۹۲ درصد جامعه آمادگی مقابله با حوادث طبیعی را ندارند

آبان ۱۳۹۸
ممتاز نیوز: مشاور معاون بهداشت و سرپرست واحد مدیریت و کاهش خطر بلایا از برگزاری کارگاه دو روزه‌ مدیریت و کاهش خطر بلایا در حوزه بهداشت با مشارکت مراکز و دفاتر معاونت بهداشت خبر داد.

به گزارش ممتاز نیوز به نقل از مهر، دکتر علی اردلان گفت: در این کارگاه، مدیران گروه مدیریت و کاهش خطر بلایا در معاونت بهداشت به بررسی برنامه‌ها و مسائل مربوط به موضوع شرح وظایف کار گروه خود در دانشگاه علوم پزشکی مربوطه پرداخته و بر لزوم تقویت برنامه‌های مدیریت و کاهش خطر بالایا تأکید کردند.

وی، هدف از برگزاری این کارگاه را بالا بودن آسیب‌پذیری جامعه ایرانی دانست و گفت: براساس آمارهای موجود طی ۴ دهه اخیر تعداد ۳ هزار نفر در کشور به سبب مخاطرات طبیعی جان خود را از دست داده‌اند و ۹ هزار نفر مصدوم شده‌اند.

به گفته سرپرست واحد مدیریت و کاهش خطر بلایا به رغم آسیب‌پذیری بالای جامعه در برابر مخاطرات طبیعی، آمادگی جامعه به طور متوسط در برابر این حوادث ۸ درصد است که نشان می‌دهد این برنامه‌ها و کارگاه‌ها به چه میزان در ارتقاء‌ آمادگی تسهیلات بهداشتی و نیز جمعیت عمومی کشور تأثیرگذار است.

وی تأکید کرد: با توجه به زلزله‌ها و سیل‌های متعددی که در کشور رخ می‌ دهد نظام سلامت باید در برابر این حوادث آمادگی کامل داشته باشد.

اردلان در ادامه افزود: با توجه به شعار همیشگی، “پیشگیری بهتر از درمان است” نظام سلامت راهکارهای پیش فعال و کاهش آسیب‌پذیری و آمادگی تسهیلات بهداشتی و خانوارهای ایرانی را افزایش داده است، در این راستا برنامه‌های متفاوتی شامل؛ نظام مراقبت بلایا، ارزیابی خطر تسهیلات بهداشتی در برابر بلایا، تدوین برنامه‌های ملی عملیات پاسخ بهداشتی به بلایا و ارزیابی و آموزش خانوارهای ایرانی برای مقابله با حوادث و بلایا را اجرا کرده است.

health Rss :salamatnews.com
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *