۹ وسایل آلوده در منزل را بشناسید + عکس


به گزارش سرویس اخبار ایران و جهانممتاز نیوز:

وسایل آلوده در منزل ، ۹ وسایل آلوده در منزل را بشناسید : بهتر است درباره‌ی چیزهایی که تماس زیادی با آن‌ها دارید و ممکن است شما را بیمار کنند کمی بیشتر اطلاعات داشته باشید. در اینجا برخی از این موارد آورده شده است.

برخی از آلوده ترین وسایل در خانه – وسایل آلوده در منزل ، ۹ وسایل آلوده در منزل را بشناسید

مسواک ما

وسایل آلوده


مشکل بزرگ این است که اغلب از مسواک خود استفاده کرده و سپس آن را همان‌طور مرطوب می‌گذارید. این رطوبت محل مطلوبی را برای بسیاری از باکتری‌ها ایجاد می‌کند.

نمک‌پاش و فلفل پاش

وسایل آلوده


کمی دقت کنید. متوجه می‌شوید افراد زیادی در زمان آشپزی پس‌ازآنکه به گوشت خام ‌دست‌زده‌اند نمک یا فلفل را برداشته و به غذا ادویه اضافه می‌کنند. با این کار  باکتری‌های گوشت خام به این ظروف منتقل‌شده‌اند.

موبایل شما

وسایل آلوده


به صفحه‌ی گوشی‌تان نگاه می‌کنید و لکه‌های چربی یا ذرات خشک‌شده‌ی غذا را روی آن می‌بینید. حتی ذرات خیلی ریز از سس کچاپی که دیشب خورده‌اید. همه‌ی این‌ها نمونه‌های آلودگی تلفن همراه شما هستند.

کیبورد کامپیوتر

وسایل آلوده


درست مانند تلفن همراه، کیبورد نیز وسیله‌ای است که هرروز مرتباً با آن در تماس هستید. بنابراین باید حتماً نسبت به نظافت آن توجه داشته باشید.

کلیدهای برق

وسایل آلوده


برای یک روز تعداد دفعاتی که به پریز برق خانه دست می‌زنید را بشمارید. درست است، این عدد خیلی زیاد خواهد شد. حالا از خودتان بپرسید آخریم باری که آن‌ها را تمیز کرده بودید چه زمانی بوده است؟ حالا به افراد دیگر خانه و آلودگی دست‌های آن‌ها نیز فکر کنید.

حوله‌ی ظروف

وسایل آلوده


حوله‌ی ظروف چیزهایی هستند که اغلب زیاد شسته نمی‌شوند. شما با آن دست‌هایتان را خشک می‌کنید، ظرف‌ها را خشک می‌کنید و روی کابینت می‌کشید. همه‌ی این‌ها باعث می‌شود باکتری‌ها روی دستمال شما جمع شوند.

شیر آب ظرف‌شویی

وسایل آلوده


یکی از بزرگ‌ترین دلایل آلودگی شیر زمانی است که شما پس از دست زدن به گوشت و مرغ خام شیر را باز می‌کنید تا دست‌هایتان را بشویید. یک اسپری ضد باکتری چندمنظوره در خانه داشته باشید تا مرتباً شیر آب را با آن تمیز کنید.

کنترل

وسایل آلوده


کنترل وسیله‌ای است که همه‌ی افراد خانواده مرتباً با آن در تماس‌اند اما به‌ندرت آن را تمیز می‌کنید.

کوسن‌های روی مبل

وسایل آلوده


برای یک چرت میان‌روزی دراز می‌کشید و کوسن‌ها را زیر سرتان می‌گذارید تا راحت باشید. برخلاف بالشت‌های روی تخت برای این کوسن‌ها رویه نگذاشته‌اید و زیاد شسته نمی‌شوند. درنتیجه باکتری زیادی روی آن‌ها جمع می‌شود.
وسایل آلوده در منزل ، ۹ وسایل آلوده در منزل را بشناسید

بازنشر: سرویس اخبار ایران و جهان ممتاز نیوز

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *

بستن تبلیغ