۵۳ هزار مسکن روستایی در دولتهای نهم و دهم در آذربایجان غربی مقاوم سازی شده اند

۲۹فروردین۱۳،

ایوب عزیزی روز پنجشنبه در دیدار با استاندار آذربایجان غربی که به مناسبت دهه بنیاد مسکن ترتیب یافت، افزود: ۱۰ هزار واحد دیگر نیز در آستانه اتمام مراحل ساخت و ساز می باشند که اتمام این طرح ها تعداد واحد های مقاوم سازی شده استان به ۶۳ هزار واحد خواهد رسید.

وی اضافه کرد: برای بهسازی این تعداد واحد مسکونی تا به حال نزدیک پنج هزار و ۴۰۰ میلیارد ریال تسهیلات پرداخت شده است.

عزیزی اظهار کرد: همین میزان اعتبار بهسازی نیز از طریق خود مردم و مالکان منازل مسکونی روستایی هزینه شده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی با اشاره به اینکه پیش از آغاز این طرح در دولت های نهم و دهم، تنها چهار درصد منازل روستایی در استان، مقاوم بودند، افزود: در حال حاضر این رقم به ۳۰ درصد رسیده و با اتمام منازل در دست اجرا، این رقم به ۳۵ درصد خواهد رسید.

عزیزی گفت: در طول اجرای این طرح ها، در بیش از یک هزار و ۷۶۰ روستای استان فعالیت عمرانی انجام شده است.

وی اضافه کرد: علاوه بر فعالیت خود روستانشینان، ۴۰۰ نفر مهندس و تکنسین بخش خصوصی نیز برای رعایت اصول فنی و مقررات ملی ساختمان در ساخت و سازها و با روستاییان همکاری می کنند.

عزیزی با اشاره به کیفیت مناسب اجرای این طرح گفت: در سه سال قبل، آذربایجان غربی از نظر اجرای مقررات ملی ساختمان ، رتبه برتر کشوری را به صورت مستمر کسب کرده است.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی آذربایجان غربی در خصوص دیگر فعالیت های این نهاد نیز اظهار کرد: اجرای طرح مسکن مهر در شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر جمعیت، طرح های هادی روستایی، سنددارکردن امکان روستایی و واگذاری زمین به روستاییان از دیگر برنامه های موثر این نهاد به شمار می رود.

۸۱۳۶/۵۸۳

انتهای پیام /*

Economic@irna.ir


www.irna.ir
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *