۸ پیشنهاد برای نجات پارک پردیسان

جامعه

جلسه سه‌شنبه هفته گذشته شورای اسلامی شهر تهران که با حضور قائم مقام سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد و اشتراک نظر و همدلی موجود در این جلسه در خصوص ضرورت حفظ پارک پردیسان و اراده مسئولان مربوطه در این خصوص، دست اندرکاران محیط زیست و مردم تهران را نسبت به آینده این پارک امیدوار کرده است.

به گزارش ایسنا، وحید نوروزی، مشاور محیط زیست معاون ترافیک شهردار تهران در این ارتباط از محیط زیست به عنوان نقطه اشتراک افکار و عقاید متفاوت و حتی متضاد نام برد و گفت: اگر جناح‌های مختلف بخواهند با یک زبان واحد با هم سخن بگویند، بدون شک محیط زیست می‌تواند زبان مشترک تمام جناح‌ها باشد.

وی با اعلام این نکته که به نظر می‌رسد مصوبه فروش پارک پردیسان بدون هماهنگی با سازمان حفاظت محیط زیست بوده‌، افزود: پارک پردیسان به مثابه قلب پایتخت است و تصویب کنندگان این مصوبه هرگز گمان نمی‌کردند موضوع مذکور تا این اندازه برای مردم تهران مهم باشد.

وی با ارائه ۸ پیشنهاد برای نجات پارک پردیسان، اظهار کرد: در گام نخست علاوه بر اصلاح واژه فروش پارک پردیسان باید بودجه ویژه‌ای برای حفظ و نگهداری مطلوب این پارک به بودجه سازمان حفاظت محیط زیست اضافه شود و تا زمان بر طرف نشدن مشکلات مالی موجود، نگهداری این پارک از سوی سازمان پارک‌ها و فضای سبز شهرداری تهران مورد پیشنهاد است.

نوروزی تبدیل پارک پردیسان به عنوان پارک ملی از سوی شورای عالی محیط زیست را پیشنهاد سوم خود اعلام و تصریح کرد: پیشنهاد بعدی اجرای طرح جامع پارک پردیسان است و به این منظور در صورتی که دولت به هر دلیل نخواهد یا نتواند بودجه مورد نیاز را تامین کند، نهادهای عمومی غیر دولتی، شهرداری تهران و دانشگاه‌های معتبر، صاحب صلاحیت می‌باشند.

وی در گام پنجم تشکیل کارگروه اجرای طرح جامع پارک پردیسان را پیشنهاد داد و اضافه کرد: برای عضویت در این کارگروه نمایندگانی از سازمان حفاظت محیط زیست، شورای اسلامی شهر تهران، شهرداری تهران، دانشگاه تهران، دانشگاه‌ آزاد اسلامی، تشکل‌های فعال زیست محیطی و خبرگزاری‌های فعال در حوزه محیط زیست مورد پیشنهاد است.

نوروزی ممنوعیت مطلق هر گونه ساخت و ساز در پارک پردیسان را به عنوان پیشنهاد ششم خود مورد تاکید قرار داد و اعلام کرد: به این منظور تشکیل گروهی تحت عنوان دیده‌بان پارک پردیسان توسط سازمان حفاظت محیط زیست مورد پیشنهاد است تا به مردم تهران اطمینان داده شود حتی یک متر از این پارک به بخش خصوصی یا بخش دولتی داده نخواهد شد.

وی ایجاد وب سایت پارک پردیسان را به عنوان آخرین پیشنهاد خود مطرح کرد و گفت: طرح جامع پارک پردیسان با همه جزییات آن باید در این وب سایت قرار گیرد تا کارشناسان و مردم ضمن اطلاع از جزیی‌ترین اتفاقات این پارک بتوانند نظرات و پیشنهادات خود را نیز به صورت مستقیم به مسئولان مربوطه اعلام کنند.

مشاور معاون شهردار تهران در امور محیط زیست در پایان خاطرنشان کرد: پارک پردیسان به منزله قلب پایتخت است و مردم و رسانه‌های جمعی به عنوان نمایندگان افکار عمومی از طریق پیگیری موضوع فروش این پارک نشان دادند نجات این عضو حیاتی تا چه اندازه از اهمیت برای آن‌ها برخوردار است.


اخبار جامعه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ