۸ روز تا دیه ۲۰۰ میلیون تومانی

گردآوری توسط گروه بیمه ممتاز نیوز

بینا:معاون نظارت بیمه مرکزی با اشاره به افزایش نرخ دیه و به تبع آن افزایش حق بیمه شخص ثالث وسایل نقلیه گفت: حق بیمه شخص ثالث شامل حوادث راننده خودرو نیز می‌شود و مبنای محاسبه آن در ماه حرام ۲۰۰ میلیون تومان خواهد بود.

حبیب میرزایی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه با اعلام نرخ دیه از سوی قوه قضاییه، بیمه مرکزی نیز هر سال نرخ های تازه حق بیمه را تعیین و به شرکت های بیمه ای اعلام می کند، افزود: اشخاصی که پوشش بیمه نامه های شخص ثالث آنها کمتر از ۲۰۰ میلیون تومان است باید به نمایندگی ها و شعب مراجعه کنند و الحاقیه بگیرند تا تعهدات را به طور کامل داشته باشند.

میرزایی خاطرنشان کرد: ماه رجب که از یازدهم اردیبهشت آغاز می گردد اولین ماه حرام در سال تازه است و مردم تا هشت روز دیگر ضروری است که الحاقیه دریافت کنند چرا که در غیر این صورت اگر دچار اتفاق شوند مبنای بیمه همان ۱۵۲ میلیون تومان قبل برایشان محاسبه می گردد و ۴۸ میلیون تومان باید از جیب خودش بپردازد.

پرداخت ۵ میلیون تومان خسارت مالی بدون کروکی

معاون نظارت بیمه مرکزی همچنین گفت: تقریباً دو و نیم درصد تعهدات جانی ، تعیین کننده میزان خسارت مالی است که امسال حدود ۵ میلیون تومان می گردد و بدون کروکی پرداخت می گردد.

وی اظهار کرد: اگر خودرو سابقه خسارت داشته باشد ، قیمت الحاقیه بیشتر است و اگر نداشته باشد حداکثر تا ۷۰ درصد هم تخفیف برای کسانی که سابقه عدم خسارت دارند ، داده می گردد و از خودروهای بالای ۱۵ سال مبلغ کمی بابت اضافه حق بیمه دریافت می گردد.

وی افزود : اگر فردی بیمه نامه ای را شش ماه پیش خریداری کرده باشد ، به طور متوسط برای یک خودرو پراید روزانه ۳۰۰ تا ۴۰۰ تومان هزینه الحاقیه دارد و اگر سال را به دو قسمت تقسیم و عدد باقی مانده روزهای بیمه نامه را ضربدر ۴۰۰ تومان کنیم ، هزینه الحاقیه بیمه نامه در سال تازه خواهد بود.

وی افزود : حق بیمه‌ای که ابلاغ شده در سقف حداکثر است و شرکت ها می توانند تخفیف دهند و پیشنهاد می کنیم دارندگان خودرو برای دریافت الحاقیه مراجعه کنند.

موتورسواران حتما الحاقیه بگیرند

میرزایی دربارهٔ موتورسیکلت هم گفت : قانون بیمه شخص ثالث برای وسایل نقلیه موتوری زمینی‌ است و موتورسیکلت سواران به شدت در معرض ریسک تصادفات می باشند بنابراین موتورسیکلت سواران نیز حتما برای الحاقیه مراجعه کنند.


شبکه اطلاع رسانی بانک و بیمه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ