۶۰۰۰ تروریست درمحاصره ارتش سوریه

جام جم آنلاین: منابع خبری اعلام کردند که حدود پنج تا شش هزار تروریست در سوریه با ملیت‌های سوری، سعودی، افغانی، تونسی، لیبیایی و یمنی در محاصره ارتش سوریه گرفتار شده‌اند و پنج نفر از سرکردگان گروهک تروریستی التوحید نیز کشته شدند.

پایگاه خبری دام‌پرس سوریه به نقل از خبرگزاری فرانسه اعلام کرد که درگیری جدی در حلب آغاز شده است و نیروهای ویژه سوریه نزدیک به شش هزار تروریست مسلح را در حلب و حومه آن در محاصره گرفته اند.

بنا بر این گزارش، این تروریست‌ها وابسته به گروهک القاعده و جماعت اخوان المسلمون هستند که در میان آنان صدها سعودی، یمنی، لیبیایی، تونسی نیز دیده می‌شود.

روزنامه «التونسیه» نیز در گزارشی امروز اعلام کرد که در عملیات ارتش سوریه امروز چندین فرد مسلح از جمله چندین افغانی و تونسی کشته شدند.

بنا بر این گزارش، منابع خبری همچنین اعلام کردند که ارتش سوریه اخیرا در عملیات قطع سر افعی موفق شده است ۶۴۰ تروریست را بازداشت کند که بسیاری از آنان ملیت‌های افغانی، سومالیایی، عراقی، یمنی، سعودی، کویتی، تونسی، لیبایی و مغربی دارند.

همچنین پایگاه خبری مجهر سوریه تصریح کرد که در پی ادامه عملیات ارتش سوریه و اقدامات تروریستی گروهک‌های مسلح، بخشی از مردم حلب به مناطق امن‌تر مانند برخی مدارس پناه برده‌اند و خبرها از پیشروی ارتش به سوی مواضع گروه‌های مسلح حکایت می‌کند.

مجهر در خبری دیگر از مرگ پنج سرکرده گروهک تروریستی «لشگر التوحید» خبر داد و اعلام کرد که این پنج نفر در درگیری‌های امروز کشته شدند.

برخی منابع از حضور نیروهای ویژه سوری در میان نیروهای مسلح و حفظ امنیت سوریه در حلب خبر داده بودند و هدف آن را یکسره کردن کار تروریست‌ها در حلب مانند دمشق است.


jamejamonline.ir – 22 – RSS Version

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ