۵۳ طرح ایمن سازی ترافیکی در شمال تهران اجرا شد

۲۳م اسفند ،

۵۳ طرح ایمن سازی ترافیکی در شمال تهران اجرا شد

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری منطقه یک اعلام کرد: با صرف هزینه ای بالغ بر ۲۵ میلیارد ریال ۵۳ نقطه از معابر و تقاطع های شمال تهران اصلاح هندسی و ساماندهی شد.

به نقل از قطره، پوریا محمدیان معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق اظهار داشت : این طرح ها با بررسی های کارشناسان ترافیکی به منظور توسعه شبکه معابر داخل شهری و ایجاد سهولت توام با ایمنی در تردد وسایل نقلیه، از ابتدای  سال جاری تا کنون در معابر و تقاطع های اصلی و فرعی  شمال تهران که نیاز به ساماندهی داشتند اجرا شد.

وی اجرای تقاطع های همسطح و زیر گذر در بلوار کاوه، ۳۵ متری شهید اندرزگو و قیطریه را از دیگر اقدامات اجرا شده دانست و گفت : طراحی و اصلاح هندسی های معابردر سطح منطقه به منظور ایجاد دسترسی ایمن و روان، رفع نقاط اتفاق خیز و گره های ترافیکی با بررسی کارشناسان و درخواست پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ و پس از تصویب سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در منطقه اجرا می گردد.

محمدیان به توسعه پارکینگ های طبقاتی و مکانیزه اشاره کرد و افزود: ۱۵۰ ظرفیت پارک خودرو در پارکینگ شهید باهنر با توسعه بخش جنوبی پارکینگ ایجاد و ۴ پارکینگ مکانیزه نیز در منطقه یک نصب و راه اندازی شده و ۲ پارکینگ طبقاتی شهید همت و شهید باهنر نیز به سیستم هوشمند سازی مجهز شده اند.

دبیر کارگروه تخصصی ایمنی شبکه معابر وپیاده راه های شهرداری منطقه یک بهره برداری از پل عابر پیاده کابلی بزرگراه شهید چمران به طول ۴۸ متر، پل عابر مکانیزه قیطریه، بهسازی پایانه های شهید افشار ، نو بنیاد ، ارم و … را از دیگر اقدامات اجرا شده در سال جاری اعلام کرد.

چهارشنبه ۲۳ اسفند   ۱۴:۲۱

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *