۶ نکته مهم در استفاده از رژ لب قرمز

گردآوری شده توسط گروه بهداشت و سلامت ممتاز نیوز

در اینجا آرایشگر هنرمندی به نام سوزان پوسینک یک سری نکات را دربارهٔ ی استفاده از رژ لب قرمز بیان کرده است .

 استفاده از رژ لب قرمز سبب می گردد که دندان ها سفید تر به نظر برسند. رنگ قرمز برای رژ لب بیشتر از رنگ های دیگر به صورت شما جذابیت می دهد.
در اینجا آرایشگر هنرمندی به نام سوزان پوسینک یک سری نکات را دربارهٔ ی استفاده از رژ قرمز بیان کرده است .
 
۱ – دقت در ترکیب  رنگ
رنگ قرمز از سه رنگ زرد و نارنجی و آبی گرفته شده است که برای رژ قرمز پررنگ باید ترکیبی از این سه رنگ در رژ استفاده شده باشد. ولی برای قرمز معمولی و یا قرمز روشن باید ترکیبی از دو رنگ زرد و نارنجی بیشتر استفاده شود و برای رنگ آبی آن دقت شود که از آبی روشن استفاده شود. روشنی رنگ آبی سبب می گردد که زردی رنگ دندان ها کمتر به نظر برسد .

چگونه می توان این تفاوت را پیدا کرد ؟
باید در هنگام خرید از پوست روی مچ دستتان استفاده کنید و رژ ها را روی آن امتحان کنید .چرا که روی مچ دست رگ ها ی آبی پیدا می باشند و رنگ رژ را به خوبی می توانید تشخیص دهید.

۲ – رنگ پوست خود را در نظر بگیرید
رژ قرمزی که بیش از حد آبی در آن باشد سبب می گردد که پوست صورت را تیره نشان دهد چرا که قرمزی که آبی آن بسیار است حالت بنفش کبود می گیرد .بنابراین برای پوست های تیره پیشنهاد می گردد از قرمز روشن استفاده شود تا پوست را روشن تر نشان دهد.

۳ – رژ لب قرمز همانند رنگ توت قرمز ( روشن )
اگر می خواهید از رژ لب قرمز روشن استفاده کنید که مانند رنگ توت قرمز باشد باید رنگ آن به آبی نزند و سفارش می گردد هنگام استفاده از این رژ لبخند یادتان نرود . این رنگ رژ کاملا شیک و کلاسیک است .

۴ – استفاده نکردن از براق کننده
نباید از رژ لب های قرمز براق و یا از براق کننده بر روی رژ قرمز استفاده کرد چرا که براق شدن لب ها روی رژ قرمز سبب می گردد دندان ها کمتر سفید به نظربرسند.

۵ – خط های دور لب و دهان
باید خط های کنار دهان و دور لب را جداگانه و به آرامی با رژ قرمز پر کرد که این کار سبب می گردد که کل لب شما جلوه ی بهتری پیدا کند و زیباتر و جذاب تر نشان داده شود.

۶ – بخش کردن رژ روی لب
با کمک انگشت دست و یا هر چیز نرم دیگری مانند یک پد نرم رژ را کاملا روی لب پخش کنید تا به خورد لبتان برود و یک حالت طبیعی به لب هایتان بدهد.


سایت ممتاز|خبر ممتاز
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ