آاس‌رم قهرمان لیگ کنفرانس اروپا شد / جهانبخش ۲ دقیقه برای فاینورد بازی کرد / مورینیو رکورددار شد

آاس‌رم با مورینیو، فاینورد را شکست داد و قهرمان لیگ کنفرانس اروپا شد.

آاس‌رم قهرمان لیگ کنفرانس اروپا شد / جهانبخش ۲ دقیقه برای فاینورد بازی کرد / مورینیو رکورددار شد

به گزارش ممتاز نیوز، در فینال اولین دوره لیگ کنفرانس اروپا آاس رم ایتالیا و فاینورد هلند در آلبانی به مصاف هم رفتند که تیم ایتالیایی با تک گل زانیولو به پیروزی رسید و بعد از یک دهه رنگ جام را دید.

نیمه نخست را دو تیم محتاط شروع کردند و کمتر فرصت گلزنی خلق می‌شد. با این حال رم کمی جلو کشید و سرانجام دقیقه ۳۲ به گل رسید. زانیولو پاس مانچینی را با استپ و ضربه‌ای نرم به قعر دروازه حریف هلندی فرستاد. این نیمه با همین یک گل به سود جالوروسی خاتمه یافت.

نیمه دوم را فاینورد خیلی خوب شروع کرد و موقعیت‌های بسیار خوبی هم برای گلزنی داشت، اما درخشش پاتریسیو سنگربان رم مانع از گلزنی این تیم شد. رم در ادامه بازی را به تعادل کشاند و حتی در ضدحملات خطرناک هم ظاهر شد. کنترل بازی از سوی شاگردان مورینیو این تیم را از خطر گل خوردن دور کرد و برد را تا دقیقه ۹۰ حفظ کردند.

با این پیروزی مورینیو اولین سرمربی تاریخ شد که در سه تورنمنت لیگ قهرمانان اروپا، لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا قهرمان می شود.

علیرضا جهانبخش بازیکن ایرانی فاینورد در این مسابقه از دقیقه ۸۸ پای به زمین مسابقه گذاشت که حضور کوتاه او ثمری نداشت و افتخار قهرمانی در اروپا نصیب او و تیمش نشد.

مورینیو به تنها مربی‌ای تبدیل شده که توانسته لیگ قهرمانان اروپا، لیگ اروپا و لیگ کنفرانس اروپا را فتح کند.

انتهای پیام/

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. نظرتان را در مورد مطلب فوق بنویسید *