˝مهرجویی؛ کارنامه چهل ساله˝ مورد تایید من است

داریوش مهرجویی در گفت‌و‌گو با خبرگزاری هنر عنوان کرد:

داریوش مهرجویی، کارگردان صاحب نام سینمای ایران در خصوص کتاب مانی حقیقی گفت: ˝مهرجویی؛کارنامه چهل ساله˝ مورد تایید من است.

داریوش مهرجویی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری هنر ایران دربارهٔ کتاب “مهرجویی ؛ کارنامه چهل ساله” گفت: در ابتدا قرار بود فیلمی مستند با همین عنوان از زندگی من ساخته شود که این فیلم را مانی حقیقی کارگردانی کرد و این فیلم در جشنواره نمایش داده شد. این فیلم یک گفت و گویی بود دربارهٔ من و نقطه نظرهای دوستان دربارهٔ من که این فیلم ساخته شد.

مهرجویی ادامه داد: آن قسمت های مربوط به گفت و گو را در قالب یک کتاب مکتوب کرد و در اختیار من قرارد و من نیز آن را تایید کردم اما دربارهٔ عکس ها نطری نداشتم. درمجموع این کتاب قابل قبول من و خوب ادیت شده است و توانسته است رضایت من را جلب کند.

کارگردان فیلم ” سارا” یاد آور شد: معمولا ژورنالیست ها سوال های کلیشه ای را از من می پرسند و مصاحبه کنندهها سوال هایی را می پرسند که رغبتی برای جواب دادن را در ما ایجاد نمی کند. اما هوشمندی که مانی در نحوه بیان کردن سوال ها به خرج داده است مورد تایید من است.

کتاب”مهرجویی؛ کارنامه چهل ساله” با تصاویری از داریوش مهرجویی و آثار سینمایی او همراه است، با فصل‌های “گاو، آقای هالو، پستچی، دایره‌ی مینا”، “مدرسه‌ای که می‌رفتیم، الموت، سفر به سرزمین آرتور رمبو”، “اجاره‌نشین‌هاٰ، شیرک”، “هامون”، “بانو، سارا، پری، لیلا”، “درخت گلابی”، “دختردایی گمشده، میکس، بمانی” و “مهمان مامان، سنتوری”، همراه با نمایه‌ی آثار انتشار یافته است.

“مهرجویی: کارنامه‌ی چهل‌ساله” با ۳۵۱ صفحه، شمارگان ۳۰۰۰ نسخه و قیمت ۱۷ هزار و ۹۰۰ تومان از سوی نشر مرکز انتشار یافته است.

 پایان پیام/


آخرین خبرها
منبع: هنر آنلاین
باز نشر: پورتال خبری ممتاز نیوز www.momtaznews.com

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *