۶ راه برای متوقف کردن خرخر

۳۱فروردین،
ممتاز نیوز :  خروپف کردن به سبب ارتعاش کام نرم (بخش نرم سقف دهان)، هنگامی که ریه ها در مقابل مجاری هوایی مسدود می‌شود و هوا را به داخل می‌کشد، به وجود می‌آید.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از جام نیوز ؛ این وضعیت معمولاً هنگامی رخ می‌دهد که عضلاتی که راههای هوایی را باز نگه می‌دارند هنگام خواب بیش از حد شل شوند یا هنگامی که بافتهای اضافی در این قسمت وجود داشته باشد.دانیل اسلاتر متخصص گوش و حلق و بینی و کارشناس خروپف در تگزاس در این باره گفت: خروپف می‌تواند مشکلات واقعی در ازدواج ایجاد کند.

زمانی که همسر یک شخصی به این مشکل دچار می‌شود و دائماً خروپف می‌کند ممکن است خواب شبانه را برای شریک خود خراب کند که در نهایت منجر به آن شود که وی در اتاق دیگری استراحت کند. وی افزود: نه تنها خروپف یک مزاحمت حساب می‌آید بلکه ۷۵ درصد از اشخاصی که خروپف می‌کنند،‌ آپنه خواب انسدادی دارند. (زمانی که تنفس در هنگام خواب برای مدت کوتاهی مختل می‌شود) که آن خطر بیماری قلبی را افزایش دهد.

راه‌حل‌های طبیعی و تغییر شیوه زندگی ممکن است به شما کمک کند تا از خروپف جلوگیری کنید. وی در یک پایگاه خبری به طور مفصل به شرح این راه حل‌ها پرداخته است:

۱٫ وضعیت خواب خود را تغییر دهید

 دراز کشیدن بر روی پشت، (طاق بازخوابیدن)، پایه زبان شما و فرو افتادن کام نرم در پشت دیوار گلویتان سبب ارتعاش صدا در هنگام خواب می گردد. خوابیدن به یک طرف از بدن خود ممکن است به جلوگیری از این امر کمک کند.

دکتر اسلاتر گفت: یک بالش بدن (بالش قدی که تمام بدن شما را محافظت کند) فراهم کنید و ثابت بودن را آسان کنید. وی افزود: این عمل شما را به حفظ خواب در یک طرف از بدن قادر می‌کند و تفاوت چشمگیری را می‌تواند برای شما ایجاد کند.

شما می‌توانید در رختخواب خود دراز بکشید به طوری که سرتان بالا و کشیده باشد که سبب باز شدن مجرای تنفسی بینی شود و می‌تواند به جلوگیری از خروپف کمک کند.

 ۲٫ وزن خود را کم کنید

به گفته اسلاتر، کاهش وزن به بعضی از مردم کمک می‌کند اما نه همه. اگر شما چاق شدید و خروپف شما آغاز شد و قبل از چاقی خروپف نداشتید، ‌لاغر شدن می‌تواند کمک کند.

اگر چاقی در ناحیه گردن باشد، کلفتی داخلی گلو سبب گرفتگی در هنگام خواب می‌شود و درنتیجه تبدیل به خروپف می‌شود.

۳٫بهداشت خواب خوب را رعایت کنید

عادات خواب ضعیف (همچنین بعنوان بهداشت خواب ضعیف شناخته می‌شود) می‌تواند اثر مشابه نوشیدن الکل را داشته باشد. کار بسیار بسیار بدون خواب برای مثال، به مفهوم این است که شما در نهایت وقتی بسیار خسته میباشید به رختخواب می‌روید.

۴٫ دوش بگیرید

اگر خروپف شما در ناحیه بینی‌تان آغاز می‌شود باز نگهداشتن معابر بینی ممکن به شما کمک کند. اگر بینی شما به سبب سرماخوردگی یا دیگر موارد گرفته، این خود سبب می‌‌شود که خروپف تولید شود.

تصور کنید جریان آب در یک شلنگ باریک باغ نسبت به شلنگ باریک‌تر، سریع تر انجام می‌گیرد.

برای این کار قبل از اینکه به رختخواب بروید دوش بگیرید، دوش گرفتن سبب باز شدن مجاری تنفس می‌شود.

۵٫ بالش خود را تعویض کنید

وجود آلرژن ها در بالش شما ممکن است به ایجاد خروپف کمک کند. گرد و غبار بالش ها را از بین ببرید و حتماً بالش خود را تعویض کنید. غبار در بالش تجمع می‌یابد و می‌تواند سبب واکنش های آلرژیک شود که می‌تواند به خرخر منجر شود. اجازه دادن به حیوانات خانگی که به روی تخت خواب شما بروند و بر روی آنها بخوابند یکی دیگر از محرک‌های شایع و عامل خروپف است.

هر شش ماه یکبار بالش خود را با بالش دیگری جایگزین کنید و غبار و آلرژن را به حداقل برسانید و حیوانات خانگی را خارج از اتاق خواب خود نگهدارید.

۶٫ مایعات بسیار بنوشید

بنابر گفته و پیشنهاد دکتر اسلاتر هفتمین اقدام برای جلوگیری از خروپف نوشیدن مایعات به حد بسیار است. مقدار بسیاری مایعات بنوشید. ترشحات بینی شما و کام نرم شما زمانی که شما دچار کم آبی میباشید چسبنده می‌شوند که این می‌تواند سبب خروپف شود.

با توجه به موسسه پزشکی، زنان سالم باید حدود ۱۱ فنجان آب (از تمام نوشیدنی و غذا) در روز داشته باشند، مردان نیز به حدود ۱۶ فنجان نیازمند می باشند.

به طور کلی، خواب به اندازه کافی، کم کردن وزن،‌ اجتناب از مصرف الکل قبل از خواب و دوش آب گرم گرفتن، تعویض بالش، نوشیدن بسیار مایعات،‌ هفت موردی می باشند که می‌توانند در کاهش و از بین بردن خروپف بسیار موثر باشند.

منبع:ممتاز نیوز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *