۹۵ درصد خودروهای عرضه‌شده به دلالان می‌رسد

۲۵م آذر ،

۹۵ درصد خودروهای عرضه‌شده به دلالان می‌رسد

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران گفت: براساس نتایج یک تحقیق، فقط پنج درصد از کسانی که خودرو را به صورت مستقیم از خودروساز دریافت می‌کنند، مصرف‌کننده واقعی می باشند.

به گزارش «عصرخودرو» محمدرضا نجفی‌منش در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: براساس تحقیق صورت گرفته در صنعت خودرو، فقط پنج درصد خودروهای عرضه شده از سوی خودروسازان به صورت مستقیم به دست مصرف‌کنندگان می‌رسد و ۹۵ درصد مابقی توسط واسطه‌ها و دلالان برای فروش مجدد به مردم، خریداری می‌شود.

وی با بیان اینکه در حال حاضر فشار بسیاری از سوی دلالان و واسطه‌ها برای دریافت خودرو از خودروسازان وجود دارد، خاطرنشان کرد: این فشارها در خودروهایی که تفاوت قیمت کارخانه و بازار آن‌ها بالاتر است با شدت بیشتری صورت می‌گیرد.

عضو هیات مدیره انجمن قطعه‌سازان ایران ادامه داد: به عنوان مثال پس از باز شدن پایگاه اینترنتی فروش اینترنتی خودروسازان، دلالان و واسطه‌ها به سرعت خودروهای عرضه شده را خریداری کرده و با قیمت بالاتری مجددا به مصرف‌کنندگان عرضه می‌کنند.

نجفی‌منش تصریح کرد: در این شرایط تنها راه از بین بردن دلالی و واسطه‌گری در بازار خودرو، تعیین قیمت‌ها در حاشیه بازار است. در آن صورت سرمایه‌های دلالان از این حوزه خارج شده و بازار به تعادل خواهد رسید.

شنبه ۲۵ آذر   ۹:۵۸

منبع:عصرخودرو
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *