس دبیرخانه شرکت ، تکمیل مدارک مؤسسین ، طراحی و راه اندازی پایگاه اطلاع رسانی و تهیه اساسنامه و طرح جامع عملیاتی که در حال انجام می باشد با برگزاری بیش از ۲۲ جلسه نمایندگان مؤسسین و صرف ۲۲۰ ساعت کار کارشناسی و هماهنگی امور تأسیس شرکت را پیش برده اند.

* اولین نشست

اوّلین نشست جامع مؤسسین بیمه تعاون در تاریخ ۶/۸/۸۷ با شرکت اتحادیه ها و شرکتهای تعاونی عضو از سراسر کشور و در حضور معاونت طرح و برنامه وزارت تعاون در تهران برگزار گردید.

در این نشست ضمن تشریح شدن ویژگیهای بازار بیمه کشور و فرصتهای موجود در بخش تعاونی از طرف صاحبنظران و کارشناسان ، نظرات و پیشنهادات مؤسسین برای ادامه کار مطرح گردید.

بعد از برگزاری اوّلین نشست مؤسسین از طرف دبیرخانه شرکت مدارک مورد نیاز و فرمهای مربوطه جمع آوری و تکمیل و تحویل بیمه مرکزی ایران گردید ، ضمن تشکیل جلسات کارشناسی مشترک با همکاری صمیمانه کارشناسان بیمه مرکزی مدارک مورد بررسی قرار گرفته و در تاریخ ۱۹/۱۱/۸۷ طی نامه شماره ۴۰۲۹۳ پاسخ مثبت بیمه مرکزی ایران درخصوص ترکیب مؤسسین و ادامه روند کار و ارائه طرح عملیاتی و اساسنامه و مدارک مورد نیاز ابلاغ گردید.

* اهداف بیمه تعاون

از آنجا که تعاونی در ایران با سرمایه اندک شکل می گیرد تآسیس بیمه تعاون نقطه عطفی در توسعه بخش تعاون در کشور شد و سبب شد تا خرده سرمایه داران وارد فعالیت اقتصادی شوند.


انتهای پیام /

— .

باشگاه خبرنگاران
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ