۷راه برائ نیرومندکردن قدمهایتان درپیاده روی

۲۴ام بهمن ،

سلامت قلب به اندازه برداشتن یک قدم ساده و آسان است. درحقیقت، پیاده روی یکی از بهترین روشهایاهش وزن، ک گردش خون، و سوزاندن کالری است

سلامت قلب به اندازه برداشتن یک قدم ساده و آسان است. درحقیقت، پیاده روی یکی از بهترین روشهای کاهش وزن، گردش خون، و سوزاندن کالری است.

پیاده روی متعادل، بشاش کننده است و فشار خون را پایین می آورد، احتمال ابتلا به دیابت را کاهش داده، و سطح کلسترول را نیز پایین می آورد. البته، فقط اینها نیست.

هرچه بیشتر پیاده روی کنید و به خودتان بیشتر فشار بیاورید، سودهای بیشتری نصیبتان می گردد.

متخصص پیاده روی ۷ روش برائ قدرت بخشیدن به قدمهایتان را به شما معرفی می کند، پس به بدنتان انرژی دهید و سلامتی تان را تضمین کنید.

سریع راه بروید. در ابتدا تند راه بروید. طبق گفته سنسون، یک مایل در ۱۵ دقیقه یا حدود ۳٫۵ مایل(حدود یک و سه پنجم کیلومتر) در ساعت راه بروید. میانگین پیاده روی اشخاص سالم یک مایل در ۲۰ دقیقه است. اما برائ اینکه تناسب اندام داشته باشید می توانید با سرعت راه بروید. هر دو هفته یکبار یک دقیقه به پیاده رویتان اضافه کنید و از اینکه خودتان را تحت فشار قرار می دهید نترسید. سنسون معتقد است کە بدن ما برائ کسب قدرت و توان ساخته شده است. ما بیش از اندازه بدنمان را استراحت دادیم. اکنون وقت آن است کە ترس را کنار بگذاریم و قدرت و توان خود را بسنجیم. زمانی کە پیاده رویتان تندتر می گردد کالری بیشتری می سوزانید. این یکی از سالم ترین کارهایی است کە می توانید انجام دهید خواه اضافه وزن داشته باشید خواه نداشته باشید.

 سرتان را بالا بگیرید. ماهیچه های سرینی، ران، و پشتتان را به سمت بالا بکشید. پیاده روی در محیط اطراف منزلتان بهتر از یک مسیر ساده است زیرا بدن شما با آن محیط سازگار تر است. سنسون پیشنهاد می کند کە حتما با خودتان ساعت داشته باشید و زمان را بگیرید. اگر برائ ۱۵ دقیقه رفتید و ۱۵ دقیقه هم برگشتید احتمال بسیار دو مایل پیاده روی کردید.

 کفش مناسب بپوشید. بیشتر افرا ماهیچه های سرینی، برای پیاده روی می پوشند اما باید کفش مخصوص پیاده روی بپوشید تا به راحتی قدم بردارید. سنسون می گوید کفش مناسب و خوب به برداشتن قدم های محکم کمک می کند. اگر کفشتان به پایتان گشاد باشد، کفش در پایتان حرکت می کند و سبب می گردد کە زود خسته شوید.

 با خودتان وزنه حمل کنید. اما وزنه ای سبک کە بیشتر از سه پوند در هر دستتان نباشد. اگر وزنه سبک با خودتان حمل کنید، ماهیچه های قسمت بالای بدنتان را بهتر تنظیم می کنید. کنترل کردن وزنه ها در حین پیاده روی سبب می گردد کە ماهیچه هایتان سفت شود زیرا کە وزنه ها بدنتان را موزون می کند.اگر به صورت مداوم ورزش می کنید، سنسون پیشنهاد می کند کە با وزنه های دو پوندی آغاز کنید. وزنه ها نباید بسیار سنگین باشند کە شما را از داشتن ظاهری ایده آل محروم کند.

 قدمهایتان را بلند بردارید. لازم نیست کە حتما تند راه بروید بلکه می توانید قدمهایتان را بلند بردارید و بیشتر روی ماهیچه های سرینی و عضلات پشت رانتان تمرکز کنید تا قدم هایتان را محکم تر کند. این گونه، قدمهایتان تند و شبیه دویدن می گردد و کالری بیشتری را هم می سوزانید. درمورد بسیاره روی در این کار نگران نباشید. پیاده روی به این شکل عضلات رانها را نیز تندتر حرکت می دهد.

 پیاده روی تان را متنوع کنید. به این معنی کە دویدن را هم به برنامه پیاده رویتان اضافه کنید. وقتی بدنتان سریع حرکت می کند، بیشتر قسمتهای بدنتان حرکت می کند، و قلب ها و ریه هایتان مقدار بسیاری کالری مصرف می کند. سنسون می گوید: زمانی کە تندتر راه می روید، کالری بیشتری می سوزانید.و اما فایده دیگر پیاده روی؟ با پیاده روی بر خستگی غلبه می کنید.

 در خانه پیاده روی کنید. بله! در خانه. یک گام شمار استفاده کنید و قدم بزنید. سنسون حرکات ورزشی را هم با پیاده روی پیشنهاد می کند. دور تا دور خانه را دور بزنید و همه ماهیچه های بدنتان را تکان دهید.

باز بازنشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ